2015-2016 Octavia alınır mı DSG düşündürüyor

Kodla Büyü

schweppes1907

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar 2015-2016 model 80-90 bin tl aralığında Octavia almayı düşünüyorum ama DSG şanzımanların sıkıntılı olduğu haberleri nette forumlarda oldukça fazla ve soğumaya başladım bu aracı kullananlar var mı tavsiye eder misiniz ya da bu fiyat aralığında öneriniz var mı teşekkürler.

Hocam bence DSG konusunda çok fazla tereddütün olmasın çünkü garanti bozulacak diye bir şart yok kaldı ki eğer araç düzenli servis bakımlı ise skoda iyi niyet garantisiyle o konuyu hallediyor sizden sadece işçilik alıyor.En kötüsünü düşünüp hiçbir durumun mevcut olmadan bozulduğunu düşünelim.Bu durumda da artık parça ve usta sıkınıtısı eskisi kadar yaşanmıyor.1500 lira civarında kavrama setini alabiliyorsunuz ve 2000 lira maliyetle o konuyu da halledebiliyorsunuz.Çok para diyebiliriz ama bu durumu arabanın rutin değişmesi gereken bir parça gibi düşünebilirsiniz.

böyle bir araç satan varsa düşünüyorum ben de. Jetta-Octavia ikilisi tercihimdir. DSG.

Hocam bence DSG konusunda çok fazla tereddütün olmasın çünkü garanti bozulacak diye bir şart yok kaldı ki eğer araç düzenli servis bakımlı ise skoda iyi niyet garantisiyle o konuyu hallediyor sizden sadece işçilik alıyor.En kötüsünü düşünüp hiçbir durumun mevcut olmadan bozulduğunu düşünelim.Bu durumda da artık parça ve usta sıkınıtısı eskisi kadar yaşanmıyor.1500 lira civarında kavrama setini alabiliyorsunuz ve 2000 lira maliyetle o konuyu da halledebiliyorsunuz.Çok para diyebiliriz ama bu durumu arabanın rutin değişmesi gereken bir parça gibi düşünebilirsiniz.

anladım hocam da nette 12000-15000 tl gibi masraflardan bahsediliyor bu düşündürüyor beni ww grubunun iyi niyet garantisini duydum ama skodanın böyle brşey yaptığını ilk defa duyuyorum

Hocam skoda vw grup bünyesi altında zaten dediğim gibi garanti süresi dolduysa bile özel servisler işi çözüyorlar.Bahsettiğiniz masrafı servisler çıkarıyor hocam.

elantra ve megane dizel otomatikler de cift kavramali otomatikler biri dct digeri edc onlara da bakin derim. Ayrica astra 6 vites tam otomatik dizel. bu 3 secenek jetta octavia icin alternatif olabilir.

hocam tamircim sakın bulaşma dedi skodadan için. Elektronik ve şanzıman sorunu kronikmiş. sana tavsiyem kia cerato bak.

Yüzü biraz eskidi ve kasası ağır. İç hacmi ve bagajı octavia dan küçük. Bunların dışında pek bi eksisi olmayan 1.6 136 lık j kasa sedan astra cdti (kaya gibi) 6 ileri otomatik şanzımanıyla düşünülebilir.

Yüzü biraz eskidi ve kasası ağır. İç hacmi ve bagajı octavia dan küçük. Bunların dışında pek bi eksisi olmayan 1.6 136 lık j kasa sedan astra cdti (kaya gibi) 6 ileri otomatik şanzımanıyla düşünülebilir.

Astranin yeni kasasi Suspansiyonlari cok sert bir arac koltuklari cok konforsuz arti ici cok dar bir araba. Arac alirken sadece sanzimana takilmayin diger r aksamlari da bir butun olarak degerlendirmenizi oneririm.

aynı aracı yaklaşık 3 aydır arıyorum temizi denk gelmedi.Bulduklarımda hemen satıldı.Hala da arıyorum

Hocam octavia benim arkadaşta var. İstanbul trafiğinde dur kalkta ısındı dsg şanzıman, uyarı vermeye başladı, şanzıman aşırı ısındı durun diye dedi. Kronik arızasına ek bu da aklınızda bulunsun.

