2017 Ankara Norm Fazlası Atamaları

Kodla Büyü
Herşey birbirine girmiş durumda. Nedense bu atamada çok garip olaylar oluyor. İmkansız denilen şeyler vuku buluyor. Yüzlerce insan mağdur. İnşallah bizi daha fazla yormadan düzeltirler. En mantıklısı tabii ki bu kadar sorun varken re'senleri iptal etmek.

Son düzenleme:
Resen atamalar ve 1. aşama atamaları birbirinden bağımsız olaylar değil ki arkadaşlar. ben Resen'e kalmamak için, hatta il geneli(25 ilçe) atamaya kalmamak için 1. aşamada tayin istedim. Eğer Resen atama durursa, 1. aşamada yapılan tayinlerinde yeniden değerlendirilmesi gerekir.
Her sene yapılan norm tayinlerini bir türlü düzenleyemediler.
Bu arada Resen atamalar yeniden güncellendiyse ( Bunun Adı Türkçemizde Torpil,Referans olarak geçer ) birilerinin tayininin durdurulduğu anlamına gelir.

Hocam eğer norm güncellemelerinde ücretsiz izindeyseniz sizi resen atayamazlardi. Okulunuzun ücretsiz izinde olduğunuzu ankara mem e bildirmesi gerekirdi. Bence il e gidip durumunuzu araştırın derim.
Resen değilde hocam birinci aşama da tercihle atandım. Bir hocamız ücretsiz izindeyken tercihinin onaylanmadığını yazmış karışık durumlar dediğiniz gibi ille görüşmek lazım

Resen atamalar ve 1. aşama atamaları birbirinden bağımsız olaylar değil ki arkadaşlar. ben Resen'e kalmamak için, hatta il geneli(25 ilçe) atamaya kalmamak için 1. aşamada tayin istedim. Eğer Resen atama durursa, 1. aşamada yapılan tayinlerinde yeniden değerlendirilmesi gerekir.
Her sene yapılan norm tayinlerini bir türlü düzenleyemediler.
Bu arada Resen atamalar yeniden güncellendiyse ( Bunun Adı Türkçemizde Torpil,Referans olarak geçer ) birilerinin tayininin durdurulduğu anlamına gelir.

Aynen öyle norm fazlası değilim ama Resen iptal olacaksa tüm atamalar iptal olmalı doğrusu bu.

Düne kadar reseb atanmamıştım şimdi resen atanmış görünüyor itiraz için bu yeterli olur mu

Arkadaşlar
Ben dilekçemi okula verdim yolladılar.
İl mem ile yaptığım görüşmede okullar resen atama ile ilgili personele ihtiyaç olduğunu/olacağını bildiren bir yazi yazarlarsa bu durumun değerlendirileceği ve durumun valiliğe bildirileceği soylendi. Hatta bu durumu belirtir yazı çok yakın bir zamanda kurumlarınıza gelecektir.

Lütfen kurumlarınıza iptal istediğinizi bildirir dilekçe veriniz.

Arkadaşlar
İl mem ile yaptığım görüşmede okullar resen atama ile ilgili personele ihtiyaç olduğunu/olacağını bildiren bir yazi yazarlarsa bu durumun değerlendirileceği ve durumun valiliğe bildirileceği soylendi. Hatta bu durumu belirtir yazı çok yakın bir zamanda kurumlarınıza gelecektir.

Hocam okul zaten norm fazlası belirtmiş bizi, nasıl ihtiyacım var diyecekki?

Arkadaşlar

hocam emin misiniz cnku okulumda bana gercekten ihtiyac var :( gercekten boyle bir yazi gelecek mi okula...?atamamiz yapilmis olacak ama degil mi?

Evet önümüzdeki sene için ders yükü olduğuna dair bir yazıyı okuldan alıp il e verirseniz resen den kurtulabilirsiniz. 2014 de böyleydi.

Hocam onu bilmiyorum. şu anda norm fazlası değilim. 2014 resen atandım. Ordaki tecrubelerimi paylaşıyorum. Ben boyle bir yazı almistim. Müdür bu öğretmene ihtiyacım var dedi . Ama bir sonraki seneye ders gosteremedimiz icin resen atandım. Yeriniz de olsam okula yazı gelmesini beklemem. Yarın il e gidin atama bölümüyle yüzyüze görüşün. Durumunuzu anlatın.

