2016 Özür Durumu Tayini?

Kodla Büyü
xodeda' Alıntı:
Mersini dusunuyorum. Hala kararsizim. Varmi baska yazacak.
ben mersinliyim ama hanım köylü olduk şimdilik =)
mersin yaşanacak bir şehir ama son yıllarda çok göç aldı...

DaMieN' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
DaMieN' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
xodeda' Alıntı:
Demek kimse istemiyor. Cok güzel büntün iller bana kaldi :)
ben de 120 puanla izmir il içinde isteyeceğim =)

Norm fazlası atamalarda meslek lisesi bazında hiç beklemediğim yer değiştirmeler oldu. Bu sene ben de il içi isteyeceğim için merak ediyorum özür durumu sonuçlarını...
hocam benimki özür grubu il içi, bornova - bayraklı. merkezi ilçeler hep dolu...

Hayırlısı olsun inşallah...
teşekkürler hocam sizin için de...

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
xodeda' Alıntı:
Mersini dusunuyorum. Hala kararsizim. Varmi baska yazacak.
ben mersinliyim ama hanım köylü olduk şimdilik =)
mersin yaşanacak bir şehir ama son yıllarda çok göç aldı...

Sağolun Hocam cevap için. Ben çok bilmiyorum Mersini kısa ziyaret etmek dışında. Mersini seçmemdeki amaç hem doğu hemde batı kültürünü barındırıyor olması. Ben şu Anda Yalova dayım çok pişmanım buraya geldiğime, Hiç güzel bir şehir değil (tabi bence). Mersinde daha rahat edeceğimizi düşünüyorum. İnşallah güzel okullar açılır.

Bu arada göç almayan şehir kalmadı zaten.

Xodeda hocam ben de Yalova Çiftlikköy isteyeceğim açarlarsa tabi... Neden pişmansınız merak ettim??

Mersinde çalışıyorum yaşanılacak bir şehir değil, şehirleşme desen sıfır. Ayrıca geleceğin okul zaten varoş okulu olur.

darkpasaone' Alıntı:
Xodeda hocam ben de Yalova Çiftlikköy isteyeceğim açarlarsa tabi... Neden pişmansınız merak ettim??
Hocam ben Yalovayi hic gormemistim tamamen tavsiye uzerine yazdim.
Hocam yalova da yol denen birsey yok ana yollar da dahil daracik yollar iki arac yan yana zor gecer. Trafik berbat arac cok fazla. Yaya kaldirimi hemen hemen hic yok gibi. olan yerlerde de araclar park ediyor. Yollar delik desik belediyecilik sifir.
Güya sahil sehri. Çogu sahil sitelere yada Kurumlara peşkeş cekilmis girmek yasak. Girebildiginiz yerler de de denizi cok kirli.
Carsisi pazari cok pahali.
Evler hem kucuk hem Kiralar cok yusek. Satiligi soylemiyorum bile.
Ogrenci profili soylendigi gibi iyi degil.
Anlayacaginiz ben burayi hic sevmedim.
Carsida gezerken kendinizi arabistanda zannedebilirsiniz. Araplar piyadayi cok yukseltmisler. Esnafin gozu hep zengin araplarda. Oyuzden fiyatlar fahis.

Tabi bunlar benim dusuncelerim. Sevenlerde var.

ernestososa' Alıntı:
Mersinde çalışıyorum yaşanılacak bir şehir değil, şehirleşme desen sıfır. Ayrıca geleceğin okul zaten varoş okulu olur.
Bende size sorayim neden yasanilacak sehir degil hocam.

xodeda' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:

Yalova için yaptığın yorumlar üzerine karşılaştırma yapayım.

Mersin'de da yol denen birsey yok, hele ki eski çarşı tarafı daracik yollar iki arac yan yana zor gecer, çoğu yol tek yön. Mezitli ve pozcu dersen orası yeni yerleşim olsada çok yoğun nüfus nedeniyle trafik berbat arac cok fazla.
Yollar delik desik belediyecilik sifir. Kaldırımlar bile 20 yıl öncesinden kalma. Yağmurda yürümek imkansız, parkelerin altı boş, basınca diz kapağına kadar su sıçraması yaşarsın.
Her yer suriyeli dolu, sahilde ve limanda gezerken kendini halep'te hissedersin.
Akdenizin ve torosların çoğu mahallesinde ise kendini diyarbakırda sanırsın.
Herkesin ideolojisine saygım var ama sağ görüşlü isen özellikle akdeniz ve yenişehir semti olmak üzere merkezde yalnızlık çekersin. Ya onlar gibi düşünmek zorundasındır yada dışlanmak. Öğretmenlerin geneli solcudur. Eğer solcu isen tavsiye ederim. Saygılı bir ortam var ama yinede solcu bir ortamda sağcı olmak ile sağcı çoğunluklu bir yerde solcu olmak elbette zor oluyor.
Ayrıca hdp li isen çalışabileceğin en rahat ile mersindir. Bolca hdp li ve kürt milliyetçisi öğretmen vardır.
Varoş okullarında veli ilişkileri problemlidir.
Akdenizde hemen hemen tüm okullar sorunlu, her an doğudan göç ile gelmiş bir veli okulu basabilir. Eylem olan günlerde okulunuzun molotoflu saldırıya uğrama riski az sayılmaz.
Özellikle akdeniz semtinde öğrenci kalitesi çok kötüdür.
Elbette mersini sevende az değil. Tekrardan söylüyorum herkesin görüşüne saygım var ama sağ görüşlü isen ve akraban eşin dostun yoksa bence gelme, geleceksende erdemli ve mezitli düşün diyeceğim puanlar yüksek. Sol görüşlü isen düşünme gel.

