2016 Tübitak Bilim Fuarı Örnek Projeler

Kodla Büyü

Sargon

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Hocam bu projerel çalışır vaziyette koslamasını filan yaptınızmı yoksa maket mi sadece? Ellerinize sağlık

sivayseri' Alıntı:
Hocam bu projerel çalışır vaziyette koslamasını filan yaptınızmı yoksa maket mi sadece? Ellerinize sağlık

Hepsi çalışır durumda projelendi. Proje dosyalarını kodlarıyla beraber akşam paylaşacağım.

hocam ALLAH razı olsun

yapımı için hangi programdan faydalandınız

ofkar' Alıntı:
hocam ALLAH razı olsun

yapımı için hangi programdan faydalandınız

Hocam projelerin tamamında mikrodenetleyici olarak arduino kartını kullandık. Programlarken kütüphane gerektirmeyen projelerde mBlock(öğrencilerin rahatlıkla yapabileceği bir uygulama scratch ve arduino tabanlı), diğerlerinde ise orijinal yazılımı olan Arduino IDE programını kullandık.

teşekkür ederiz hocam inceledim, harika şeyler yapmışsınız bütün donanımları kendiniz mi alıp öğrencilere öğretmiştiniz, projeye başvurduktan sonra mı toparladınız?

bt^' Alıntı:
teşekkür ederiz hocam inceledim, harika şeyler yapmışsınız bütün donanımları kendiniz mi alıp öğrencilere öğretmiştiniz, projeye başvurduktan sonra mı toparladınız?

Teşekkür ederiz hocam. Geçtiğimiz yıl 2. dönem DYK'da öğrencilerime arduino anlatmıştım. Temel sensörler ve ekipmanlar elimizde vardı. Bilim Fuarı onayı gelince projeler belirlendi ve ona göre gerekli olan donanımları aldık. Fikirlerin çoğunluğu öğrencilerime aittir. Proje gerçekleştirme kısmında ise hep birlikte yaptık diyebilirim.

Teşekkürler hocam her ne kadar tubitak projesine başvurmayacak olsak da projeleri öğrencilerle birlikte yapmak eğlenceli olacak.

bunları görünce kendimi çok yetersiz hissettim yine :( elinize emeğinize sağlık hocam, tebrik ederim :alkis:

hocam ellerinize sağlık. projeleriniz için maddi kaynağı okul mu sağladı önceden vardı demişsiniz. vede malzemeleri nereden aldınız. bizde bu kadar kapsamlı olmasa da ikinci dönem için birkaç proje düşünüyoruz.

emines' Alıntı:
hocam ellerinize sağlık. projeleriniz için maddi kaynağı okul mu sağladı önceden vardı demişsiniz. vede malzemeleri nereden aldınız. bizde bu kadar kapsamlı olmasa da ikinci dönem için birkaç proje düşünüyoruz.

Kendim için robotistan.com sitesinden aldığım bir set vardı. Çalışmalara bu setle başladık. Onay gelene kadar temeli bu tek arduino ve ekipmanları ile anlattım. Proje desteği gelince gerekli malzemeleri aldık zaten. 3d yazıcı, 13 adet dny arduino set ve gerekli elektronik ve kırtasiye malzemeleri toplam da 6000 tl'yi geçti.

Malzemeleri mekatroniklab, f1depo, direnc.net ve adının şu anda hatırlayamadığım bir başka yerden almıştım. Fiyatları diğer sitelere göre biraz daha uygun. 3d yazıcıyı ise n11.com üzerinden Pilatus Bilişim adlı mağazadan aldım. Naçizane tavsiyem öncelikle basit bir veya daha fazla set alarak başlamak devamında projelerinize göre uygun olan malzemeleri almnız yönünde. Ürünlerinizi görmek dileğiyle iyi çalışmalar.

Takip..
Gerçekten çok teşekkürler paylaşımlarınız ve açıklamalarınız için..

valla hocam tek tek indirdim çocuklara gösterecem inşallah onlara da öncülük eder hevesleri artar. Ellerinize sağlık çok güzel çalışmalar olmuş. :alkis:

Sargon' Alıntı:
emines' Alıntı:

Kendim için robotistan.com sitesinden aldığım bir set vardı. Çalışmalara bu setle başladık. Onay gelene kadar temeli bu tek arduino ve ekipmanları ile anlattım. Proje desteği gelince gerekli malzemeleri aldık zaten. 3d yazıcı, 13 adet dny arduino set ve gerekli elektronik ve kırtasiye malzemeleri toplam da 6000 tl'yi geçti.

Malzemeleri mekatroniklab, f1depo, direnc.net ve adının şu anda hatırlayamadığım bir başka yerden almıştım. Fiyatları diğer sitelere göre biraz daha uygun. 3d yazıcıyı ise n11.com üzerinden Pilatus Bilişim adlı mağazadan aldım. Naçizane tavsiyem öncelikle basit bir veya daha fazla set alarak başlamak devamında projelerinize göre uygun olan malzemeleri almnız yönünde. Ürünlerinizi görmek dileğiyle iyi çalışmalar.

tsk ederim hocam inşallah bu konuda azimliyim. ancak n11.com dan robitshop magazasından bir makey makey standart kit aldım. kurulum olmuyor ardunio leanardo çıktı orda takıldık daha bakalım. sizin projeleri görünce bir heveslendik tekrar.

Geri