2014 ocak özür grubu atama okul meb ayrışması

Kodla Büyü

dadaa

Aktif Üye
Arkadaşlar bugün milli eğitimden ilçede açık olmadığı yönünde bilgi aldım. Daha sonra bir ortaokulun müdürüyle görüştüm normumuz -1, şuan ihtiyaç var dedi.Bu durumun oluşum süreci nasıl?Müdür bakanlığın belirlediğini söyledi arada milli eğitim bağlantısı yok mu acaba. Bakanlığa biz açık var diye gösterdik dedi. Sizce durum nedir? Sistemde açık görünür mü?

özür grubu vb her atamada ilçeye bağlı eğitim bölgelerinde il milli eğitim kota uygulaması yapar. Yani anlayacağın ne kadar açık olduğu değil il milli eğitimin ne kadar boş olan kontenjanlardan kaç tane okulu açık olarak göstereceğidir. Sendikalar bundan dolayı ne kadar çabalasa da sonuç alamamıştır. Hatta kişiye özel norm açıp kapattıkları bile olmuştur. Boş kadro olmayan okula norm ataması vesaire .....

dejavuas' Alıntı:
özür grubu vb her atamada ilçeye bağlı eğitim bölgelerinde il milli eğitim kota uygulaması yapar. Yani anlayacağın ne kadar açık olduğu değil il milli eğitimin ne kadar boş olan kontenjanlardan kaç tane okulu açık olarak göstereceğidir. Sendikalar bundan dolayı ne kadar çabalasa da sonuç alamamıştır. Hatta kişiye özel norm açıp kapattıkları bile olmuştur. Boş kadro olmayan okula norm ataması vesaire .....

olay il mem de bitiyo yani peki hocam birinci kısımda il ve ilçe seçip başvuru yapıyoruz bu kısımda il mem benim talep ettiğim ilçeye bakıp norm açabilir mi hani özür grubu için kontenjanları bazen sakladıkları söyleniyo

Geri