2013 Ağustos Özür Durumu Atamaları

Kodla Büyü

..LysimakhoS..

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu sıralar bir atama dönemi bitiyor bir atama dönemi başlıyor, bir çoğumuzun içinde farklı farklı yer değiştirme heyecanı..

Bu yıl yapılacak özür durumu atamasının takvimi kılavuzu henüz belli değil. Daha önce il içi ve iller arası tayin istemişliğim bulunuyor fakat ilk defa eş özründen tayin isteyeceğim Ağustos ayında.

Forumda işimize çok yararlı bilgilerin bulunmasının yanında inanılmaz bir bilgi kirliliğininde olduğunu düşünüyorum açıkçası. Bu yüzden 1-2 gündür kafam karıştı ve burada da yazmak istedim.Daha önce özür durumundan tayin istemiş arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum.

2013 yılı içinde;

Ocak ayında eşim 4/11/1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile kurulan kamu kurumunda göreve başladı, yani eşim öğretmen değil.

Haziran ayında evlendik.

Ben A ilinde eşim B ilinde görev yapıyor.

Temmuz ayında iller arası tayin başvurusuyla bulunduğu ile tayin istemedim.

Ağustos 2013'te özür durumu tayini isteyebilir miyim?

Mayıs 2010 tarihli öğretmenlerin atama ve yer değiştirme yönetmeliğini ve son 2-3 yılın iller arası özür durumu atama kılavuzlarını inceledim ve tayin isteyebileceğim inancını taşıyorum. Belki de yönetmeliği ve kılavuzları yanlış yorumlamış olabilirim. Yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum.

evet istiyebilirsiniz bende sizinle aynı durumdaydım geçen sene eş durumundan tayin oldum...

eşiniz kamuda olduğu için geriye dönük 365 gün sigorta istenmez diye biliyorum..

konuyla ilgili yönetleiği iyice-okuyup anlamalı, biri olmaz dediğinde anında cevap verebilmelisiniz.. Neden böyle bişey söylüyorum; maalsef yönetmelikten habersiz sadece duyuruya(kılavuza) bakarak işlem yapmaya çalışan memurlarca işlerimiz görülüyor..Halkubi öncelikli olan yönetmeliktir.

branta' Alıntı:
eşiniz kamuda olduğu için geriye dönük 365 gün sigorta istenmez diye biliyorum..

konuyla ilgili yönetleiği iyice-okuyup anlamalı, biri olmaz dediğinde anında cevap verebilmelisiniz.. Neden böyle bişey söylüyorum; maalsef yönetmelikten habersiz sadece duyuruya(kılavuza) bakarak işlem yapmaya çalışan memurlarca işlerimiz görülüyor..Halkubi öncelikli olan yönetmeliktir.

Bu tarz memurların söylediklerini ciddiye alanlar oluyor ve ortalık bulanıyor böylece..

Geri