2015-İller arası atama ve eş durumu sonucunu bekleyenler

Kodla Büyü

ssahin85

Site Gezgini
Arkadaşlar merhaba, Kendisine iller arası atama çıkıp, eşinin eş durumu atamasını bekleyen var mı?

İlişiğinizi kesip hemen göreve başlayacak mısınız?Yoksa son 2 yıldır olan durum gibi eş durumu ataması sonuçlarına kadar ilişiği kesmeden bekleyip, eş durumuna göre mi hareket edeceksiniz?
Geçen sene okullara eş durumu ataması bekleyen eşler ilişiğiniz kesmeyiniz, eş durumu atamalarını bekleyiniz gibi bir yazı gelmiş duyduğuma göre.Bu sene de bu şekilde mi adım atacağız.Bilgisi olan var mı? Ya da bu haftalarda bu şekilde yazı ile karşılaşan olursa bizlerle paylaşırsa sevinirim.

Hocam yazıyı bugün netten okudum. Biraz araştır memur haber sitelerinden. İl dışı ataması olup özür durumu yapacaklar ilişik kesmesinler dedi bakan.

Bote0621' Alıntı:
Hocam yazıyı bugün netten okudum. Biraz araştır memur haber sitelerinden. İl dışı ataması olup özür durumu yapacaklar ilişik kesmesinler dedi bakan.
Hocam ben de aynı durumdayım, il dışını iptal ettikten sonra bir sene sonra il dışı atamasına başvurabilir miyiz?

yazı bu hafta çıkar takip edin. bende bekliyorum. iptal ettikten sonra seneyede başvurabilirsiniz

ben ilisik kesecegim es ozru cikmsada ucretsi izin secenegini kullanacagim.. bicak kemige dayandi

kaybil' Alıntı:
ben ilisik kesecegim es ozru cikmsada ucretsi izin secenegini kullanacagim.. bicak kemige dayandi

valla sonuna kadar katılıyorum hocam. :+1:
Çıkmışken istanbuldan Eskişehire kaçıyorum.
Eşime çıkmazda eş durumu ücretsiz izini göze aldım.
Yapacak birşey yok.

kaybil' Alıntı:

Allah kolaylık versin hocam. İnşallah gerek kalmaz. Bende aynı düşüncedeyim. Pazartesi sabah ilişik kesip Salı günü göreve başlamayı düşünüyorum.
Büyük şehir olmayan bir yere atandım. Olur ya eş durumundan çok alakasız bir yer gelirse eşime, şubat ayında özür durumu yapılırsa il içi özür durumu isteğinde bulunabilecek miyiz.

Eşimin tayini farklı bir ile çıktı ilçeye tayin iptali için dilekçeyi verdik. Atamayı bakanlık yaptığı için iptali de onlar mı yapacak. Süreç ne kadar sürer. Başvuru onaylanıp atama iptalini beklemeden yeni göreve başlamak istiyorum. Bu durum sorun oluşturur mu? Aynı ilçeyi hizmet süresiyle kaçırdık bu arada. Vardır bir hayır daha güzel olur inşallah...

ağustos da eş durumu farklı ilçeye çıkarsa şubatta tekrar eş durumu isteyebilirsiniz. ikinizden biri ister aynı yer açılırsa.
iptal işlemi konusunda bilgim yok ama sanırım birinin iptali için başlamayı bekletmek gerekmiyordur.

inikat' Alıntı:
ağustos da eş durumu farklı ilçeye çıkarsa şubatta tekrar eş durumu isteyebilirsiniz. ikinizden biri ister aynı yer açılırsa.
iptal işlemi konusunda bilgim yok ama sanırım birinin iptali için başlamayı bekletmek gerekmiyordur.

Teşekkürler hocam. İptal işlemi sorunsuz olur inşallah.

victooor79' Alıntı:
Hocam dilekçeyi nasıl yazdınız.. Bizdede aynı durum var.. Yardımcı olabilirmisiniz?

Hocam eşimin tayini iptal edeceğiz. İl dışından bana ve kendisine çıkan okulları yazıp, aile özrü isteyebilmek için tayininin iptal edilmesi konusunda yazdı. Atama kararnamelerini de ekleyelim mi diye sordum ilçeye daha kararnameler gelmemişti gerek yok dediler. İle gönderdiler.

Hocalarım bana antalya eşime ezmir çıktı. Ben dilekçeyi cumadan verdim. Aynı yerleri yazdık gelmedi. Iptal olur merak etmeyin dediler. Ama kötü bir durum. Il dışı eş durumuna yetişse keşke. Dilekçede bişey yok. Ikimizde aynı yerleri istedik ona şura bana bura geldi yazdım. Bir de iller arası isteğe bağlı yer değiştirme klavuzunun ilgili maddesini yazdım 8 di galiba emin değilim. Bu kadar. Dilekçenin üstande her şeyim var tc, sicil, memuriyet sicil, doğum tarihiaklınıza ne gelirse.

arkadhan' Alıntı:
Hocalarım bana antalya eşime ezmir çıktı. Ben dilekçeyi cumadan verdim. Aynı yerleri yazdık gelmedi. Iptal olur merak etmeyin dediler. Ama kötü bir durum. Il dışı eş durumuna yetişse keşke. Dilekçede bişey yok. Ikimizde aynı yerleri istedik ona şura bana bura geldi yazdım. Bir de iller arası isteğe bağlı yer değiştirme klavuzunun ilgili maddesini yazdım 8 di galiba emin değilim. Bu kadar. Dilekçenin üstande her şeyim var tc, sicil, memuriyet sicil, doğum tarihiaklınıza ne gelirse.

izmir kaç puan ile neresi gelmişti hocam.İzmir i mi iptal ediyorsunuz

orlin' Alıntı:
arkadhan' Alıntı:

izmir kaç puan ile neresi gelmişti hocam.İzmir i mi iptal ediyorsunuz

Antalyayı Iptal ettiriyoruz. Eşim 151 le 7 eylüle torbalı geldi. Ben aş durumuna kaldım.

ordinaryus' Alıntı:
http://www.memurlar.net/haber/522476/
Hocam yazının örneği burda..

ancak bu yazıda eşlerden her ikisi de tayin isteyip eşlerden birinin tayininin çıkması kastediliyor sanki. Peki arkadaşlar, eşlerden biri tayin isteyip çıksa diğeri aday olduğundan veya şartları taşımadığından tayin isteyemese tayini çıkan eş yine ağustosu bekler mi sizce?

Aynen hocam eşlerden biri tayin istedi diğeri istemedi diyelim onlarda aynı şekilde ağustos ayında eş durumuna başvuru yapabilecekler.

Az önce 147 yi aradim. Ilisik kesmeyin mailinden haberleri yok.bende bunun ikgm de duyurulmasini istedim.

Geri