2015 zamlı ocak maaşı

Kodla Büyü
Beyler, bayanlar maaşları yazıp şükür, Elhamdülillah yazanlar var. Eyvallah. Bu parayı bulamayanlar var. Bu parayla yaşıyoruz, bu parayla ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Fakat bir ülkede adaletsiz bir maaş dağılımı varsa buna da tepki göstermeliyiz. Sırf sempatizanı olduğunuz partinin kurduğu hükümete laf gelmesin diye herşeye şükretmeyin. Biraz şahsiyetiniz olsun.

İnsanlar, inananlar, bir işleri olduğu için ve bu iş karşılığında kazandığı ücret için Rabbine hamd ediyor. O yüzden "Elhamdülillah, şükür" diyen insanlarla lütfen uğraşmayın.

pisagorean' Alıntı:
Beyler, bayanlar maaşları yazıp şükür, Elhamdülillah yazanlar var. Eyvallah. Bu parayı bulamayanlar var. Bu parayla yaşıyoruz, bu parayla ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Fakat bir ülkede adaletsiz bir maaş dağılımı varsa buna da tepki göstermeliyiz. Sırf sempatizanı olduğunuz partinin kurduğu hükümete laf gelmesin diye herşeye şükretmeyin. Biraz şahsiyetiniz olsun.
:alkis: :alkis:

pisagorean' Alıntı:

:++: :alkis:

Farkındalık yaratmak gerekiyor bu şekilde.Ama anlaması gerekenler malesef anlamak istemiyorlar.Ama olsun konya ankara arası 1,5 saat!!!

sevdiceğim' Alıntı:
a-anil06' Alıntı:
ordinaryus' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Gelen zamlar karşısında maaşımız eridi yok oldu siz seviniyorsunuz. Diğer memurlara bakın halinize acıyın. Ha sürünmek zevk veriyorsa o ayrı.
Aynen.. Bize 1,5 yıl önce yapılan 150 TLlik uyduruk zammın yarısını daha yeni alabiliyoruz.. Hakim ve savcılara tek seferde bizim zam + üzerine 1000 TL Askerlere tek seferde %20 zam.. Hala burda kalkıp oh ne güzel maaş güzellemeleri yapılıyor.. :x Şükür etmek için 2300 TL ye gerek yok ki maaş almasakta şükretmemiz lazım değil mi..??

Aynen dediklerinize katılıyorum arkadaşlar.Sevinilecek bir yanımız var mı? Eşit işe eşit ücret mi alınıyor? Adaletli mi davranılıyor? Hakkımız veriliyor mu? Hayır tam tersine hakkımız yeniliyor.Yani özetle hepsininde cevabı hayır.İster siyaset algılayın ister başka birşey algılayın.Ama şunu bilin ortada bazı gerçekler var.Bunu görmek çokta zor değil!!!

Öncelikle gerçekten şükrediyorum Rabbim artırsın bereket versin ama dediklerinize aynen katılıyorum.Eşimin yeğeni araştırma görevlisi olalı 1 yıl oldu maaşına 800 tl gibi bir zam aldı gece girdiği derslerden aldığı ekders hariç bize gelince 50 60 tl bir zam. zehir zıkkım olsun.

Hepimizin demek istediğimiz aslında bu.Ama çoğu farkında bile olmak istemiyor.Anlamak istemiyor.

Konu başlığı ile içerik uyumsuz hale geldi ben burada nokta koymak istiyorum.

OZOGUL' Alıntı:
İnsanlar, inananlar, bir işleri olduğu için ve bu iş karşılığında kazandığı ücret için Rabbine hamd ediyor. O yüzden "Elhamdülillah, şükür" diyen insanlarla lütfen uğraşmayın.
Lafımız gerçekten şükretmesini bilene değil. Sırf maaşın adaletsiz olduğunu bildiği halde, taraf olduğu kimselere laf gelmesin diyen samimiyetsizleredir. Onların şükürleri de Allah'a değildir ondan eminiz.

Elhamdülillah yazanlardan biriside benim 2676 Lira maaş + 1000Tl ekdersim var(ortalama).
Ben halime şükrediyorum diye doğrularıda göz göre göre görmemezlikten gelecek değilim. Hamdda ederim gerektiğinde eleştiririmde...

Ben yaptığım işe göre aldığım parayı yeterli buluyorum. Parayı veren akp değil chp de olsa bu böyle. Haftada 7saat derse giriyorum. Diğer zamanlarım genelde beklemeyle geçiyor. Bu benim kendi düşüncem. Ben nasıl maaşını az bulana bişey demiyorsam, başkası da benim düşünceme saygı duymak zorunda. Ama bu çok zor görünüyor. Sizler gibi düşünmediğim, şahsiyetli olmadığım için hepinizden özür diliyorum.

4/2 böte sendika var evli eş çalışıyor çocuk yok 2395 yatmış normalmi sizce

6.1>>> maaş + sendika+ eş çalısmıyor+ 2 cocuk = 2650
>>>>> ..........+ 60 + 170 + 80 = 2650 -320 = 2330 gibi bir seyler

Şükür sadece hükümeti sevenlere ait bir şey mi ilginç hükümeti sevmeyip şükür diyemez miyim :wink:

hocam tabiki şükretmelisin ama benim anlamadığım 150 yada 300 fazla alsan şükretmeyecen mi? neden almak istemiyon?

Maaşım krediye gidiyor inanmıcaksınız ama bazen yol param olmayıp 6 km yürüyüp okula gidiyorum ve o halde ders anlatıyorum ÖĞRETMEN maaşı çok düşük zam gelsin gerçekten

crazyman' Alıntı:
Maaşım krediye gidiyor inanmıcaksınız ama bazen yol param olmayıp 6 km yürüyüp okula gidiyorum ve o halde ders anlatıyorum ÖĞRETMEN maaşı çok düşük zam gelsin gerçekten
Allah yardım etsin. Siz yine de ayağınızı yorganınıza göre uzatsaydınız iyi olurdu. Maaşı komple faiz lobisine bağlamak :shock:

Geri