2013 model Fatih Projesi Vestel Öğrenci Tabletleri

Kodla Büyü

btnotlari

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar okullara gelen yeni tabletler önceki tabletlerden biraz farklı. Fatih Projesi kapsamında okullara tablet dağıtılmaya devam ediyor bir yandan da pilot uygulamalar yapılıyor. 2013 yılında bazı okullara gözüme çarpan yeni öğrenci tabletlerin özellikleri

Vestel’in yeni tabletlerinde mini HDMİ, mini USB, ses, kart girişi ve güç girişleri mevcut.
İşletim sistemi olarak: Android 4.0 işletim sistemi tercih edilmiş
Hafıza olarak: 32 GB’lık dahili hafıza kullanılmış.
Tablette kablosuz kullanım için de Wİ-Fi mevcut ve bu şekilde Etkileşimli Tahta içerisinde bulunan kablosuz erişim cihazı ile internete bağlanılabilecek.
Genel anlamda tablette kullanılan malzeme orta düzeyde denebilir bana göre.

http://www.btnotlari.net/2013-model-fat ... abletleri/

Bize de vestel geldi.Birazdan dağıtılacak.Yalnız eba market dışından uygulama indirip yükleyen varsa bir de usb dönüştürücü kullanan varsa bir dönsün rica ediyorum.

Arkadaşlar vestel tabletlerle alakalı bi sıkıntı oluştu bizde dokunmatiği durup dururken bi yerlere tıklanmış gibi kafasına göre seçim yapıyor.böyle bir durumla karşılaşan oldu mu.bizim okulda 5-6 kişide aynı problem oluştu.Yardımcı olabilecek olan var mı??Ayrıca çoğu tabletin ekranında lekeler oluştu.

rkadaşlar vestel tabletlerle alakalı bi sıkıntı oluştu bizde dokunmatiği durup dururken bi yerlere tıklanmış gibi kafasına göre seçim yapıyor.böyle bir durumla karşılaşan oldu mu.bizim okulda 5-6 kişide aynı problem oluştu.Yardımcı olabilecek olan var mı??Ayrıca çoğu tabletin ekranında lekeler oluştu.

lekeler tabletin ekranına vurularak çözülüyor. ben 1-2 tane yaptım.(kaynak: vestel temsilcisi) ama sonrasında yapmadım. bu şekilde kullanmalarını önerdim ve vestelede bunu bildirdim.
ayrıca bir yerlere tıklanması durumu hepsinden olmasada birkaçında oluyor. bu da ayrı bir arıza konusu.

gilman' Alıntı:
Arkadaşlar vestel tabletlerle alakalı bi sıkıntı oluştu bizde dokunmatiği durup dururken bi yerlere tıklanmış gibi kafasına göre seçim yapıyor.böyle bir durumla karşılaşan oldu mu.bizim okulda 5-6 kişide aynı problem oluştu.Yardımcı olabilecek olan var mı??Ayrıca çoğu tabletin ekranında lekeler oluştu.
kendi kendine tıklama sorununda servise göndermekten başka çare yok gibi görünüyor

bu tabeletlerle web de kısıtlamasız gezilebilirmi? elimde yeğenimin tableti var. evde nete bağlıyorum. facebook gibi sitelere bağlanmıyor. bu sorunu yaşayan ya da çözen varmı?

öğrenci tabletlerinden sınırsız gezinme için opera mobile browser kurun,sonrası zaten belli:)
Bizzat denedim.

opera mobil browber da işe yaramadı hocam. istedikleri gibi acıp kapatabiliyorlar tasletleri merkezden. erişim izni verilirse o zaman düzelir.

soru: öğretmen arkadaşlar flaş bellek ile tablete dosya atmayı istediler. bende micro usb (otg) kablo aldım fakat flaş belleği görmedi tablet.
micro sd kart taktım onu gördü ama usb ler sorun halledebilen varsa acil bir durum.

not: es-file-explorer ile dosyaları-klasörleri görebiliyoruz, sd kartlarıda fakat flaş (usb) bellekleri görmedi.

geçen gün microsoft tan birileri başbakan ile görüştü. Windowsun gözü fatih projesinde diye haberler çıktı. İnşallah caymazlar.

USB kısmında yazılımları yüklenmediği için kullanılamıyor,dediğiniz gibi SD kart kısımları kullanılıyor.
Sorduğumuzda 3g kullanılmasın diye USB leri kapatmış beyfendiler..

Bu arada öğretmen tabletine root atmaya çalışıyorum bu aralar.Eğer altyapı kurulduktan sonra VESTEL ciddi mana da bir kontrol yapmaz ise tüm tabletlere root atılır benden söylemesi çünkü tabletin içinde çin işi rom var..Tam olarak çözünce buradan paylaşacağım bakalım..

tavsiye etmiyorum hocam. ben yaptım. tabletimde girişte "yazılımınız kırıldığı için tabletiniz kilitlenmiştir " yazıyor ve kilit resmi çıkıyor. tablet kullanılmaz hale geliyor. vesteli aramanız gerekiyor. :verymad:

mdyrd' Alıntı:
tavsiye etmiyorum hocam. ben yaptım. tabletimde girişte "yazılımınız kırıldığı için tabletiniz kilitlenmiştir " yazıyor ve kilit resmi çıkıyor. tablet kullanılmaz hale geliyor. vesteli aramanız gerekiyor. :verymad:
bu tabletten bi cacık olmaz

Geri