2015 İl Dışı İzmir İsteyenler?

Kodla Büyü
1,Torbalı meslek
2 ayrancı meslek (belki yazmayabilirim)
eşim de
1, 7 Eylül
2 , 80, Yıl

Ben : 155
eşim: 152
not:forumda puanom 154 yazmıştım son girişimde 155 olmuş

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
arkadhan' Alıntı:
Ban torbalı meslekleri eşimde torbalıdaki ortaokulları ve bucadaki ortaokulları yazmayı düşünüyoruz. Torbalı nasıl bir yer açılan okullar nasıl bilen varsa yardım edebilir mi?
torbalı göç almış bir yer, izban hattı yeni ulaştı oraya. ulaşım olanakları daha iyi eskisine göre. kiralar izmire göre daha iyidir. menemen'e göre sosyal olanakları az daha iyidir ama pek sevdiğim bir ilçe değil. izmir havası yok onu söyleyim...

Göç almış derken doğudan mı bahsediyorsunuz yoksa çeşitli illerden mi. Baskın bir gurup varmı? Herkes göç diyor ama bu göçü biraz açarmısınız. Çok mu kozmopolit yerli halk yok mu?

öncelik merkez olmak üzere tüm liste izmir
karı koca btciyiz eşimin 145 benim 137 bunlar şuanki puanlar
eylül baz alınmıyormuydu?

Bu sene tayin istemem büyük ihtimalle. Ama puanları merak ettiğimden takip edelim başlığı
.
Not : Yazılan tüm puanlardan fazla puanım...

Meslek Lisesi düşünenlere
Buca Necla-Tevfik Karadavut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
ATP ve AMP Meslek Alanlarına Geçiş Kontenjan Listeleri
.
Anadolu Meslek Programı BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Kız/Erkek 510
Anadolu Teknik Programı BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Kız/Erkek 34
.
Bu hesaba göre 15 bilişim şubesi açılacak :puhaha:
Ama okulda web sitesine göre 1 bilişim öğretmeni var
Ama bu okulda en az 6-7 norm olması gerekir. İlla Meslek Lisesine gidecem diyenler okuldan bilgi alabilir :D

Menemen Halide Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
.
Anadolu Meslek Programı BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Kız/Erkek 34
.
Okulda 2 öğretmen var (web sitelerine göre)
.
1 sınıf kontenjan açılmış. Teknik lise yok. Küçük bir okul. Muhtemelen her sınıf seviyesinden 1 tane var
28 + 36 + 48 = 112
28 + 36 + 72 = 136
Norm en fazla 3 ya da 4 olur. Açık 1 ya da 2 kişi

...........................
Ödemiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
.
Anadolu Teknik Programı BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Kız/Erkek 34
Anadolu Meslek Programı BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ALANI Kız/Erkek 34
.
4 öğretmen var (web sitesine göre)
Teknik te Veri
Meslek te Teknik servis açıyorlar sanırım
.
56 + 72 + 72 = 200
Norm 5 elde var 4 eksik 1 TAHMİNİMCE
...

Torbalıda açılan okullardan 7 eylül eski bir okul. Torbalının merkezinde fakat binası falan baya eski. Donanım olarak bir bilgim yok.
Necip Fazıl Kısakürek İmam-Hatip Ortaokulu yine torbalının merkezindedir.
80.yıl Çaybaşı ortaokulu çaybaşı ,torbalı merkeze çok yakın bir mahallesi ve çingeneler yoğunluktadır.
Ayrancılar Torbalı ile İzmir merkezin tam ortasında bulunan gelişmekte olan bir bölgedir.

Torbalı göç almış bir ilçedir ve İzmirin en büyük ilçelerinden birisidir.
Göç genelde doğu illerinden gelen kürt vatandaşlardan oluşmaktadır.

