2015-Temmuz Maaşlarınız E-bordrodan baktınız mı?

Kodla Büyü
yasarsahbaz' Alıntı:
8/2 bekar, sendika var 2396 TL. Her zaman kuruşuna kadar doğru bilgi veren aşağıdaki linkteki programa göre 10 lira eksik almış görünüyorum. Siz de kontrol eder misiniz?

http://www.ozkansoft.com/mahep.php

problem yok hocam. benimkini yine tam olarak dogru hesapliyor.

ernestososa' Alıntı:
14 günlük farklar dahil mi arkadaşlar

hayir hocam. fark ayri yatiyor.

2015 yılı için 12000 tl ye kadar %15 lik vergi dilimine dahiliz arkadaşlar. Benim temmuz bordrosunda yıllık vergi matrahım 11450 tl olmasına rağmen %20 lik dilime göre gelir vergisi kesmiş. Haziran maaşına göre sendika aidatı hariç 76 tl zam almışım :x
normalde olması gereken zam ise %4.76 dan benim için sendika aidatı hariç 112 tl.
sizlerde de böyle bir gariplik varmı?

yasarsahbaz' Alıntı:
8/2 bekar, sendika var 2396 TL. Her zaman kuruşuna kadar doğru bilgi veren aşağıdaki linkteki programa göre 10 lira eksik almış görünüyorum. Siz de kontrol eder misiniz?

http://www.ozkansoft.com/mahep.php
Ben sistemden maaşımı indirdim.

Yetmedi özkansoft tanda baktım ( güveniyorum ve kuruş kuruş doğrudur)

Bu sendika aidatı 15.50 olmuş.Böyle gözüküyor bende.Bu maaşla birlikte mi yoksa ayrı olarak mı yatacak?

otomatik maaştan 15.50 kesilir.
3er ay sonunda da 60 lira yatar.
bir nevi sendika aidatı vermiyoruz üstüne para kazanıyoruz.
zaten sadece aidat olsa istifa edecek çok olur. sendika yöneticilerini besliyoruz gibi. tabi şu an devlet besliyor :)

sametbozkurt' Alıntı:
otomatik maaştan 15.50 kesilir.
3er ay sonunda da 60 lira yatar.
bir nevi sendika aidatı vermiyoruz üstüne para kazanıyoruz.
zaten sadece aidat olsa istifa edecek çok olur. sendika yöneticilerini besliyoruz gibi. tabi şu an devlet besliyor :)
her işimizde bir saçmalık var askerde mantık olmaz denirdi değişti artık meb de mantık olmaz denecek

vergi dilimine henüz girmedim. ekdersi istememiştim... 112 tllik bir artış var. sendika vs yok. çalışmayan ve 1 çocuk. çocuğa 2 tl, hannıma 9 tl zam yapmışlar aynı oranda viergiler de artmış

seyhanak' Alıntı:
2015 yılı için 12000 tl ye kadar %15 lik vergi dilimine dahiliz arkadaşlar. Benim temmuz bordrosunda yıllık vergi matrahım 11450 tl olmasına rağmen %20 lik dilime göre gelir vergisi kesmiş. Haziran maaşına göre sendika aidatı hariç 76 tl zam almışım :x
normalde olması gereken zam ise %4.76 dan benim için sendika aidatı hariç 112 tl.
Tamam hocam bence hesap doğru.. Benim de vergi matrahım 11001 TL.. Yani 12 binin altında ve de dolayısıyla hala yüzde 15'lik dilimdeyiz.. Bende de artış 112 civarı..

4.derece 1 .kademe eş çalışmıyor 6 yaş altı 1 çocuk 2705 tl sendika hariç, yüzde yirmilik dilimdeyim 116 tl artış var.

seyhanak' Alıntı:

önceki aylar vergi matrahının üzerinde bu ayki vergi matrahında yazıyor. onuda üzerine eklersen zaten 12000 i geçecektir.

bu yıllık vergi matrahı miktarınıda tüfe oranlarına bağlamaları gerektiği konusunda üye olduğum sendikaya mail atmıştım. sendikalı olan arkadaşlar herkes kendi sendikasına bu durumu iletirse iyi olur diye düşünüyorum. yoksa yıllarca sabit kalıyor...

Re: Ynt: 2015-Temmuz Maaşlarınız E-bordrodan baktınız mı?

compteach06' Alıntı:
Arkadaşlar maaşlar 14'ünde yatmayacak mıydı ? Maaşı yatan var mı?
O nerden çıktı şimdi?

5/2 + Eş çalışmıyor + 6 yaş altı 1 çocuk + sendika yok + TEF + vergi dilimi = 2740TL Allah Bereket Versin...
Bu arada bende ozkansofttan takip ediyorum yine aynı değerler...

tef 7/3 bekar 2439 tl yatmış ÖZKANSOFT ile tutarsızlık var busefer .

Sorum var arkadaslar benim bu ay maasım 6/1 den yatması gerekiyordu 7/3 den yatırmıslar Yaklasık 20-25 lira para eksık Geriye dönük alabilirmiyiz bunu ??

Geri