2014 - 2015 te de kitabımız yok. Hatta daha da kötü...

Kodla Büyü

aykutgultekin

Aktif Üye
Arkadaşlar şu anda mebbis üzerinden kitap seçim modülü açılmış. Müdürüm çağırdı şunları girelim diye... Birde ne göreyim... 2014 - 2015 te de kılavuz kitabımız yok... Hadi onu geçtim ders kitabımız bile görünmüyor şu anda... Zorunlu bir dersin ders kitabı olmayacak yine... İlginç... Ne diyeyim sözün bittiği yerdeyiz bence...

Ben en azından bu sene öğrenci kitaplarının olacağını gerçekten umuyordum... Neyse ne diyelim... Seçmeli bir sürü tırıvırı ders kadar bile değerimiz yokmuş :verymad:

Kitabın yetiştirilememiş olmasını düşünerek geçtiğimiz sene bende çok kızmıştım. Bu sene uygulama ile gördüm ki kitabın olmaması bizim ders için daha iyi.
Evet biraz uğraşmak zorunda kalacağız ama arkadaşlar zümre toplantılarında gördük ki yan yana iki okula gelen öğrencilerin çevre şartları bile değişkenlik gösteriyor ve bilgisayar kullanımı üzerinde büyük farklılıklar oluşuyor.
Bence standart bir kalıp yerine okuldaki öğrencilerimizin durumuna göre orta yolu bulup ona göre plan yapmak. Çok daha verimli olduğunu düşünüyorum.

Not: Kazanımları da 1-8 basamak öğretmen kılavuzlarında geçenleri seçerek günlük plan derdinden de kurtulmuş oluyorum

of ders öncesi efkarlandım üzüldüm..bu nedir ya... :shock: :x :verymad:

Hazırlansa ne olacak ki!
Arkadaşlarımızın hazırladığı ve bu forumda paylaştığı BTY kitabları kadar iyi yapacaklarına inanmıyorum.!

ne taktınız şu kitaba ya, hangi konuların faydalı olduğunu düşünüyorsanız koyun plana takılın kafanıza göre.
bts olmayanlarda projeksiyon bulsun anlatsın işte bişeyler.

olmaması daha iyi istediğinizi anlatınız arkadaşlar. Okulların durumları aynı değil, ortama göre istediğiniz konuları seçin anlatın.

basamakların olduğu bir derste.içeriği kendimizi belirlediğimiz bir çerçeve programın olduğu derste sabit bir kitabın olması düşünülemez bence boşuna kitap beklemeyin arkadaşlar. hocalarımında dediği gibi lablara el atsalar yeter.

bana kızmayın ama ortaokul ve anadolu liselerinde bilgisayar dersinin bir anlamı kalmadı artık.
ben de çok mücadele ettim ama şartları ve öğrencileri görünce 8 yıllık deneyimim bana böyle düşündürdü.halk eğitim ya da meslek liselerinde olsaydık tam tersini düşünürdüm

evrim0626' Alıntı:
basamakların olduğu bir derste.içeriği kendimizi belirlediğimiz bir çerçeve programın olduğu derste sabit bir kitabın olması düşünülemez bence boşuna kitap beklemeyin arkadaşlar. hocalarımında dediği gibi lablara el atsalar yeter.

:++:

valla ne yalan söyliyim düşününce kitap olmaması daha mantıklı geliyor, bi standarda uyamam ben çünkü öğrencilerimin seviyesi ortada..herkes öğrencisinin seviyesine göre konu anlatıyor bundan daha güzel bişey olamaz bence :D

kitap yok lab yok diye eleştiriler görüyorum
oysa ki geçen yıla kadar seçmeli ders vardı, kitap vardı. dersimiz neden zorunlu değildi eleştirileri hakimdi.

talim terbiyede program gayet açık kitaba bağlı kalma hevesi neden?

matematik öğretmeninde kitap var , bu kitaba bağlı kalmak zorunda mıyım diyor :)

verirsin dert vermesin dert

only61' Alıntı:
bana kızmayın ama ortaokul ve anadolu liselerinde bilgisayar dersinin bir anlamı kalmadı artık.
ben de çok mücadele ettim ama şartları ve öğrencileri görünce 8 yıllık deneyimim bana böyle düşündürdü.halk eğitim ya da meslek liselerinde olsaydık tam tersini düşünürdüm
:-1:
bilişim çağındaydık sanki ama

klavuz kitapsız olur mu.o zaman yıllık plan da olmasın.office 2007 ye göre bir kitp olsa iyi olur.müfetişler geldiğinde burdan işliyoruz derdik.

gazierin' Alıntı:
klavuz kitapsız olur mu.o zaman yıllık plan da olmasın.office 2007 ye göre bir kitp olsa iyi olur.müfetişler geldiğinde burdan işliyoruz derdik.

hocama katılıyorum. :+1:

anadolu lisesindeyim. kitaplar geldi. güncellemişler....
güncellemişler dediğim windows 7 ve office 2007 var...
kitaplar gelmemişse talep edin getiriyorlar

orta okullarda var mı kılavuz kitap?
bize hala gelmedi,, kafamıza göre işleriz ama en azından günlük plandan kurtulurduk :shock: :shock:

Hadi kitap oldu, orda deseki excel , powerpoint, web tasarım, birde basit programlama, lab olmadan kitaba uyabilecek miydik,

Adamlar kısaca lab varsa ona göre planla, labın neyi kaldırıyor öğrencilerin neyi alıyorsa onu ver demiş,

Lab yoksa sosyal bilgiler dersi gibi teknolojinin tarihini, gelişimi yarar zarar korunma yolları vb anlat, sosyal ders gibi işle demiş,

Bence bunun anlamı bu;

Geri