Başka bir sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım.

wes' Alıntı:
Torbalıda açılan okullardan 7 eylül eski bir okul. Torbalının merkezinde fakat binası falan baya eski. Donanım olarak bir bilgim yok.
80.yıl Çaybaşı ortaokulu çaybaşı ,torbalı merkeze çok yakın bir mahallesi ve çingeneler yoğunluktadır.
Ayrancılar Torbalı ile İzmir merkezin tam ortasında bulunan gelişmekte olan bir bölgedir.

Çok faydalı oldu benim eçin teşekkür ederim. Torbalı Meslek ayrancı meslek hakknda bilginiz varmı torbalı yaşanabilir bir yer mi? Siz olsanız buraları yazarmısınız?

arkadhan' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
arkadhan' Alıntı:
Ban torbalı meslekleri eşimde torbalıdaki ortaokulları ve bucadaki ortaokulları yazmayı düşünüyoruz. Torbalı nasıl bir yer açılan okullar nasıl bilen varsa yardım edebilir mi?
torbalı göç almış bir yer, izban hattı yeni ulaştı oraya. ulaşım olanakları daha iyi eskisine göre. kiralar izmire göre daha iyidir. menemen'e göre sosyal olanakları az daha iyidir ama pek sevdiğim bir ilçe değil. izmir havası yok onu söyleyim...

Göç almış derken doğudan mı bahsediyorsunuz yoksa çeşitli illerden mi. Baskın bir gurup varmı? Herkes göç diyor ama bu göçü biraz açarmısınız. Çok mu kozmopolit yerli halk yok mu?
evet doğu. tamamen göç bölgesi.

ozkan1984' Alıntı:
Arkadaslar Seferihisar nasıl bir yerdir? Tavsiye edermisiniz?
hocam senin seçimine bağlı, küçük sahil ilçesinde kalayım diyorsan olur... çeşme bile ölü oluyor, seferihasarı gezmedim ama kışın ölüdür muhtemelen... izmirde yaz sezonu uzun olmuyor ayrıca

darkprog' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
darkprog' Alıntı:
Menemen i bilen var mı şu Gencer mtal nasıl acaba ulaşım nasul
halide gencer sanırım tahmin ettiğim lise. ilçe mem'e uzaklığı ne kadar yazıyor?

Yahşeli Işıklar mevki menemen/izmir

Menemen çıkışta sanırım
menemen içinde çok gezmediğim için isimler aklımda pek kalmıyor. pazartesi sorayım arkadaşlara...

Herkese hayırlı olsun öncelikle,dediginiz gibi acılan yerler hic de iç açıcı değil. Heleki ilicindeki açıkları gördükten sonra moralim bozuldu açıkçası. Evim İzmir Urlada olduğu için en yakin Seferihisar Ürkmez var,ulaşım zor olsada ilk tercihim orası,sonra sırası ile Bozyaka,Buca daki 2 okul ve Bornova olmak üzere 5 tercih yaptim. Diğer yerler evime çok uzak olduğu için yazmadım. Eylülü baz alırlarsa puanım 140,değilse tercih sayfasında puanım 139

arkadhan' Alıntı:
orlin' Alıntı:
o okullar çok kötüymüş diye duydum ben
Ne Bakımdan kötüymüş hocam, yerimi kötü müdürümü cins veliler mi belalı öğrenciler mi haylaz? Eşim yazacak kötü bir okula gitmesini istemem.

Eşim torbalılı hocam.7 eylül ortaokulunu bulunduğu o mahalle doğudan göç alan bi yer.İlkokul kısmında çalışan öğretmen arkadaştan aldığımız bilgiye göre Suriyeli öğrenciler de mevcut kendi sınıfında,karışık gibi duruyor.

conquest014' Alıntı:
arkadhan' Alıntı:
orlin' Alıntı:
Ne Bakımdan kötüymüş hocam, yerimi kötü müdürümü cins veliler mi belalı öğrenciler mi haylaz? Eşim yazacak kötü bir okula gitmesini istemem.