Astranin yeni kasasi Suspansiyonlari cok sert bir arac koltuklari cok konforsuz arti ici cok dar bir araba. Arac alirken sadece sanzimana takilmayin diger r aksamlari da bir butun olarak degerlendirmenizi oneririm.

j kasa sedan yeni değil 5 senedir yollarda... içi zaten dar olduğunu bende belirttim... konfor ve sertlik kısmı ise kusura bakmayın ama baya abartmışsıınız. Dinamik ve biraz serttir astralar genel itibariyle bu sebeple yüksek hızlarda özellikle iyi yol tutar ve güzel viraj alırlar. ama çok sert çok konforsuz demek baya abartı olur. Soran kişi şanzımadan bahsettiği için o şeklide yazdım siz isterseniz çift kavrama alıp maceraperest yaşayabilirsiniz.

bende 2016 1.6 dsg octavia var. 15 bin km ye yaklaştı. o dönem astra corolla ve civic arasından seçmiştim ve gayet memnunum.

DSG olmasa güzel arabalar ama beni de düşündürüyor DSG :D

Hocam 2012 den beri Seat Leon 1.6 tdi dsg kullanıyorum.Şunu söylemeliyim ki DSG gerçekten vites geçişlerini hiç hissettirmiyor ve daha az yakıt tüketimi sağlıyor.Arıza konusuna gelirsek yeni yeni 2.vitesten 3e geçerken titremeler başladı. Aynı şey bütün DSG lerin başına gelebilecek bir olay. Arkadaşımda da aynı sıkıntı oldu iyi niyet garantisi ile serviste 400 tl ye kavrama ve volanı değiştirdiler ve şimdi sıkıntısız kullanıyor. Yeter ki alacağınız araç 2. el ise servis bakımlı olsun 400 tl bunun için çok değil diye düşünüyorum.

2015 Octavia DSG dizeli 2016 yılında sıfır aldım, 2 yıldır kullanıyordum, gayet memnunum. Şanzıman ısınması gibi bir olay yaşamadım. Çok çevik bir araba ve az yakıyor. Daha önce Civic kullanıyordum ve HER YÖNÜYLE Civic'ten üstün olduğunu söyleyebilirim. DSG arızları daha eski modellere özgü. Şanzıman arızası iyi niyet garantisine girmiyor; mekatronik arızası giriyor diye biliyorum. Ben artık bakımlarını özelde yaptırıyorum.

Şanzıman arızası da iyi niyet garantisine giriyor hocam.2 ay önce arkadaşım yaptırdı. Size tavsiyem bakımını yetkili serviste yaptırmanız.

2017 honda civic elegance otomatik tavsiye ederim alternatif olarak 125 bg araç sadece kalkışta biraz hantal onun dışında konfor genişlik özellik vs olarak memnun kalırsınız
octavia konusunda da arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmış
herkese kazasız belasız günler

ben almazdım; CVT yada ZF yada pejo nun tam otomatikleri son derece sağlam -sorunsuz şanzımanlar...DSG-EDC - easytronic çok nazlı ve sıkıntı yaratma ihtimali her zaman var;hiç arıza çıkarmasa da baskı balata değişimi er geç yapılacak ki en az 4 -5000 bin maliyeti var..kim ne derse desin memur-öğretmen adama da o para koyar arkadaş..

2017 honda civic elegance otomatik tavsiye ederim alternatif olarak 125 bg araç sadece kalkışta biraz hantal onun dışında konfor genişlik özellik vs olarak memnun kalırsınız
octavia konusunda da arkadaşlar gerekli açıklamaları yapmış
herkese kazasız belasız günler
Honda da göçük problemi var. Çok sayıda honda kullanıcısı madur

Geri