2017 BALIKESİR İL DIŞI

Kodla Büyü
Hocam Ben Balıkesirdeyim.Resmi bir yazı gelmedi.Yani seneye okutulacak dersler şunlar , ders saatleri bunlar diye belirtilmedi.

Benim tahminim il genelindeki tüm okullarda değil,Belirlenmiş Pilot okullarda uygulanır bu sistem.İl genelinde uygulanacak ise de Herkes Norm Fazlası olur zaten.Anca büyük okullardaki Bilişim öğretmeni kurtarır paçayı.Geneli Norm Fazlası olduğu için de hiç bir şey yapamazlar...

Formatörlüğe zorlama diye bir şey yok hocam.Maaş karşılığını doldurmak için ilçe sınırları içerisinde sana en yakın boş okullardan başlayarak 15 saati doldurtmaya çalışıyorlar.
Ders saatin yok,Formatör olmak zorundasın diye bir şey yok yani. Fakat maaş karşılığını doldurtmak için ellerinden geleni yaparlar ilçe içerisinde.Çünkü büyükşehir olduğumuz için tüm köyler mahalle oldu artık,yolluk vermeden görevlendirmeyle istediği okula maaş karşılığı 15 saati doldurtmak için verebiliyor.
Ben 3 yıldır Norm Fazlasıyım ve hala Fazlayım hiç Formatör olmadım,kimse de ol demedi veya niye olmuyorsun demedi :D

Arkadaşlar şu okullar hakkında bilgi verebilecek var mı aramızda? Telefondan ulaşamadım okullara.

Ayvalık Çakmak Ortaokulu
Nerede ikamet edilir? Ayvalık Merkez-Altınova-Edremit (50 km ama haftada 1-2 gün okulda ders ve Edremit'te BTR ile idare edilebilir mi? Edremit'te ev var, şubat özür grubu ihtimalim de var.)

Susurluk Karapürçek Şehit Mesut Nayman OO
Balıkesir merkezden geliş gidiş imkanı var mı?

Susurluk Ömerköy OO
Balıkesir merkezden geliş gidiş imkanı var mı?

ömerköy e gidiş geliş yapılır diye tahmin ediyorum. Paşaalanı mahallesinden ev tutarsanız rahat olur.

Ömerköye ulaşan var mi arkadaslar tele cevap verilmiyor balikesire servisi varmidir ogretmen sayisi cok. birde Karapürcek cok küçük gorunuyo bilgisi olan varmi telden ulasamiyoruz

Susurluktaki öğretmenlerin bir kısmı Balıkesir'de ikamet ediyor.Servis tutuyorlar veya bir öğretmenin arabasına benzin atıp gidiş geliş yapıyorlar.Zaten uzak değil Susurluk,yolu da çok düzgün.Yağ gibi :D
Büyükşehir her açıdan iyidir.İmkanı boldur.Ev olsun,esnaf ,alış-veriş olsun aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.
Ayvalık ,Edremit biraz yazlık bölgelerdir.Ben Altınoluk'tayım.Eğitim -öğretim Balıkesir merkeziyle hiç alakası yok.Öğrenciler kesinlikle terbiye konusunda merkezdeki veya iç kesimdeki ilçelere göre çok kötü durumdalar.Çoğu zaten boşanmış aile çocuğu,davranış problemleri çok.Öğretmenler çoğu tecrübeli ,emekliliği gelmiş ,annem babam yaşında tabiri caizse :D
Ayrıca Kiralar ve hayat pahalı.Bir lokantaya giriyorsun Balıkesir merkezde verdiğinin 2 katını veriyorsun.Bir çay içiyorsun Balıkesirde verdiğinin 2 katını veriyorsun.Kışın hayat bitiyor.Yapılacak hiç bir şey yok.
Balıkesir merkez öyle değil.Kışın hayat var.Yazın zaten tatilde istediğimiz yere gidiyoruz.
Hakkınızda hayırlısı arkadaşlar...
Bu arada 2 yıl Ayvalıkta 15 Eylül Ortaokulunda çalıştım,Ayvalık kışın resmen ölü :D Yazın süper tabi ki de öğretmenler için bence 10 ayı düşünmek gerek,yazın zaten herkes istediği yere gidebiliyor :D

Geri