2013 Mersine il dışı tayin isteyecek arkadaşlar

Kodla Büyü
serdemli' Alıntı:
akdenizdeki Kazanlı Abdülkadir Perşembe Vakfı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi hakkında bilgisi olan var mı. oradaki bilişimci ilçinden merkezde bi ilköğretime istemiş. çok mu sorunlu acaba. ??

geçen sene 2 defa bu okula gittim. müdür yardımcısıyla konuştum bayağı. merkezden çok uzak ve yol sorunu olduğundan pek öğretmenler iliçinden gelmiyormuş ve gelenlerde ücretli öğretmenlermiş. kazanlı belediyesi 15 km uzaklıkta sanayi ve endüstri fabrikaların olduğu yerde. ataş rafinerisine yakın. caretta caretta kaplumbağalarının yumurtladığı yer. yani kısacası çok ıssız bir yer. küçük bir kasaba havasında olan bir okul ve arap ve doğudan göç eden vatandaşlarımızın yaşadığı bir kasabadır. tek bir bilişim bölümü var ve okul çok küçük. buna rağmen 186 puanlı en yüksek atama puanına sahip bilişim teknolojileri öğretmen arkadaşımız iller arasından gelmişti bu okula ;)

Re: Ynt: 2013 Mersine il dışı tayin isteyecek arkadaşlar

Bu sene il içi tayin ile kazanlıdaki meslek lisesine arkadaşım tayin oldu. Bizlerde mersine gelmek nasip olur inşallah

Ben ortaokulda yazacağım herkes için hayırlısı olsun. Henüz bir sıralama yapmadım

OZOGUL' Alıntı:
Bu sene il içi tayin ile kazanlıdaki meslek lisesine arkadaşım tayin oldu. Bizlerde mersine gelmek nasip olur inşallah
sizin puanınız kaç hocam ? tef mezunumusunuz.?

merhabalar arkadaşlar
abdullah günaydın ortaokulundan tarsus şehit yurdakul alcan ortaokuluna tayin oldum. size belli konularda bilgi vereyim.
okulumuz iki binaydı ilkokul ve ortaokul olduk.
laboratuarlar ilkokul bölümünde kaldı dynad lab. tuvalet, bil laboratuarını da sınıf yaptılar. bütün bilgisayarları ilkokulun sınıflarına dağıttılar. ortaokula 3 tane bilgisayar verdiler. onlarda haşat. ortaokulun bilgisayar laboratuarı yok. laboratuar yapacak sınıfı da yok. 20 sasat ders var. projeksiyon bulabilirseniz dersinizi projeksiyonla işlersiniz. haaa bu arada okulun öğretmenler tuvaleti de yok. okul demirtaş mahallesinde.... buraya gelecek arkadaşa sabır ve başarı diliyorum
biz tayin olduk darısı isteyen tüm arkadaşların başına
kolay gelsin.

yunkul' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:

TEF mezunuyum 92 puan hocam. Muhtemelen ortaokulda yazacağım

OZOGUL' Alıntı:
yunkul' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:

hayırlısı hocam. mersin çok talep edilen yer işte. ummadık puanlı bilişim teknolojisi öğretmenlerimiz de süpriz puan yaparlar.. 200 ün üzerinde puanlı öğretmenlerde var. hangi okul kime kısmet olacak haftaya göreceğiz işte. :?:

yunkul' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:
yunkul' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:

hayırlısı hocam. mersin çok talep edilen yer işte. ummadık puanlı bilişim teknolojisi öğretmenlerimiz de süpriz puan yaparlar.. 200 ün üzerinde puanlı öğretmenlerde var. hangi okul kime kısmet olacak haftaya göreceğiz işte. :?:
O kadar yoktur hocam, 2010 dan beri genellikle 1-2 kişi 140-150 arası geliyor, gerisi daha düşük.

KöfteHoRr' Alıntı:
yunkul' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:
yunkul' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:

O kadar yoktur hocam, 2010 dan beri genellikle 1-2 kişi 140-150 arası geliyor, gerisi daha düşük.

mersin kaçı görür hocam 60 puanla ilçeye gidilirmi

Olabilir hocam, kötü okullar var diye tayin istemekten vazgeçen olursa. Normal şartlarda 80'in altına düşeceğini sanmıyordum ama açılan okulların çoğu pek tercih edilmeyen okullar olduğu için daha da aşağı düşebilir bazı kişiler özür gurubunu bekleyeceği için.