Ben genellikle isimi iste birakan biriyimdir. Cogu zaman ogretmenler odasina bile gitmem. Cok kotu okullarda calistim mesafeyi koruyunca sorun yasamadim. Benim icin onemli olan ailemle rahat yasayabilecegim bir yer.
Zaten mersine de gelirsem ya mezitli de yada erdemli de otururum insallah.
Cok iyi denen sehirleride gordugumden cogu seye hazirlikliyim. Is cikisi ailemle huzurlu olayim yeter.

Hocam naçizane tavsiyem akdeniz de çok kötü okullar açılacaktır iyi araştır öyle yaz. Erdemli, yenişehir ve mezitlide gözün kapalı her okulu yazabilirsin. Toroslarda yüzde 80 iyidir.

ernestososa' Alıntı:
xodeda' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:

Yalova için yaptığın yorumlar üzerine karşılaştırma yapayım.

Mersin'de da yol denen birsey yok, hele ki eski çarşı tarafı daracik yollar iki arac yan yana zor gecer, çoğu yol tek yön. Mezitli ve pozcu dersen orası yeni yerleşim olsada çok yoğun nüfus nedeniyle trafik berbat arac cok fazla.
Yollar delik desik belediyecilik sifir. Kaldırımlar bile 20 yıl öncesinden kalma. Yağmurda yürümek imkansız, parkelerin altı boş, basınca diz kapağına kadar su sıçraması yaşarsın.
Her yer suriyeli dolu, sahilde ve limanda gezerken kendini halep'te hissedersin.
Akdenizin ve torosların çoğu mahallesinde ise kendini diyarbakırda sanırsın.
Herkesin ideolojisine saygım var ama sağ görüşlü isen özellikle akdeniz ve yenişehir semti olmak üzere merkezde yalnızlık çekersin. Ya onlar gibi düşünmek zorundasındır yada dışlanmak. Öğretmenlerin geneli solcudur. Eğer solcu isen tavsiye ederim. Saygılı bir ortam var ama yinede solcu bir ortamda sağcı olmak ile sağcı çoğunluklu bir yerde solcu olmak elbette zor oluyor.
Ayrıca hdp li isen çalışabileceğin en rahat ile mersindir. Bolca hdp li ve kürt milliyetçisi öğretmen vardır.
Varoş okullarında veli ilişkileri problemlidir.
Akdenizde hemen hemen tüm okullar sorunlu, her an doğudan göç ile gelmiş bir veli okulu basabilir. Eylem olan günlerde okulunuzun molotoflu saldırıya uğrama riski az sayılmaz.
Özellikle akdeniz semtinde öğrenci kalitesi çok kötüdür.
Elbette mersini sevende az değil. Tekrardan söylüyorum herkesin görüşüne saygım var ama sağ görüşlü isen ve akraban eşin dostun yoksa bence gelme, geleceksende erdemli ve mezitli düşün diyeceğim puanlar yüksek. Sol görüşlü isen düşünme gel.
hocam akdenizde okul olsa bile ev mezitli ya da yenişehirde tutulur.
mersinin yollarına dar ve şehirleşmesi, trafiği kötü demişsin de. çok şaşırdım. sanırım diğer büyükşehirleri pek görmedin. mersin büyükşehirler arasında en sade trafiğe, en rahat ulaşıma sahip olan illerden biridir. özellikle mezitli ve yenişehir ferahtır. çarşı hariç mersinin neresinde park yeri sorunu varmış?? göç alan yerlerin akdenizde toplanması da avantaj aslında, ben izmirde çalışıyorum. o kastettiğin sorunlu bölgeler buranın her ilçesinde var. mersinde en azından bir yerde toplu duruyor, orayla da senin işin olmaz. en fazla işe gel git yaparsın...
mersin en yaşanacak 3-5 ilden biridir, sağ sol muhabbeti bir yana, demokratik ve hoşgörülü bir şehirdir =) ne dışlanması hocam? burayı başka bir yerle karıştırdın sanırım =) hizmet puanlarına da bakarsan en çok talep gören illerden biri....

hocam sen mersinli misin? toroslara %80 iyi demişsin, tam tersi olmasın... yazsın arslanköyü :=) gitsin toroslara...akbelen, güneykent,demirtaş vs... torosların mersinle alakası bile yok, mersinin kuzey dağ kısmı oluyor...
mezitli geliyorsa hiç durma zaten, yenişehirin de güzel yerleri var. erdemli fena değil ama dışarıda.

torolardan kastım toroslar semtinin şehir merkezi içindeki okullar hocam, gözneyi kastetmedim, orayı zaten yazmaz.

