2014 Yarıyıl Tatili Özür Durumuna Bağlı YerDeğiştirme duyuru

Kodla Büyü
diğer bir soru da bizden hangi evraklar istenecek, eşim sağlık personeli, sanırım çıktı ekranında yazacaktı o belgeler ama göremiyorum

nuribjk' Alıntı:
diğer bir soru da bizden hangi evraklar istenecek, eşim sağlık personeli, sanırım çıktı ekranında yazacaktı o belgeler ama göremiyorum

Hocam kılavuzda yazıyordu sanırım istenecek belgeler. Kamuda sağlık personeli ise kurumdan alacağı görev yeri belgesi yeterli diye biliyorum.

arkadaslar ben eşimle aynı okuldayım kasabadayız baska okula tercih yapmak istiyorum acaba benim böyle bir hakkım var mı?

easytr' Alıntı:
antipc' Alıntı:
Ama ben il dışından önce de evliydim hocam. Ağustosta il dışı ile eşimin bulundupu ildeki bir ilçeye geldim. eşim başka ilçede. İl merkezinde iyi bir okul açılırsa yazabilir miyim diye düşünüyorum, Bşehir değil.

Teşekkürler...

"Bu durumda bulunan öğretmenler, takip eden yılın özür durumuna bağlı yer değiştirme döneminde özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilirler."

bu ifadeye göre yine tayin istersin. 2013 ildışı 2013 yılına ait bir atama. takip eden yıl 2014. sen takip eden yılda eş özrü isteyeceksin.

bende aynı durumdayım 2013 temmuz il dışıyla geldim ama eş durumu istemek istiyorum ifadeye göre eş durumu tayini isteyemiyorum :((
okulum çok sıkıntılı bir an önce gitmek istiyorum çalıştığım yerden..
bu bir sene şartı kaldırıldı diye biliyordum ama hala o şart devam ediyor..

benim şartlarım uymuyor ama mebbis de başburu formunda başvuru seçeneği aktif anlamadım bu işi bu ilde görev yaptığı tarih 6 ay gözküyor klavuzda 1 sene çalışma şartı var diye anladım normal şartlarda başvuru yapamamam gerekiyor ama önbaşvuru sekmesi aktif kafam karıştı iyice :?

sarı_sarı' Alıntı:
hayat86' Alıntı:
arkadaslar ben eşimle aynı okuldayım kasabadayız baska okula tercih yapmak istiyorum acaba benim böyle bir hakkım var mı?

şaka mı bu?

öceki özür gurubu tayın yönetmeliklerinden haberiniz yok herhalde.ikimizde köydeyiz merkez istiyorum ben. orda geçici maddeler vardı belki gene vardır dedim...

ao1983' Alıntı:
easytr' Alıntı:
antipc' Alıntı:
Ama ben il dışından önce de evliydim hocam. Ağustosta il dışı ile eşimin bulundupu ildeki bir ilçeye geldim. eşim başka ilçede. İl merkezinde iyi bir okul açılırsa yazabilir miyim diye düşünüyorum, Bşehir değil.

Teşekkürler...

"Bu durumda bulunan öğretmenler, takip eden yılın özür durumuna bağlı yer değiştirme döneminde özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilirler."

bu ifadeye göre yine tayin istersin. 2013 ildışı 2013 yılına ait bir atama. takip eden yıl 2014. sen takip eden yılda eş özrü isteyeceksin.

bende aynı durumdayım 2013 temmuz il dışıyla geldim ama eş durumu istemek istiyorum ifadeye göre eş durumu tayini isteyemiyorum :((
okulum çok sıkıntılı bir an önce gitmek istiyorum çalıştığım yerden..
bu bir sene şartı kaldırıldı diye biliyordum ama hala o şart devam ediyor..
hocam istersin gayet açık sen 2013 de il dışından gelmişsin şimdi 2014. daha nasıl açık olsun. bende aynı durumdayım bu gün ilk başvuruyu yaptım ve onayladım.

hocam istersin gayet açık sen 2013 de il dışından gelmişsin şimdi 2014. daha nasıl açık olsun. bende aynı durumdayım bu gün ilk başvuruyu yaptım ve onayladım.
başvuru sayfası banada açılıyor inşallah isteyebilirim hocam. milli eğitim atama bölümünü arayıp bilgi alıcam zaten.

Arkadaşlar eşimin yerine başvuruyu ben yaptım mebbiste.Ama kaydet tuşuna bastıktan sonra kaydedildiğine dair hiç bir şey yok ortada herkeste aynı mı.Mebbisten çıkış yaptım tekrar girdim telefon numarası ve mail adresi gene boş görünüyor acaba kaydedildi mi.Sizde de aynı sıkıntı mevcut mu

temmuzda il dışından gelen şimdi eş özrü isteyemez diye bir madde ben bulamadım. aşağıdaki madde açıktan atama yoluyla gelenleri ilgilendiriyor sadece.

Öğretmenlikten ayrıldıktan sonra açıktan ya da kurumlar arası yeniden atama kapsamında atananlardan, sağlık durumu özrüne bağlı yer değiştirmeler hariç, 31 Ocak 2014
tarihi itibarıyla bulunduğu ilde en az 1 (bir) yıl süreyle öğretmenlik yapmış olanlar, özür durumuna bağlıyer değiştirme başvurusunda bulunabilirler.