Hocam onu bilmiyorum. şu anda norm fazlası değilim. 2014 resen atandım. Ordaki tecrubelerimi paylaşıyorum. Ben boyle bir yazı almistim. Müdür bu öğretmene ihtiyacım var dedi . Ama bir sonraki seneye ders gosteremedimiz icin resen atandım. Yeriniz de olsam okula yazı gelmesini beklemem. Yarın il e gidin atama bölümüyle yüzyüze görüşün. Durumunuzu anlatın.
peki hocam resen atamaniz mi durdurulmustu yoksa kadronuz resen okulda mi kaldi ?

Durdurulmadı. Ben Resen atandım. Cunku okulda norma gore ders yoktu. Fakat sonraki yıla ders yükü gösteren ,müdür den yazı alıp onu belgeleyen arkadaslar okullarında kaldı.

Durdurulmadı. Ben Resen atandım. Cunku okulda norma gore ders yoktu. Fakat sonraki yıla ders yükü gösteren ,müdür den yazı alıp onu belgeleyen arkadaslar okullarında kaldı.
Anladigim kadariyla siz resen atanip kendi okulunuzda gorevlendirilmis olmussunuz degil mi hocam? Ama valilik gorevlendirmelere sicak bakmiyo diyolar :(

Arkadaşlar

Bugün bende il memdeydim böyle bir şey söylemediler. Size nereden ve ne zaman böyle bir bilgi verildi. Bizim bölüme öğrenci nakil geldi. şu an bile ders saati arttı.

Hocam sen norm güncellemelerini hatırlıyorsun sanırım.
Hiç bir okul seni norm fazlası gösterip sonra da sana ihtiyacım var demez, diyemez.
Diyebilir hocam. Norm guncellendikten sonra oluşan yeni durumlardan dolayi ihtiyaç var diyebilir. Normdaki bir öğretmen doğum izni veya ayliksiz izin almis olabilir onun yerine ihtiyaç var diyebilir. İlde yada ilçede bakanlıkta görevlendirilmiş bir öğretmen norm daysa onun yerine ihtiyaç var diyebilir. Arkadaşımızın da dediği gibi bu daha önce uygulandı.

Bakanlıkta görevli bir öğretmen norm içinde. Ama bir başka öğretmen norm fazlası. Bakanlıkta görevli olanın yerine derse giriyor. Bu durumda ihtiyaç var ders açık kalacak diyebilir okul.

Diyebilir hocam. Norm guncellendikten sonra oluşan yeni durumlardan dolayi ihtiyaç var diyebilir. Normdaki bir öğretmen doğum izni veya ayliksiz izin almis olabilir onun yerine ihtiyaç var diyebilir. İlde yada ilçede bakanlıkta görevlendirilmiş bir öğretmen norm daysa onun yerine ihtiyaç var diyebilir. Arkadaşımızın da dediği gibi bu daha önce uygulandı.
hocam durumum tam da boyle. Ucretsiz izinde olan ogretmenimiz var. Seneye de olmayacak okulda. Ama ben resen atandim okulun bana ihtiyaci var ama resen atandim ne yapablirim :(

Arkadaşlar

Arkadaşımızın dediği gibi bir yazı gelirse bunu ilgi tutarak okulunuz bu ihtiyacı bildirebilir. Yazı gelmese bile sizin dilekçe nize istinaden okulunuz bu ihtiyacı bildiren yazı ve ekinde dilekçe nizi il mem e gönderebilir.

Hocam sen norm güncellemelerini hatırlıyorsun sanırım.
Hiç bir okul seni norm fazlası gösterip sonra da sana ihtiyacım var demez, diyemez.
Hayır hocam iyi hatırlıyorum. 1.aşamada tercih yapmadım. 2.aşamaya kaldı iş. İl den komisyon kurduk karar verecek dediler. Dilekçe verdim. Sonraki seneye Ders gosteremedimiz icin komisyon dilekçemi kabul etmedi. Ama benimle aynı okula resen atanan başka bir öğretmenin dilekçesini deRS gösterebildigi için kabul edildi. O aydinlikevlerde kaldı. Ben Altındağ dan mamak a resen gittim. Bu sekilde kendi okulunda kalan baya öğretmen olmuştu. İldekiler bunu iyi bilir. Onun için sorun diyorum.

Son düzenleme:
Arkadaşlar

Hocam dilekçenizi örnek olabilmesi için paylaşır mısınız ve okul nereye yollayacak dilekçeyi

Geri