2013 eş durumu

Kodla Büyü

metinozerin

Aktif Üye
Arkadaşlar benim il içi tayinim çıktı, eşim il dışı tayin isterse bende özür gurubundan tayin isteyebilir miyim?

Geçen yılki klavuzdan size bir guple...

"Sağlık durumu ve eş durumu özrü bulunduğu hâlde, 2012 yılı yaz döneminde il içi ya da iller arasında isteğe bağlı olarak görev yeri değiştirilen öğretmenler, bir sonraki özür grubu yer değiştirme dönemine kadar yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır."

Klavuzda bu yıl 2012 yi 2013 olarak güncellenirse???

2013 iller arası isteğe bağlı .......... duyuru taslağı;
8- a. Yer değiştirme sonucu farklı illere atanan öğretmen eşlerden, görev yerinden ayrılmadan atamasını iptal ettiren, eş durumu özrüne bağlı yer değiştirme döneminde eşinin bulunduğu il’e; aynı ilin farklı ilçelerine atananlar ise, atandıkları yerde göreve başladıktan sonra, il içi özür durumuna bağlı yer değiştirme döneminde yer değiştirme başvurusunda bulunabilir.
b. Öğretmen eşlerden yalnızca birinin yer değiştirme şartlarını taşıması ve iller arasında atamasının yapılması halinde, diğer eş özür durumuna bağlı atama döneminde eş durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabilir. İller arasında isteğe bağlı ataması yapılan eş, aynı atama döneminde ayrıldığı il’e eş durumundan atama başvurusunda bulunamaz.
b. bendine göre isteyebilirsiniz diye düşünüyorum.

hocam il içi klavuzunda dıyorkı sonradan dogacak ozur durumlarında eslerden bırısı ozur grubu atamasına tabı olabılır mesela soyle
sımdı benım hanım ıl ıcı ıstedı gecen gun atandı
ben ıldısı ıstıcem olurda atanırsam bu sonradan dogan bır durum oldugu ıcın klavuza gore atanabılıoyr yanı tekrar dan atama ya tabı oluyor hem kars mıllı egıtıme hemde yozgat mıllı egıtıme sordum boyle olur dedı

Geri