İl dışı eş durumundan başvurusunu kaydetip onay bölümü açılan var mı arkadaşlar

realforever' Alıntı:
İl dışı eş durumundan başvurusunu kaydetip onay bölümü açılan var mı arkadaşlar

Başvuru Tarihi : 02/01/2014 11.02.01 Başvuru Durumu : Onay Bekliyor
İşleyen Personel : İşlem Tarihi :
Açıklama :

Başvuru Durumu (İlçe Millî Eğitim)
İşleyen Personel : İşlem Tarihi :
Açıklama :

Başvuru Durumu (İl Millî Eğitim)

Kaydettikten sonra okula sordurmak lazım. Ya da şifreniz varsa direk oradan bakabilirsiniz.

başvuruyu kaydettim ama okuldan yönetici şifresi ile girdiğimizde onay kısmında özür atama onay mebbiste yok şu an. bulamadık arkadaşlar okuldan onaylatabilen arkadaşımız var mı ? Varsa nasıl yaptıklarını hangi menüden mebbistten eriştiklerini söyleyebilirler mi ?

Dün denedim ben de Başvurumu Kaydet'e basmama rağmen tekrar açtığımda form boş görünüyordu bugün düzelmiş sanırım arkadaşın biri üstte onay kısmını görebilmiş.
Pazartesiye bıraktım ben de, eşimin görev yeri belgesi kargoda okulun onaylaması için sanırım okula götürmem gerekiyor o belgeyi de, yayınlanan klavuzda öyle yazıyor...

realforever' Alıntı:
Arkadaşlar eşimin yerine başvuruyu ben yaptım mebbiste.Ama kaydet tuşuna bastıktan sonra kaydedildiğine dair hiç bir şey yok ortada herkeste aynı mı.Mebbisten çıkış yaptım tekrar girdim telefon numarası ve mail adresi gene boş görünüyor acaba kaydedildi mi.Sizde de aynı sıkıntı mevcut mu

hocam bende de öyle oldu akşama kadar dün, ama akşam tekrar sisteme girdiğimde onayla butonu çıktı ve o zaman kaydedildiğini anladım...

dün sistem yoğunluğundan kaynaklı olabilir , bence bugün de deneyin olur diye düşünüyorum...

arkadaşlar acil cevap istiyorum. Eşim diyanete 24 aralıkta kadrolu göreve başladı. ben onun yanına eş durumundan tayin isteyebilir miyim?

Re: Ynt: 2014 Yarıyıl Tatili Özür Durumuna Bağlı YerDeğiştirme d

haso07' Alıntı:
arkadaşlar acil cevap istiyorum. Eşim diyanete 24 aralıkta kadrolu göreve başladı. ben onun yanına eş durumundan tayin isteyebilir miyim?
Istersiniz sayın hocam, 657ye tabi memurlara sıkıntı yok. Siz adaylığınız kaldırılmış olun yeter

easytr' Alıntı:
masterkartall' Alıntı:
Dün denedim ben de Başvurumu Kaydet'e basmama rağmen tekrar açtığımda form boş görünüyordu bugün düzelmiş sanırım arkadaşın biri üstte onay kısmını görebilmiş.
Pazartesiye bıraktım ben de, eşimin görev yeri belgesi kargoda okulun onaylaması için sanırım okula götürmem gerekiyor o belgeyi de, yayınlanan klavuzda öyle yazıyor...

ikiside öğretmen olan eşlerden başvuru yapan öğretmenin okulundan sadece görev yeri belgesimi isteniyor. başka bir evrak varmı? klavuzda nerde yazıyor bunlar

Eşlerin ikiside öğretmen ise belge istenmiyor. Geçen dönem başvuru yaparken belgeleri hazırladık ilçeden gerek yok demişlerdi. Sistemlerinde otomatik görülüyormuş

sert_hard' Alıntı:
haso07' Alıntı:
Istersiniz sayın hocam, 657ye tabi memurlara sıkıntı yok. Siz adaylığınız kaldırılmış olun yeter

Çok sağolun hocam. Ben zaten stajerlik işini çoktan hallettim. Artık iş tayinin çıkmasında İnşallah.

Arkadaşlar il dışı sağlık özrü tercihi yapacağım. Başvuru sayfasında AÇIKLAMA, TANI ve KARAR bölümleri var. Aldığım rapora baktığımda TANI ve KARAR kısmı var, burada yazılı olanları yazacağım. Fakat AÇIKLAMA kısmı buraya ne yazmalıyım? Raporda HASTALIK BULGULARI bölümü var onu mu yazmalıyım yoksa genel mesela hastanın tedavi işlemlerini yapmam ona yardımcı olmam daha iyi olacaktır, gibilerinden bir şey mi yazmalıyım?

Eş durumundan tayin istedim okul onayladı ilçe ve il bekliyor sırasıyla. İstanbul-Pendik'teyim...

Başvurusu ilçe tarafından onaylanan var mı ?

Eşimin tüm onayları bitti. Artık okulların açılmasını beklemedeyiz. herkese şimdiden hayırlı olsun.

Geri