2017 İl İçi Atama Kılavuzu yayınlandı 22/26MAYIS

Kodla Büyü
İl içi atama takvimi ve il içi atama kılavuzu yayımlandı.

Öğretmenlerin 2017 il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri üç aşamalı olarak gerçekleşecek. 2017 il içi atama başvuru tarihleri 22-26 Mayıs 2017 olarak açıklandı. İl içi atama başvuruları 22.05.2017 tarihinde başlayacak 26.05.2017 tarihinde sona erecek. İl içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenlerin 2017 il içi atama sonuçları 6 Haziran 2017 tarihinde açıklanacak. İl içi isteğe bağlı atama sonucu yer değiştirmesi gerçekleşen öğretmenlerin ilişik kesmeleri ise 12 Haziran 2017 tarihinden sonra yapılabilecek.

Duyuru Metni:
https://ikgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyala ... YTYRME.pdf

Üst Yazı:
https://ikgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyala ... t_YazY.pdf

"ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapanlar da tercih yapabilir" kimleri kapsıyor bu ?

soouuk' Alıntı:
"ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapanlar da tercih yapabilir" kimleri kapsıyor bu ?
müdür yardımcısı ve müdür için heralde.. İdare görevini bırakıp yoluna öğretmen olarak devam edebiliyor diye anladım ama..

poet' Alıntı:
soouuk' Alıntı:
müdür yardımcısı ve müdür için heralde.. İdare görevini bırakıp yoluna öğretmen olarak devam edebiliyor diye anladım ama..
Kadromun olduğu okulda 2.yılım doluyor ama son 1 yıldır başka okulda müdür yardımcısı olarak görevlendiriliyorum. Kadromun olduğu okulda norm 1 ve ben tekim. Bu madde beni kapsıyor olabilir mi diye düşünüyorum?

6 Haziran'da sonuçların açıklanması, ilişiklerin 12 Haziran'da kesilmesi çok kötü olmuş.. Mayıs ayının ilk haftasında başlanıp son gününde de ilişik kesilebilirdi.. Bu şekilde olursa il dışına ne kontenjan kalır ne de zaman.. :x

30 eylül itibraiyle zorunlu hizmet görevinin bitmesine 5 ay kalmış biri tercih yapabilirmi her yeere

dengem' Alıntı:
6 Haziran'da sonuçların açıklanması, ilişiklerin 12 Haziran'da kesilmesi çok kötü olmuş.. Mayıs ayının ilk haftasında başlanıp son gününde de ilişik kesilebilirdi.. Bu şekilde olursa il dışına ne kontenjan kalır ne de zaman.. :x
11- İl içinde isteğe bağlı yer değiştiren öğretmenler, aynı dönemde iller arasında isteğe bağlı
yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır. Ancak bunlardan, il içinde yer değişikliği
yapıldıktan sonra mazeretleri oluşanlar, mazeret durumundan yer değiştirme isteğinde
bulunabilecektir. Başvuru yaparken öğretmenlerin, bu hususu göz önünde bulundurmaları
gerekmektedir.

soouuk' Alıntı:
poet' Alıntı:
soouuk' Alıntı:
Kadromun olduğu okulda 2.yılım doluyor ama son 1 yıldır başka okulda müdür yardımcısı olarak görevlendiriliyorum. Kadromun olduğu okulda norm 1 ve ben tekim. Bu madde beni kapsıyor olabilir mi diye düşünüyorum?

4. yılını dolduran müdür yardımcılarının Müdür inhası ile bir 4 yıl daha uzaltılması maddesini bilindiği üzere Danıştay bozdu. 4. yılını doldurmuş bu şekilde görev süresi uzatılmış olup yada dolduracak ve müdür inhası ile görev süresi uzatılamayacak olan idarecilere görev süresi bitmeden il içi tayin hakkı verildi. Burada ki açıklama bunu kapsıyor diye tahmin ediyorum.

İl dışı çok geç kalıcak bide bayram tatili var arada seminer bitmeden belli olsaydı da herkes ona göre toplanır giderdi.

BTRKURTULUŞ' Alıntı:
İl dışı çok geç kalıcak bide bayram tatili var arada seminer bitmeden belli olsaydı da herkes ona göre toplanır giderdi.

Tahminimce il dışı:
(Okul bitişi 9 Haziran)
Tercih: 8-14 Haziran
Atama: 19 Haziran Pazartesi
İlişik Kesme: 20 Haziran'dan itibaren

2016 il dışı:
(okul bitişi 17 Haziran)
Tercih: 16-22 Haziran
Atama: 27 Haziran Pazartesi
İlişik Kesme: 28 Haziran'dan itibaren

caylakcekirge' Alıntı:
İnşallah Pazartesi okulların listesi belirli olur...

Hocam ben de konuyla alakalı bir şey soracağım. Bu okulların bilgisayar öğretmeni norm ihtiyacı biraz da müdüre bağlı sanki. Öyleyse aslında her müdür okulunda bilgisayar öğretmeni ister. Her tayin döneminde açılan okul sayısı çok az. Buna anlam veremiyorum nedense.

only61' Alıntı:
caylakcekirge' Alıntı:
İnşallah Pazartesi okulların listesi belirli olur...

Hocam ben de konuyla alakalı bir şey soracağım. Bu okulların bilgisayar öğretmeni norm ihtiyacı biraz da müdüre bağlı sanki. Öyleyse aslında her müdür okulunda bilgisayar öğretmeni ister. Her tayin döneminde açılan okul sayısı çok az. Buna anlam veremiyorum nedense.

Sayın hocam müdür sadece ders sayısına göre normu sisteme girer. Sonra ilçe ve il mem in onaylaması ve bakanlığın kadro açması lazım. Yani hem il ve ilçedeki Mem ler hem de bakanlığın etkisi var...

İl dışı için takvim kabaca açıklandı zaten...

İller Arası İsteğe ve Zorunlu Çalışma
Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme
Başvuruların Alınması : 15-21 Haziran 2017
Atama Sonuç İlanı : 23 Haziran 2017

Geri