2014 mühendislik tamamlama sınavı sonuçları açıklandı

Kodla Büyü

keplir

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evet arkadaslar sinav sonucu aciklanmis. Benim kötü geçmişti, bekledigim gibi 56 geldi. Sizlerin nasıl?

Bu sene tekrar yapıldı mı ya? Hiç haberim yok, onu geçtim yıl içinde arkadaşların durumlarını görüldüğü halde hala bu sınava giren mi var?

Durmak yok yola devam diye girdim :) hic çalışmadım ve çalışmadigim gibi de geldi. :+1:
Şimdi kazananlar düşünsün. :alkis:

megatron86' Alıntı:
arkadaşlar kimseden ses yok mu bende 68,33 aldım tercihler ne zamn olacak sansımız nedir sizce....

geçen seneye göre hiç şansınız yok. bu sene ne olur bekleyip göreceğiz.

megatron86' Alıntı:
arkadaşlar kimseden ses yok mu bende 68,33 aldım tercihler ne zamn olacak sansımız nedir sizce....

Hocam bu yıl sınava giren kişi sayısı geçen yıla göre 3 te 1 oranında. Bilgisayar Öğretmeni olarak giren kişi sayısı nedir bilmiyoruz ama dediğim gibi toplam giren sayısı çok ciddi bir şekilde azalmış durumda. O yüzden ne olacağı hiç belli olmaz...

bilogrt38' Alıntı:
megatron86' Alıntı:

Hocam bu yıl sınava giren kişi sayısı geçen yıla göre 3 te 1 oranında. Bilgisayar Öğretmeni olarak giren kişi sayısı nedir bilmiyoruz ama dediğim gibi toplam giren sayısı çok ciddi bir şekilde azalmış durumda. O yüzden ne olacağı hiç belli olmaz...

Evet gecen seneye göre puanlar düşer. Giren sayısı cok azaldi. Ama kontenjanlar ne alemde olur bilemem. Tercihler geçen sene eylül basinda alınmışti galiba.

Ben puanların önemli ölçüde düşeceğini zannetmiyorum. Çünkü geçen sene sınava girenlerden zaten %1 seviyesinde yerleşen oldu, yani kontenjanlar çok kısıtlıydı. Bu sene de aynı %1 yine aynı puanları alacaktır. Yani sınava giren sayısı 3 te 1 oranına düşmüş olabilir ama tepedeki %1 lik kısım yine aynı puanı alır. Hadi diyelim onlar da girmedi o zaman sıra %2 lik dilimdekilere gelir. Yani puanlar düşse düşse 0,5 ile 1 puan aralığında düşer diye düşünüyorum.

Tabii tüm söylediklerim bizim bölüm için. Bizim bölüm geçen sene 76,5'tan kapatmıştı. (Karabük)

AKADEMİA' Alıntı:
Ben puanların önemli ölçüde düşeceğini zannetmiyorum. Çünkü geçen sene sınava girenlerden zaten %1 seviyesinde yerleşen oldu, yani kontenjanlar çok kısıtlıydı. Bu sene de aynı %1 yine aynı puanları alacaktır. Yani sınava giren sayısı 3 te 1 oranına düşmüş olabilir ama tepedeki %1 lik kısım yine aynı puanı alır. Hadi diyelim onlar da girmedi o zaman sıra %2 lik dilimdekilere gelir. Yani puanlar düşse düşse 0,5 ile 1 puan aralığında düşer diye düşünüyorum.

Tabii tüm söylediklerim bizim bölüm için. Bizim bölüm geçen sene 76,5'tan kapatmıştı. (Karabük)

Ben de oyle düşünüyorum. Geçen sene 76 ile kapanmıştı bu sene 71 - 72 ile sonlanir bence.

Geri