mersini bilen arkadaşlar bana burdan en iyi 3 okulu söylermisiniz.
AKDENİZ 713293 Akdeniz İmam Hatip Ortaokulu
AKDENİZ 713642 Güneş Ortaokulu
AKDENİZ 710001 Mimar Sinan Ortaokulu
AKDENİZ 713597 Güney Ortaokulu
AKDENİZ 710136 Mehmet Dağlı Ortaokulu
AKDENİZ 710314 Turgut Özal Ortaokul
AKDENİZ 710010 Mithatpaşa Ortaokulu
AKDENİZ 713623 Ulubatlı Hasan Ortaokulu
AKDENİZ 710102 Celile Öner Ortaokulu
AKDENİZ 713342 Huzurkent Atatürk Ortaokulu

AKDENİZ 713293 Akdeniz İmam Hatip Ortaokulu - Fen Lisesinin yanında bu listedeki bazı okullara göre yazılabilir cinsten, Mersin'e gidecem tutmayın beni diyorsanız yazın beyler.
AKDENİZ 713642 Güneş Ortaokulu - Kesinlikle gitmeyin, ille de Mersin olsun diyorsanız yazın.
AKDENİZ 710001 Mimar Sinan Ortaokulu - Kesinlikle gitmeyin, ille de Mersin olsun diyorsanız yazın.
AKDENİZ 710136 Mehmet Dağlı Ortaokulu - Bu okulda 5 yıl görev yaptım. Nickim mdio'da ordan gelmekte. Okul ortaokula dönüştükten sonra sıkıntıları daha da arttı. Yazın, yazmayın arası bir şey diyorum. Kendim çalıştığım için daha önce tekrar gidebilirim, ama hiç çalışmamış olsaydım bu okulda gitmek istemezdim. Okulda 20+1 BT sınıfı var, Açık okul projesi kapsamında okulun her sınıfında projeksiyon + 27 adet notebook öğretmenlerin kullanımına sunulmuş dizüstü bilgisayarlar var. Benim ki 23 nuaralı olandı :) İmkanları, binanın fiziksel durumu o civardaki en iyi okul.
AKDENİZ 713597 Güney Ortaokulu - Mehmet Dağlı Ortaokuluna 200 metre mesfede, daha küçük bir okul. Mehmet Dağlıdan sonraya yazın yazacaksanız da.
AKDENİZ 710314 Turgut Özal Ortaokul - Bu okulu hiç görmedim ama mevkii olarak yazmazdım.
AKDENİZ 710010 Mithatpaşa Ortaokulu - Bu okullar arasında en yazılabilecek okul. Ulaşımı hepsine göre daha rahat, yanında Çevik Kuvvet var :)
AKDENİZ 713623 Ulubatlı Hasan Ortaokulu - Bu okulu hiç görmedim ama mevkii olarak yazmazdım.
AKDENİZ 710102 Celile Öner Ortaokulu - Karaduvar mahallesinde merkeze uzak, okul sabah 7:00'de başlıyor. Tek öğretim olmadığından ben yazmamıştım. Geliş gidiş zor olur diye. Ama öğrenci ve veli potansiyeli fena değil. Karaduvarda bir Lisede görev yapmıştım daha önce.
AKDENİZ 713342 Huzurkent Atatürk Ortaokulu - Merkeze uzak, Tarsus'a yakın, Huzurkent Latife Hanım İlköğretime haftanın 1 günü BTR için gidiyordum, o okulun öğrenci ve velileri iyiydi. Hzurukentte çalışanların tek sıkıntıları mesafe oluyor. Okulun fiziksel durumu hakkında bilgim yok.

TOROSLAR - ABDULLAH GÜNAYDIN ORTAOKULU - Uzak durun.
TOROSLAR - İNÖNÜ ORTAOKULU - Uzak durun.
TOROSLAR - MEHMET AKİF ERSOY ORTAOKULU - Bilgim yok.
TOROSLAR - MERSİN ZİRAAT ODASI ORTAOKULU - 2. sıraya yazılabilecek okul. Evime 200 metre, il içinde yazmıştım ama başka bi okula atandım ben. Bulunduğu mahalle çok karışık Türkiye'nin her yerinden insan var ama her yerinden yani. Daha önce Anafartalar İlköğretim'de çalıştım. Ziraat Odası Ortaokulu ile arası 300-400 metre. Öğrenci ve veli profillerinin çok yakın olduğunu tahmin ettiğim için Mersin'e geleyim bir şekilde diyorsanız yazın. Kendi veya okuldan birinin aracıyla gelecekseniz. 3. çevre yolundan çok sıkıntı çekmeden gelirsiniz. Dolmuş biraz daha zor olabilir. 128 nolu otobüs okula 300-400 metre yakından geçiyor.
TOROSLAR - OSMANIYE ORTAOKULU - Bu listede yazılabilecek tek okul.
TOROSLAR - SELÇUKLAR ORTAOKULU - Uzak durun.
TOROSLAR - YUSUF BAYIK ORTAOKULU - Uzak durun.