Eşim torbalılı hocam.7 eylül ortaokulunu bulunduğu o mahalle doğudan göç alan bi yer.İlkokul kısmında çalışan öğretmen arkadaştan aldığımız bilgiye göre Suriyeli öğrenciler de mevcut kendi sınıfında,karışık gibi duruyor.

Teşekkür ederim hocam. Hocam biz ailecek 3.5 sene doğuda (Hakkari - Şemdinli ) çalıştık. O nedenle kötü kelimesinin anlamı herkese göre değişiyor. Herkesin gönlüne göre olsun, herkes ilk tercihine atansın inşallah.

arkadhan' Alıntı:
conquest014' Alıntı:
arkadhan' Alıntı:
orlin' Alıntı:

Teşekkür ederim hocam. Hocam biz ailecek 3.5 sene doğuda (Hakkari - Şemdinli ) çalıştık. O nedenle kötü kelimesinin anlamı herkese göre değişiyor. Herkesin gönlüne göre olsun, herkes ilk tercihine atansın inşallah.

biz yazacaz gibi hocam ama sıra belli değil

kily' Alıntı:
arkadhan' Alıntı:
conquest014' Alıntı:
arkadhan' Alıntı:
orlin' Alıntı:

biz yazacaz gibi hocam ama sıra belli değil
hocam ben sizin yerinizde olsam siz karı koca bilgisayarcısınız ve puanlarınız baya yüksek biriniz il dışı isteyin diğeriniz eş durumu .eş durumuna bütün okullar açılıyor 150 puanla hem ıl dışınız çıkar hem eş durumunuz.eşiniz daha iyi yere gider.
şahsen ben öyle yapıyorum eşime istetmedim kötü okullar açık diye bana çıkarsa o eş durumundan gelecek.

BUCA Sevgi-Ferit Akın Ortaokulu ---------bt lab yok
BUCA Akıncılar Ortaokulu
MENEMEN İrfan Erdem Ortaokulu--------------bt lab yok
KARABAĞLAR Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
KONAK Kıbrıs Şehitleri Ortaokulu
MENEMEN Asarlık 75.Yıl Ortaokulu
puanım 127
Sizce nasıl?

tam merkezleri yazmışsınız hocam.bence biri olur gibi puanınız çok iyi en azından bana göre :)

arkadaşlar puan sıralamasını ilk mesaja yazdım bakabilirsiniz.

bu arada benim yazmayı düşündüğüm yerler şunlar. fikri olan var mı bu okullar hakkında?

Buca-Sevgi-Ferit oo
Buca-Akıncılar oo
Konak-inkılap oo
Konak-Kıbrıs Şehitleri oo
Bornova-Naldöken muharrem candaş oo

arkadhan' Alıntı:
wes' Alıntı:

Çok faydalı oldu benim eçin teşekkür ederim. Torbalı Meslek ayrancı meslek hakknda bilginiz varmı torbalı yaşanabilir bir yer mi? Siz olsanız buraları yazarmısınız?
Torbalı yaşanabilir bir yer öğretmenim. Memleketim diye söylemiyorum bir memur aradığı herşeyi rahatlıkla bulabilir. İzmir merkeze yarım saat bir saat arası gidebilirsiniz. Dilerseniz yarım saat bir saat arası kuşadası tarafına gidebilirsiniz.

Torbalı Meslek ve Ayrancılar meslek ile ilgili bilgim yok. En azından son durumlarıyla ilgili bilgim yok.
Torbalı Meslek Torbalı merkezde bulunmakta.
Ayrancı mesleği hiç bilmiyorum.
Bu arada bir arkadaşa yerli halkı yok mu diye sormuşsunuz tabii ki yerli halkı var. Ama bu okullara gelen öğrencier dediğimiz bölgelerden öğrenci alıyor genellikle.

İzmir'de btr durumları nasıl?Bilgisi olan var mı?Tercihlerimdeki bazı okullarda lab yok.Liselere görevlendirme istesek boş lise bulabilir miyiz?

Geri