2015 zamlı ocak maaşı

Kodla Büyü
arkadaşlar maaşları yazarken ayrıntıları yazında kıyas yapabilelim. Sendika var mı meslek lisesinde mi çalışıyorsunuz

5/2 eş çalışmıyor-sendika var-ortaokul-2614.49

Ekli dosyalar

• bodro.png
    bodro.png
    62.4 KB · Görüntüleme: 612
6/2 eş çalışıyor, 1 çocuk(0-6 yaş),sendika,Tef -->2478

2500 bile değil, temmuza kadar kesile kesile kuş kadar kalır artık

6/2 eş çalışıyor 6 yaş altı 1 çocuk ve sendika var 2412. burdaki arkadaşlarımın hepsi şükrediyo bende şükrediyorum allaha şükür amaaaa. öğretmen haksızlığıda kabul etmek gerekli. sınav görevi olur hizmetli ve polis bizden fazla alır. maaşa gelince hizmetli ve memurdan sonra en düşük biz alıyoruz . şükürsüz kimse yok ama bazı arkadaşlar durumu yazında hemen karşı olmayalım. haklılar yani. önceki bakanın dediğini desteklemeyin öğretmen az iş yapıyo der gibi. öğretmen önemli bir görev yapmakta ve hakkını istemektedir. bana %3 zam yap ama ötv ve diğer vergilere %10 zam yap. bizede zam yapmasın temel ihtiyaçlara ve vergilerede yapmasın ben onada razıyım. emekli ve asgari ücretlinin durumu daha kötü. emekliye 24 tl zam nedir bu çocuğa verir gibi. asgari ücretli en çok çalışan ama en az maaş alandır. enaz 1500 tl olmalı emekli daha fazla almalı bunlarda bilinmeli. ama öğretmende diğeer meslekler karşısında ezdirilmemeli.

m_esen' Alıntı:
6/2 eş çalışıyor 6 yaş altı 1 çocuk ve sendika var 2412. burdaki arkadaşlarımın hepsi şükrediyo bende şükrediyorum allaha şükür amaaaa. öğretmen haksızlığıda kabul etmek gerekli. sınav görevi olur hizmetli ve polis bizden fazla alır. maaşa gelince hizmetli ve memurdan sonra en düşük biz alıyoruz . şükürsüz kimse yok ama bazı arkadaşlar durumu yazında hemen karşı olmayalım. haklılar yani. önceki bakanın dediğini desteklemeyin öğretmen az iş yapıyo der gibi. öğretmen önemli bir görev yapmakta ve hakkını istemektedir. bana %3 zam yap ama ötv ve diğer vergilere %10 zam yap. bizede zam yapmasın temel ihtiyaçlara ve vergilerede yapmasın ben onada razıyım. emekli ve asgari ücretlinin durumu daha kötü. emekliye 24 tl zam nedir bu çocuğa verir gibi. asgari ücretli en çok çalışan ama en az maaş alandır. enaz 1500 tl olmalı emekli daha fazla almalı bunlarda bilinmeli. ama öğretmende diğeer meslekler karşısında ezdirilmemeli.

çok güzel yazmışsın biz yetmiyor demiyoruz zam verirken az az almaya gelince bol bol koy .maaş diğer meslek gruplarına göre az bu bi gerçek

5-1, meslek lisesi tef-sendika var- eş çalışıyor-6 yaş bir çocuk-2485
üç ay sonra sanırım vergi dilimine giriyormuşuz bu kötü oluyor işte..

Elbette şükür, 1000 lira dahi alsak şükrederiz, Elhamdülillah. Ancak konu bu değil. Öğretmen maaşını ezdirenlere, diğer meslek gruplarının maaşları karşısında eritenlere lafımız ve hakkımı da helal etmiyorum şahsi olarak.

Ortaokul, Bekar, Sendikalı, 4/1, C Dil Tazminatı=2496

coolbilgisayarci' Alıntı:
2006 Eylül ayında göreve başladım ve ilk maaşım 890 civarıydı.
hocam ilk maaşı yazmışsın iyi güzel. birde o zamanın ekmek fiyatını, su faturası, elektrik faturası vb. bi kaç gider yazsaydın da şimdiki maaş ile o zamanın maşını kıyaslarken birde şimdiki giderlerle o zamanın giderlerine gelen zamları kıyaslardık iyi olurdu.
amacın ne hocam senin ilk maaşı yazmakta!!!!!

kredi kartı borcu+ 450 kira yı ödeyince maşı sıfırladık. kuş gibi oldum bir hafifledim bir rehatladım ki sorma.

Eş çalışmıyor, 2 çocuk, sendika var 3/2 2787 yattı, elhamdülillah.

erat76' Alıntı:
Adam maaş karşılaması için yazı yazmış bazı tipler hemen konuyu şükret, elhamdülillah'a getirmiş. Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz. Konu hakkında fikrin varsa yaz yoksa sus.

hocama teşekkür ederim yazma nedenim tamamen karşılaştırma.bu arada tef değilim cocuk 6 yaş altı.