Bilgiler için teşekkürler mdio hocam :)

mdio' Alıntı:
TOROSLAR - MERSİN ZİRAAT ODASI ORTAOKULU - 2. sıraya yazılabilecek okul. Evime 200 metre, il içinde yazmıştım ama başka bi okula atandım ben. Bulunduğu mahalle çok karışık Türkiye'nin her yerinden insan var ama her yerinden yani. Daha önce Anafartalar İlköğretim'de çalıştım. Ziraat Odası Ortaokulu ile arası 300-400 metre. Öğrenci ve veli profillerinin çok yakın olduğunu tahmin ettiğim için Mersin'e geleyim bir şekilde diyorsanız yazın. Kendi veya okuldan birinin aracıyla gelecekseniz. 3. çevre yolundan çok sıkıntı çekmeden gelirsiniz. Dolmuş biraz daha zor olabilir. 128 nolu otobüs okula 300-400 metre yakından geçiyor.
Hocam ben de huzurkentde oturuyorum 128 nolu otobus ilk bizim ordan kalkiyor su toroslarda baska hangi okullar yol guzergahi ustunde. Benim gelis- gidis yapmam icin rahat olur huzurkentden.

la_mer62' Alıntı:
mdio' Alıntı:
Hocam ben de huzurkentde oturuyorum 128 nolu otobus ilk bizim ordan kalkiyor su toroslarda baska hangi okullar yol guzergahi ustunde. Benim gelis- gidis yapmam icin rahat olur huzurkentden.

Hocam 128 nolu otobüsün güzergahı değişmiş insanlar imza toplamış eski haline gelsin diye şöyle bir haber buldum.
http://www.mersinhaberci.com/haberdetay.asp?ID=13773

Değiştikten sonraki hali okullara biraz daha yakın olmuş ama tekrar eski haline getirdiler mi bilmiyorum.

Hala geçerliyse kırmızı ile çizdiğim yerlerden geçiyor otobüs :

Ekli dosyalar

• okullar.png
    okullar.png
    311.6 KB · Görüntüleme: 1,023
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler hocam, peki mersin merkezde veya bu okullara yakın yerde apart felan var mı veya kiralar nasıl mersin merkezde ortalama yani

arkadaşlar 108 puanım var mersin merkezdeki okullar ve tarsus ile erdemliyide yazacağım yani mersine 22 tercih yapacağım. Herhalde gelir demi bu okullardan bir tanesi.
son 3 tercihimide adanadan yana kullanacam artık çıkmak istiyorum. bulunduğum yerden.

ugurlu.luyum' Alıntı:
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler hocam, peki mersin merkezde veya bu okullara yakın yerde apart felan var mı veya kiralar nasıl mersin merkezde ortalama yani

Hocam bu okula yakın yerlerde Çağdaşkent hariç pek oturabilecek yer yok. Çağdaşkentte fiyatları bilmiyorum maalesef.

la_mer62' Alıntı:
mdio' Alıntı:

yazan arkadaşımız gerçektende en doğru bilgileri yazmış mersin merkez için. bir mersinli olarak katılıyorum.

65 puanım var mersin tercihlerim
1-kazanlı abdülkadir perşembe
2-mut teknik ve endüstri
3-mut çpl
4-aydıncık çpl
5-gülnar teknik ve endüstri

fazla ümidim olmasa da hakkımızda hayırlısı bakalım

Tercihler bitti sanırım. Herkes için hayırlısı olsun

evet tercihler bitti puanları ver tercihleri yazalım isterseniz

önce ben başlayayım
89 puanla

osmaniye
inönü
yusuf bayık
selçuklar
mithatpaşa
turgut özal
mimar sinan
akdeniz imam hatip
ziraat odasıcelile öner
mehmet dağlı
güneş
mehmet akif ersoy
abdullha günaydın
güney
ulubatlı hasan
huzurkent atatürk
erdemli akdeniz
tarsus istiklal
tarsus fahrettin paşa
tarsus çağlayan

barthez hocam abdullah günaydın ve mehmet akifte bt sınıfı yok mehmet akif yıkılıp yeniden yapılacak. Bu kadar üste yazmasaydın keşke

Hocam bunlar benim sorunum değil, idareyle görüştüm bunları mantıklı olan 5 okul buldum ve yazdım hakan hocam hayırlısı artık

Geri