2018-2019 ÖĞRETİM YILI ORTAOKUL HAFTALIK DERS ÇİZELGESİ

Kodla Büyü

yetikali

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sonradan bir değişiklik olmazsa 2018-2019 Eğitim öğretim yılında Ortaokullarda okutulacak dersler www.ttkb.meb.gov.tr adresinde yayınlanmış. Dersimiz yine 5 ve 6.sınıflarda zorunlu 7 ve 8.sınıflarda seçmeli olarak gözüküyor...

inşallah ders komple kaldırılır. bilişim öğretmenlerine de btr kadrosu gelir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Meb resmen bt öğretmenleriyle yıllardır dalga geçiyor btr kadrosu dediler 7 yıldır oyalıyorlar, 7 ve 8 lerde ders zorunlu olması için çalışıyoruz diye resmi siteden açıklama yapıyorlar ama bakıyorsun ders 2018-2019 dan itibaren yine seçmeli. Kardeşim yeter artık dalga geçtiğiniz btr kadrosu yok ders başka kademelerde zorunlu olmayacak deyin atama bekleyen ve norm fazlası durumundaki öğretmenleri ümitlendirmeyin. Dalga geçmeyin artık bt öğretmenleriyle, bt öğretmenleri sizin alay ettiğiniz öğretmenler değil. Allah sizi bildiği gibi yapsın

Hangi eziyetten? Ne kadrosu bekliyorsunuz. Geçin teknisyen kadrosuna olsun bitsin
1739 temel kanununda der ki MADDE 43 - Öğretmenlik, Devletin eğitim, öğretim ve bununla ilgili yönetim görevlerini üzerine alan özel bir ihtisas mesleğidir.
lütfen bunu unutmayalım... teknolojiyle haşır neşir olmak farklı bir şey, onu ilim olarak vermek ayrı... bbneet02 kardeşim çayını kahveni yudumlayıp cihazlarla uğraşmak istiyorsan, mem de mebbis yöneticiliği vs kadrolarında kendini değerlendirebilirsin... şahsen ben düşünceni hiç sağlıklı bulmadım. inşallah ironi yapmışsındır.saygılar

O değil de hâlâ mal mal gidip çocuklara 5. ve 6. sınıf 1. döneminde tırı vırı şeyler öğretmemizi istiyorlar. Çocuk programlama dersine geçtikten sonra tek geri dönüp, etik metik, nasıl oturulur, nasıl fare kullanılır gibi ipe sapa gelmez konuları koymuşlar müfredata.

Bir akıllı yok mu aranızda, bu ne salaklık diyecek?

2018 2019 yılının haftalık ders çizelgesi yeni yayınlandı AMA seçmeli derslere eklenen bir yada iki ders için yeniden yayınlandı. Zaten konu olarak Seçmeli Derslere Eklenen Dersler nedeniyle yenilendi diye yazıyor. Dikkat ederseniz geçen günlerde gündemdeydi "Şehrimiz...", "Ortak Türk Tarihi", "Halk Kültürü" , "Düşünme Eğitimi", "Hukuk ve Adalet" gibi dersler önceden yoktu diye biliyorum. en azından bazıları yoktu. Bunları sisteme dahil ettiler. ANCAK ben yine de 2018 - 2019 için umutluyum. Bakanlığın tutumu, yeğiteğin yaklaşımı, dersimizin 21. yüzyıldaki konumu, Kuşadasındaki müfredat tanıtımındaki ve Ankara Haymanada ki yetkililerden izlenimlere bakarak bence yaz aylarında bizim dersimizle ilgili yeniden düzenlemeye gidebilirler diye DÜŞÜNÜYORUM. Zaten kamu spotunun altındaki yazıları "5, 6, 7 ve 8 de zorunlu olması için çalışmalar devam ediyor" diye bence bilinçli yazdılar diye düşünüyorum. Ayrıca TTKB nın bir videosu vardı kodlama dersi ile ilgili "biz şuan yapamadık ama ileride düşünüyoruz" diye bi ifadesi. Bunlar benim yorumum. Resmi bir yerden duyumum YOK. Bekleyip göreceğiz. Zaten olması gerekeni bekliyoruz. Çok birşey istemiyoruz..

O değil de hâlâ mal mal gidip çocuklara 5. ve 6. sınıf 1. döneminde tırı vırı şeyler öğretmemizi istiyorlar. Çocuk programlama dersine geçtikten sonra tek geri dönüp, etik metik, nasıl oturulur, nasıl fare kullanılır gibi ipe sapa gelmez konuları koymuşlar müfredata.

Bir akıllı yok mu aranızda, bu ne salaklık diyecek?
+kardeş

Moderatör tarafında düzenlendi:
1739 temel kanununda der ki MADDE 43 - Öğretmenlik, Devletin eğitim, öğretim ve bununla ilgili yönetim görevlerini üzerine alan özel bir ihtisas mesleğidir.
lütfen bunu unutmayalım... teknolojiyle haşır neşir olmak farklı bir şey, onu ilim olarak vermek ayrı... bbneet02 kardeşim çayını kahveni yudumlayıp cihazlarla uğraşmak istiyorsan, mem de mebbis yöneticiliği vs kadrolarında kendini değerlendirebilirsin... şahsen ben düşünceni hiç sağlıklı bulmadım. inşallah ironi yapmışsındır.saygılar
düşüncelerinin hiçbirini desteklemiyorum kendini anlatmışsın.+ 11 yıl idarecilik yaptım senin gibi yönetmeliklerle konuşmaya çalışanların çoğunun işine gelmeyince yönetmeliğe göre hareket edersek ohhooooo dediklerine yüzbinlerce kere şahit olmuşumdur.

inşallah ders komple kaldırılır. bilişim öğretmenlerine de btr kadrosu gelir.

Umarım çözümün her okula bir btr normu vermek olduğu bir gün anlaşılır.

Bir de anlamadığım btr normu isteyenlere neden bu kadar kızılıyor. Herkes sizin gibi düşünmek zorunda mı . Çevremde bir sürü bilgisayar öğretmeni dersin tamamen kaldırılıp okullara BTR normu verilmesini destekliyor ve sendikalarına bu şekilde görüş bildiriyor.
Ders isteyene de BTR normu isteyene saygı duymak lazım sonuçta herkes huzurlu bir çalışma ortamı istiyor.
Tercihim ders yerine BTR normu....

Son düzenleme:
Geri