2014 Yarıyıl Tatili Özür Durumuna Bağlı YerDeğiştirme duyuru

Kodla Büyü

SADETTİN

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık ve eş durumu özrü ile genel ve özel hayatı olumsuz etkileyen nedenlere bağlı yer değişikliği başvuruları 02-08 Ocak 2014 tarihleri arasında alınacak, başvuruda bulunan öğretmenlerin eğitim kurumu tercihleri ise 13-17 Ocak 2014 tarihleri arasında alınarak yer değiştirme işlemleri 20-21 Ocak 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Duyuru İçin Tıklayınız.http://personel.meb.gov.tr/www/2014...muna-bagli-yer-degistirme-duyurusu/icerik/243

il içinde acaba ilçe emri olacak mı ki?
yoksa 4 senedir tayin istiyoruz, açılan üç beş okula da puanı yüksek dinazorlar yerleşiyor, biz açıkta kalıyoruz.

sert_hard' Alıntı:
yoksa 4 senedir tayin istiyoruz, açılan üç beş okula da puanı yüksek dinazorlar yerleşiyor, biz açıkta kalıyoruz.

Branşınız nedir hocam. dinazor kavramı bizim branş için özellikle ortaokul Bilgisayar öğretmeni için pek yerinde olmaz gibi geliyor. mazisi ne ki dinazoru olsun misali.

Arkadaşlar 13 aralıkta nikah kıydık eşim afyonda anasınıf öğretmeni özür grubu tayini için ne yapmamız gerekiyor? Yardımcı olursanız büyük sevap işlersiniz malum yuva kurmak sevaptır :p

patari' Alıntı:
sert_hard' Alıntı:

Branşınız nedir hocam. dinazor kavramı bizim branş için özellikle ortaokul Bilgisayar öğretmeni için pek yerinde olmaz gibi geliyor. mazisi ne ki dinazoru olsun misali.

kendim için değil hocam, pardon, yazmamışım eşim sınıfçı. Ordu Fatsa'da görev yapıyorum, eşim başka ilçenin beldesinde. Bi türlü alamadık tayinini..

kakababa' Alıntı:
Arkadaşlar 13 aralıkta nikah kıydık eşim afyonda anasınıf öğretmeni özür grubu tayini için ne yapmamız gerekiyor? Yardımcı olursanız büyük sevap işlersiniz malum yuva kurmak sevaptır :p

Tercih zamanı açılınca kılavuzla birlikte yapacağınız şeyler adım adım belirtiliyor hocam. Önce eşinizin görev yerini bildiriyorsunuz, sonra da açılan okullara göre tercih yapıyorsunuz. Ya da tam tersi siz görev yerinizi belirtiyorsunuz eşiniz atama istiyor.

Duyuruyu okudum ben de şimdi hocam,

Öğretmenlikten ayrıldıktan sonra açıktan ya da kurumlar arası yeniden atama kapsamında atananlardan, sağlık durumu özrüne bağlı yer değiştirmeler hariç, 31 Ocak 2014 tarihi itibarıyla bulunduğu ilde en az 1 (bir) yıl süreyle öğretmenlik yapmış olanlar, özür durumuna bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunabilirler.

ilgili madde var. İl dışı ile ilgili bir bilgi yok. Araştıralım inşallah. Bir şey daha kafama takılıyor, eşim başka ilçede ben sadece onun bulunduğu ilçeyi mi yazabiliyorum. İl merkezi de var mı?

Büyükşehir belediyesi statüsünde olmayan illerde görev yapanlar, yalnızca özrünün bulunduğu il merkezi (belde ve köyler dâhil) ya da ilçedeki (belde ve köyler dâhil) okulları tercih edeceklerdir.

Bu maddeye göre il merkezi oluyor galiba. İl merkezi istiyorum ben de.

Büyükşehir bld olan şehirlerde işin cılkı çıkıyor, merkez ilçeler arasında bile hop oraya hop buraya eş durumu tayini isteniyor. Mersin merkez akdeniz semtinde çalışıyorum okulumuz varoş bir mahallede ama sonuçta şehir merkezi, bu atamada eş durumu nedeniyle en az 30 öğretmen yine Mersin merkez başka semtlere tayin isteyebilecek ama ben 3 sene çakılı kalmak zorundayım.

Okulumdaki öğretmenler en fazla yarım saatte evine ulaşabiliyor ama yinede devlet eş durumu tayini hakkı veriyor bence çok adaletsiz. İstanbul ve ankara hariç bütün büyükşehirlerde bu durum otadan kaldırılmalıdır.

Ama ben il dışından önce de evliydim hocam. Ağustosta il dışı ile eşimin bulundupu ildeki bir ilçeye geldim. eşim başka ilçede. İl merkezinde iyi bir okul açılırsa yazabilir miyim diye düşünüyorum, Bşehir değil.

Teşekkürler...

bütün ilçeleri ister diye bir ibare bekledim fakat maalesef yok...
İl dışı özür de bütün ilçeleri açtılar bunda da açılmalıydı....