Hocam çay mahallesinde çalış mezitlide otur eve arabanla 45 dan erken varamazsın. Sahil yolu okul çıkışı kilit, 1. çevre yolu dersen yine aynı, 2. çevre yolu çok uzatıyor. Mezitlide trafik açık sayılabilir ama okulu mezitlide olucak mı?

Arkadaslar bu saydiginiz olumsuzliklar hemen hemen butun buyuk sehirlerde var. Hatta Yalova kucucuk olmadina ragmen burada fazlasiyla var.
Ayrica ben denizi baliga cikmayi dogayi seven bir insanim.
Burasi denizi varmis gubi gorunen ancak aslinda denizi yok diyebilecegim bir yer.

Birde ben cocuklugumun 7-8 yilini Alanya da yasamis birisi olarak Akdeniz havasina alisik sayilirim. Akdenizde yasamaya alisan birdaha vazgecemiyor sanirim.

Guzelgunler' Alıntı:
Arkadaşlar norm fazlası atamasında boş kalan okullar dışında başka boş okullar Açılıyor mu

Norm atamasında herhangi bir dolap dönmüyorsa açık olan tüm okullar gösterilir hocam. Norm ile dolanlar dışındakiler yine açılacaktır özür grubuna.

karadunyam' Alıntı:
arkadaşlar şu an sigorta 350 gün gözüküyor aralık ayı gözükmüyor sistemde. bende sgk hizmet fişi doldurttum aralık ayı için.

sgk dökümünle bu belgeyi versem kabul olur mu
Bizde de aynı durum var hocam. Aralık e-devlet hizmet dökümünde görünmüyor dolayısıyla 350 gün. Sorun olmaz diye düşünüyorum . Sonuçta halen çalıştığını gösteren belge var.
Birde başvuru yaptık bir arkadaşa da raporlama aktif değil çıktı alamıyoruz. Başvuru formunun çıktısını alabilen var mı?

selcuklu' Alıntı:
Guzelgunler' Alıntı:
Arkadaşlar norm fazlası atamasında boş kalan okullar dışında başka boş okullar Açılıyor mu

Norm atamasında herhangi bir dolap dönmüyorsa açık olan tüm okullar gösterilir hocam. Norm ile dolanlar dışındakiler yine açılacaktır özür grubuna.
Norm atamasına açılmayan okul Eş özrüne açılır mı diye sormak istemiştim aslında. Yani norm atamasında tüm boş okullar açılıyor mu yoksa Eş özrüne açılan Norma açılmayan okullar oluyor mu?

Guzelgunler' Alıntı:
selcuklu' Alıntı:
Guzelgunler' Alıntı:

Norm atamasına açılmayan okul Eş özrüne açılır mı diye sormak istemiştim aslında. Yani norm atamasında tüm boş okullar açılıyor mu yoksa Eş özrüne açılan Norma açılmayan okullar oluyor mu?

Yanlış hatırlamıyorsam norm atamasına tüm boş okullar açılır diye bir ifade var. Yani tüm okullar açılmıştır norm atamasına.

Başvuru yapıp çıktıyı alabildiniz mi arkadaşlar? Bizde raporlar bölümü aktif değil elektronik başvuru formunu çıktı alamıyoruz.

can61' Alıntı:
Başvuru yapıp çıktıyı alabildiniz mi arkadaşlar? Bizde raporlar bölümü aktif değil elektronik başvuru formunu çıktı alamıyoruz.
Evet ben yaptim. Ve ciktiyi aldim.

xodeda' Alıntı:
can61' Alıntı:
Evet ben yaptim. Ve ciktiyi aldim.
Hocam birde şimdi dener misiniz tekrar elektronik çıktı sayfasını raporlayabiliyor musunuz?

Eşinize ait adres bilgisi bulunamamaktadır! Lütfen Nufus Müdürlüğüne başvurup adres bilgilerinizi düzelttiriniz !!!!

Arkadaşlar ben başvuru yapamadım bu uyarı çıktı. Ikamet il ilçe doğru çıkıyor. Nüfus kaydı falan var yaptırmıştık neden çıkmış olabilir bu uyarı? Başına gelen var mı?

Gecen sene gece 23.00 civarlarinda acilmis. Yine oyle yapmazlar insallah.

Bu nasıl iştir anlamıyorum. Tercih için verilen zaten bir kaç gün, onunda ilk gününü sistemi açmayarak geçiriyorlar... :verymad:

Geri