7/3 sendika var.. Eşim çalışıyor + 1 çocuk (Çocuk Yardımını eşim alıyor) 2350 tl.. Bundan sendika gidince tekrardan 2300 ün altına düşeceğiz maalesef.. :(

benimde bir kıyaslama yapasım geldi 2008 de göreve başladığımda 1190TL maaş alıyordum
altının gramı ise 33,3TL https://altin.in/arsiv/2008/02
1190/33,3=35,7 gram altın alabiliyormusum
suan altının gramı 81,6
2336/81,6=28,6

Ha şimdi diyeceksiniz ne alakası var ama bekarım yarin lazım olacak :D

bilisimci_009' Alıntı:
benimde bir kıyaslama yapasım geldi 2008 de göreve başladığımda 1190TL maaş alıyordum
suan altının gramı 81,6
2336/81,6=28,6

altının gramı 81,6 derken 22 ayar fiyatını mı yazdınız? 24 ayar gram fiyatı şu anda 90 tl

bi kıyasla içinde 2002- 2015 arası devlette kadrolu çalışna memurları karşılaştırın. hemşire imam öğretmen öğretim görevlisi polis.

m_esen' Alıntı:
bi kıyasla içinde 2002- 2015 arası devlette kadrolu çalışna memurları karşılaştırın. hemşire imam öğretmen öğretim görevlisi polis.
ben göreve başladığımda (2005) 864 tl maaş alıyordum. polis arkadaşım da 800 gibi alıyordu. şimdi onun maaşı 3500 olmuştur. benim 2400.

Gelen zamlar karşısında maaşımız eridi yok oldu siz seviniyorsunuz. Diğer memurlara bakın halinize acıyın. Ha sürünmek zevk veriyorsa o ayrı.

Hadi iyisiniz uc ay sonra zengin olup %20 lik dilime gireceksiniz
Su dunyada zenginde olmadik demeyin :D

denizlerb' Alıntı:
bilisimci_009' Alıntı:
suan altının gramı 81,6
2336/81,6=28,6

altının gramı 81,6 derken 22 ayar fiyatını mı yazdınız? 24 ayar gram fiyatı şu anda 90 tl

evet hocam 22 ayar yazmışım bu durumda benim altın alım güzüm 7 gram düşmüş
7*81,6=571 TL eksideyiz

hasari' Alıntı:
Gelen zamlar karşısında maaşımız eridi yok oldu siz seviniyorsunuz. Diğer memurlara bakın halinize acıyın. Ha sürünmek zevk veriyorsa o ayrı.
Aynen.. Bize 1,5 yıl önce yapılan 150 TLlik uyduruk zammın yarısını daha yeni alabiliyoruz.. Hakim ve savcılara tek seferde bizim zam + üzerine 1000 TL Askerlere tek seferde %20 zam.. Hala burda kalkıp oh ne güzel maaş güzellemeleri yapılıyor.. :x Şükür etmek için 2300 TL ye gerek yok ki maaş almasakta şükretmemiz lazım değil mi..??

bilisimci_009' Alıntı:
suan altının gramı 81,6
2336/81,6=28,6

Bence çok alakası var.Gayet iyi özetlemişsiniz durumu :) Arkadaş ekmek üzerinden hesap yapardı.

ordinaryus' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Aynen.. Bize 1,5 yıl önce yapılan 150 TLlik uyduruk zammın yarısını daha yeni alabiliyoruz.. Hakim ve savcılara tek seferde bizim zam + üzerine 1000 TL Askerlere tek seferde %20 zam.. Hala burda kalkıp oh ne güzel maaş güzellemeleri yapılıyor.. :x Şükür etmek için 2300 TL ye gerek yok ki maaş almasakta şükretmemiz lazım değil mi..??

Aynen dediklerinize katılıyorum arkadaşlar.Sevinilecek bir yanımız var mı? Eşit işe eşit ücret mi alınıyor? Adaletli mi davranılıyor? Hakkımız veriliyor mu? Hayır tam tersine hakkımız yeniliyor.Yani özetle hepsininde cevabı hayır.İster siyaset algılayın ister başka birşey algılayın.Ama şunu bilin ortada bazı gerçekler var.Bunu görmek çokta zor değil!!!

7/1 eş çalışmıyor + 1 çocuk + sendika 2577,72 tl
Şükredecem de bazı arkadaşlardan çekiniyorum.

a-anil06' Alıntı:
ordinaryus' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Aynen dediklerinize katılıyorum arkadaşlar.Sevinilecek bir yanımız var mı? Eşit işe eşit ücret mi alınıyor? Adaletli mi davranılıyor? Hakkımız veriliyor mu? Hayır tam tersine hakkımız yeniliyor.Yani özetle hepsininde cevabı hayır.İster siyaset algılayın ister başka birşey algılayın.Ama şunu bilin ortada bazı gerçekler var.Bunu görmek çokta zor değil!!!

Öncelikle gerçekten şükrediyorum Rabbim artırsın bereket versin ama dediklerinize aynen katılıyorum.Eşimin yeğeni araştırma görevlisi olalı 1 yıl oldu maaşına 800 tl gibi bir zam aldı gece girdiği derslerden aldığı ekders hariç bize gelince 50 60 tl bir zam. zehir zıkkım olsun.

Geri