Eşim geçen yaz il içi isteğe bağlı tayin oldu. Bende daha sonra il dışı atamam gerçekleşti. Eşim il içi atamasından dolayı geçen yaz özür grubu atamasına başvuramadı. (Neden olarak da (14) Her ikisi de öğretmen olan eşler, istemeleri hâlinde ayrı ayrı yer değiştirme
isteğinde bulunabilirler. Ancak bunlardan farklı yerlere atamaları yapılanlar ile yer
değiştirme istemeyen eşler bir sonraki yılın aynı yer değiştirme dönemine kadar eş durumu
özründen eşinin bulunduğu yere yer değiştirme isteğinde bulunamazlar. ) bu maddeyi gösterdiler. Şimdi bu atama döneminde başvuru yapabilirmiyiz. Yada benimle aynı durumda olan veya tanıdığı olan var mı?

iliçi isteğe bağlı olarak bu yaz şuanki okuluma atandım eşim merkezde ben ilçedeyim tayin isteyebilir miyim?

Aynı il içinde eşler farklı ilçede çalışıyorsa özür durumundan tayin istenebiliyor mu? İstanbuldayım.

easytr' Alıntı:
antipc' Alıntı:
Ama ben il dışından önce de evliydim hocam. Ağustosta il dışı ile eşimin bulundupu ildeki bir ilçeye geldim. eşim başka ilçede. İl merkezinde iyi bir okul açılırsa yazabilir miyim diye düşünüyorum, Bşehir değil.

Teşekkürler...

"Bu durumda bulunan öğretmenler, takip eden yılın özür durumuna bağlı yer değiştirme döneminde özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilirler."

bu ifadeye göre yine tayin istersin. 2013 ildışı 2013 yılına ait bir atama. takip eden yıl 2014. sen takip eden yılda eş özrü isteyeceksin.

Teşekkürler hocam, bir bakalım inşallah. Ben o yıl değerlendirmesini, Eğitim-Öğretim yılı olarak düşünmüştüm.

Şimdi aklıma bir soru takıldı. Yönetmeliği okudum cevap bulamadım.
Eşim ve ben Ordu'nun iki farklı ilçesinde çalışıyoruz. Hatta eşim beldede.
İkimizde birbirimizin bulunduğu ilçeye tayin istersek, ve ikimizin tayini de çıkarsa, birimizin ataması iptal ediliyor mu?
İller arasında ediliyor diye biliyorum fakat il içinde durum ne?
Bilgisi olan, duyan, gören, bilen var mı?

sert_hard' Alıntı:
İkimizde birbirimizin bulunduğu ilçeye tayin istersek, ve ikimizin tayini de çıkarsa, birimizin ataması iptal ediliyor mu?
Ayni durum benim icinde gecerli biraz arastirdim ama bi sonuca ulasamadim. Bilen arkadaslar yardimci olurlarsa iyi olur

erbaa83' Alıntı:
sert_hard' Alıntı:
Ayni durum benim icinde gecerli biraz arastirdim ama bi sonuca ulasamadim. Bilen arkadaslar yardimci olurlarsa iyi olur

Birinci aşamaya eşlerden ikisi de başvurabilir ama ikinci aşamaya eşlerden sadece biri başvurabilir.

Farklı yerleşim yerlerinde görev yapan her ikisi de öğretmen olan eşler, özür durumu yer değiştirme takviminin I. aşamasında eş durumu özründen başvuruda bulunabilirler.
Ancak, takvimin II. aşamasında, eşlerden biri tercih formunu doldurduğunda, diğer eşin yapmış olduğu başvuru geçersiz sayılır.

şeklinde belirtilmiş başvuru ekranında...

Eşim, Acil Tıp Teknisyeni (ATT) olarak görev yapmakta. Eylül ayında sözleşmeli iken kadroya da geçtiler. Eş durumu olarak hangi seçeneği seçmek gerekiyor acaba? Karıştırdım biraz :?

başvuruyu onayladım yazıcıdan çıktı alınacak diyodu hiçbirşey çıkmadı, başvuru yapan var mı ?

ejdeharr' Alıntı:
başvuruyu onayladım yazıcıdan çıktı alınacak diyodu hiçbirşey çıkmadı, başvuru yapan var mı ?

Çıktı, okul şifresiyle giriş yapılınca alınabiliyor diye biliyorum.

Re: Ynt: 2014 Yarıyıl Tatili Özür Durumuna Bağlı YerDeğiştirme d

amdturion' Alıntı:
ejdeharr' Alıntı:

çıktı ikinci aşamada bildiğim kadarıyla...

Okul şifresi ile onay verilince çıktı alınıyor biliyorum, öğretmen imzalayıp idare ve milli eğitime veriliyor.

bende başvuru yaptım ama çıktı alamadım, çıktıyı bizim almamız gerekiyormuş ama sanırım sitede şuan sorun var. üstte başka bir arkadaşta aynı sorundan bahsetmiş.

Geri