2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri Alanı Yıllık Planları

Kodla Büyü
Ben teşekkür ederim hocam uğraşıp emek vermişsiniz Allah razı olsun.
Hocam hesaplama kısmını şu şekilde yaptım ben. Biraz araştırdım nasıl yaptığımı kağıtlardan;
8+32*11 = 360 saat o da 10 saat minimum. Burada hem fikiriz. Modüllerin ders içindeki yoğunluğuna bakarsakta; önerilen süresi 32 saat olan bir modülün ders içi yoğunluğu, 360 satte içinde 32 saatse 100 saat içinde X saat olur. Burada X= 8,88 yani toplamda %8,88'ini kapsıyor. ilk modül ise %2,32'sini kapsıyor.
Dikkat ederseniz yeni güncellenen 10. sınıf ders bilgi formlarında %'lik dilimleri de vermişler.
Bende böyle %'likleri hesapladım ona göre de haftalara böldüm. Bu modül 100 hafta olsaydı 8,88 hafta olacaktı 36 haftada kaç hafta sürer dedim. O da 3,19 hafta yaptı. Bende insiyatif alarak öğrenci profilini az çok tanıdığımız bir okulda bunu konunun içeriğine göre biraz uzatıp biraz kısaltarak yerleştirdim.
Umarım hatalı olmamıştır.

Özellikle planı direk olarak alıp sadece okul ismini değiştirip imzalatan birçok kişi gibi olmayıp irdelemeniz hoşuma gitti. Hatalı isek değiniz gibi düzeltmekte bizim elimizde. Hayırlı günler. Okulda zümerlerimle görüşüp hata varsa düzeltirim sizinde verdiğiniz bilgileri dikkate alarak.

Bende insiyatif alarak öğrenci profilini az çok tanıdığımız bir okulda bunu konunun içeriğine göre biraz uzatıp biraz kısaltarak yerleştirdim.

Tam da bunu demek istemiştim aslında hocam, zümre kararı gereği mi yaptınız derken. Tabi ki bölüm olarak aşırılıklar olmadığı sürece inisiyatif kullanabiliriz ancak bunu mutlaka zümre tutanağınızda belirtiniz ki ileride olası bir denetim sırasında tutacak dalınız olsun, zümreyi güçlü tutmak çok önemli bu noktada örneğin ben bazı derslerin saatlerini artırdım bunu da zümremde; okul şartları ve öğrenci profilleri göz önüne alınarak aşağıda seçilen modüllerin işleniş saatleri arttırarak, bu dersin X saat olarak verilmesi kararlaştırılmıştır, diye belirttim.

Arkadaşlar artık 2019-2020 den itibaren 11.sınıflarda da ders saatleri sabit olacağından ders saati değişikliği olmayacak. Sadece plan yaparken konu agirliklarini zumre karari ile degistirebilecegiz. Bilginiz olsun.

arkadaşlar yıllık planlar 37 hafta sanırım bu durum 4 haziran da başlayan ramazan bayramı dolayısıyla böyle peki biz böyle mi bırakacağız yoksa o haftayı silelim mi.

ek olarak o haftada pazartesi günü şuan için tatil değil salı-cuma tatil.

Arkadaşlar artık 2019-2020 den itibaren 11.sınıflarda da ders saatleri sabit olacağından ders saati değişikliği olmayacak. Sadece plan yaparken konu agirliklarini zumre karari ile degistirebilecegiz. Bilginiz olsun.
Başarılması zorunlu derslerde modül çıkarılamıyacak ve ders saati değiştirilemeyecek. Diğer derslerde önerilen ders saati dediği için saat farkları olabilir diye anlıyorum öğretim programından.

arkadaşlar yıllık planlar 37 hafta sanırım bu durum 4 haziran da başlayan ramazan bayramı dolayısıyla böyle peki biz böyle mi bırakacağız yoksa o haftayı silelim mi.

ek olarak o haftada pazartesi günü şuan için tatil değil salı-cuma tatil.
hocam pazartesi ve salı sabah tatil mi değil mi bilmiyoruz o sebeple ben planlara aldım. eğer tatil olursa deftere birleştirerek yazılır diye düşündüm. benim planları indirdikten sonra o kısmı düzenleyebilirsiniz.

Başarılması zorunlu derslerde modül çıkarılamıyacak ve ders saati değiştirilemeyecek. Diğer derslerde önerilen ders saati dediği için saat farkları olabilir diye anlıyorum öğretim programından.

8. Alan ve dal dersleri içinde (*) ile belirtilen dersler, alan ve dalın başarılması zorunlu dersleridir. Bu dersler, Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği uyarınca yıl sonu başarı puanı ile başarılı sayılamayacak derslerdir. Bu derslere ait modüllerin tamamı ders saati değiştirilmeden uygulanır.

9. Anadolu meslek ve Anadolu teknik programında başarılması zorunlu dersler dışındaki diğer dal dersleri ve ders saati süreleri, çerçeve öğretim programında önerilen süreler dikkate alınarak Zümre Öğretmenler Kurulu tarafından belirlenir. Dal dersleri ve süreleri belirlenirken dalın tüm kazanımları dikkate alınır.

Böyle yazmışlar ama modül çıkarmadan ders saatini azaltılamıyor, modül çıkarınca da dal yeterlikleri tamamlanmıyor. Bu sebeple ders saatlerini değiştirmek mümkün değil.

Ders
Ders Bilgi formlarında ders saati olarak yazıyor hocam. Dersin hangi sinif seviyesinde olduğu da yazıyor. Önerilen ibaresi yok. 11. Sınıflarda yeni sistem seneye uygulanacağı için netlik kazanır hocam. Bize bir toplantıda yetkili biri bu şekilde söyledi.

Böyle yazmışlar ama modül çıkarmadan ders saatini azaltılamıyor, modül çıkarınca da dal yeterlikleri tamamlanmıyor. Bu sebeple ders saatlerini değiştirmek mümkün değil.
Aynen.
Saatlerin sabit olma mantığı bu zaten.
Bir sebebin de nakillerde büyük sorunlar olması gösterildi.

Hocam elınıze saglık . Ofis programları dersinde İşlem Analiz Formlarına göre MAKRO ve VERI ANALIZI Kaldırılmış görülüyor ancak planlarda 2 hafta ders yazılmış.

Geri