2016000102 Etkileşimli Sınıf Yönetimi Eğitici Eğitimi Kursu

Kodla Büyü

abdulhey84

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2016000102 Fatih Projesi Etkileşimli Sınıf Yönetimi Eğitici Eğitimi Kursunda tek onay kaldı.
onay çıkar mı arkadaşlar?

Samsun ordu civarı arkadaslar mesajlasalim isterseniz tek arabayla beraber gidelim

hmm yani BTR lere çıkmıyo..bende başvurmuştum çıkmadı nedenini öğrenmiş olduk..
peki merak ettiğim bi konu var; bu ildeki eğitmenler neye göre nezaman belirlendi?

Fatih projesi teknoloji kullanımı kursu eğitici eğitimine katılanlar fatih eğitmeni oluyor hocam hizmetici modulunden başvuru yapmanız gerekiyor

2016000136 4.01.01.02.018 - Fatih Projesi Eğitimde Teknoloji Kullanımı Eğitici Eğitimi Kursu Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü ve ASO - ÇINARCIK / YALOVA..
bunu çıkmasını istemiştim,ama hemen ilçeden reddedildi :((

KATILIMI KESİNLEŞMİŞ FAALİYET İLE TARİH ÇAKIŞMASI..buyuzden reddedilmiş:)) saçmalığa bakarmısın yaa, özel eğitimle alakalı zorunlu hizmet içi eğitime tabi tutulduğum tarihle çakışmış..

ziyaunal' Alıntı:
Fatih projesi teknoloji kullanımı kursu eğitici eğitimine katılanlar fatih eğitmeni oluyor hocam hizmetici modulunden başvuru yapmanız gerekiyor
hocam ben bunu erzurumda aldım fakat sistem üzerinde fatih eğitmeni olduğum yazmıyor nasıl yapacağım bunu yazdıracağım sisteme?

ucamus' Alıntı:
ziyaunal' Alıntı:
hocam ben bunu erzurumda aldım fakat sistem üzerinde fatih eğitmeni olduğum yazmıyor nasıl yapacağım bunu yazdıracağım sisteme?
Hocam il Koordinatörü ile iletişime geçip durumunuzu anlatın sorunu çözecektir.

bu eğitimi alan arkadaşlar neler yaşadınız nedir tecrübeleriniz. Varmı kullanıcak belgeleriniz bizimle paylaşmak istediğiniz.

Öncelikle şunu belirteyim marabalara tablet yok :D
Uzaktan eğitimdeki vsinif uygulamasını kullanma şansımız oldu. Ideal studio anlatıldı. Her ne kadar egitici sertifikasi almış olsak da mahalinde bu kursu vermemiz şimdilik teknik olarak mümkün degil. Vsinifda guncelleme yapilir ve öğretmenler öğrenci gibi sisteme girebilirse ancak o zaman olur. Onun dışında gezmek ve arkadaşlar edinmek için uygun zamanlar kalıyor.

1.Tabletler ile öğretmen ve öğrenci rolünde V-Sınıf uygulamalarını yaptık. Ancak Tablet üzerinde Öğretmen-Öğrenci profili geçişi mümkün olmadığından öğretmen tableti elimizde gezdi sırasıyla. Profiller arasında geçiş için bir çalışma yapıldığını söylediler. "Sanal sınıflar oluşturulabilmesi seçeneği olmalı" şeklinde tavsiyemizi ilettik.

2.Uzaktan aldığımız eğitimlerde içerik geliştirme editörü olarak kullanılan ideaLStudio programıyla FPETK kursundan farklı olarak 5E modeline göre seçtiğimiz konunun yalnızca bir aşaması + değerlendirme aşamasını hazırladık ve sunduk.

3.Uzaktan eğitimde EBA Ders'i görmüş olmama rağmen(Uzaktan almayan arkadaşlar da vardı) EBA Dersin içinde ne kadar modül varsa hepsinin üzerinden teker teker geçtik. Ben Sınav gönderme, Doküman paylaşma, Öğrenci raporlarını kullanma konusunda aktif kullandığımdan bu kısmı bana birşey kazandırmadı. Ancak doküman ekleme, sınav oluşturma, sınav ve dokümanları zümre-okul ile paylaşma konuları okuldaki herkes için lazım. FPETK kursu sonrası bunun okuldaki tüm öğretmenlerle paylaşılması lazım. Öğretmene kolaylık sağlayan özellikler bunlar ve bazı branşlar eklenmiş; kurstayken farkettim.

4.Eğitim yöneticisi, e-twinning konusunda yarım saatlik bir bilgilendirme yaptı.

5.Bunu sona bıraktım.Tablet konusunda KESİNLİKLE beklentiye girmeyin :) İnsan, "Bunun eğitimini vereceksek, en azından yanımızda kullanabileceğimiz bir tabletimiz olsun" diye düşünüyor ancak esneklik yok. Okula ne zaman gelirse tablet o zaman :) Kesinlikle mail yöntemine bulaşmadan Tabletin neden aciliyet arz ettiğini, il koordinatörleriniz, müdürleriniz, il mem'ler aracılığıyla yazılı olarak bildirin, üst makamlara iletelim denildi.

***Tablet olmadığından belge-program paylaşımı gibi bir atraksiyon olmadı malesef :/

Geri