2013-2014 Bilişim Teknolojileri Dersi Yıllık Planı 5-6-7-8

Kodla Büyü
Hocam plan için çok teşekkürler.Benim merak ettiğim basamaklı yıllık planı kullanırsak günlük plan hazırlamamız gerekir mi?

girdap08' Alıntı:
emeğinize sağlık lakin forumda birçok arkadaş tarafından karıştırılan bir husus var.

5. ve 6. sınıflarda okutacağımız Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi ile eskiden okuttuğumuz Bilişim Teknolojileri dersinin öğretim programları farklı.

Bkz: Bilişim Teknolojileri Öğretim Programı : http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx/pr ... m=2&kno=21
Bkz: Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretim Programı : http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx/pr ... =2&kno=196

eski 5. ve 6.basamakları bu sene 5. ve 6.sınıfta okutmak (sizin planda hazırladığınız gibi) doğru değildir.

Zaten, Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi için basamak diye bir kavram yok.

Planlarınız 7. ve 8. sınıflar için doğrudur lakin 5. ve 6. sınıflarda okutacağımız ders için sanırım yanlış.

Doğrusu: ilkogretim-bilisim-teknolojileri-uygulama-ve-materyaller-f138/5-bty-plan-ve-zumre-bitti-sira-6-da-t116515.html

Edit: Zaten açıklama yapmışsınız.
Hocam öğretim prgoramı 5-6-7-8 ler için yayınlanmış bu sene. Ben 5 ve 6lara aynı yıllık planı uygulayacağım ama 7 ve 8lerde de seçmeli bilgisayar dersi var, ona nasıl bir plan kullanacağımı bilemedim. öğretim programına göre 5 ve 6lara kullandıklarımı mı kullanmam gerekiyor? Okulumda lab. yok bu arada.

antipc' Alıntı:
.... 7 ve 8lerde de seçmeli bilgisayar dersi var, ona nasıl bir plan kullanacağımı bilemedim. öğretim programına göre 5 ve 6lara kullandıklarımı mı kullanmam gerekiyor? Okulumda lab. yok bu arada.
Güzel fikir... olabilir neden olmasın,
o zaman tüm sınıflara aynı program oluyor.

ruya12' Alıntı:
Hocam plan için çok teşekkürler.Benim merak ettiğim basamaklı yıllık planı kullanırsak günlük plan hazırlamamız gerekir mi?
Günlük plan hazırlamamak için eski planı yeniye uyarladım.
Yeni amaç ve hedefleri de içine serpiştireceğim, yani o konulara da arada değineceğim.

ercinc98' Alıntı:
antipc' Alıntı:
.... 7 ve 8lerde de seçmeli bilgisayar dersi var, ona nasıl bir plan kullanacağımı bilemedim. öğretim programına göre 5 ve 6lara kullandıklarımı mı kullanmam gerekiyor? Okulumda lab. yok bu arada.

Değil mi? Herkes aynı fikirde mi? 7 ve 8ler için ne yapmam lazım?

antipc' Alıntı:
ercinc98' Alıntı:
antipc' Alıntı:

Değil mi? Herkes aynı fikirde mi? 7 ve 8ler için ne yapmam lazım?
önceki programı uygulamak gerek ancak labaratuar olmadığı için, mantıklı olan sizin söylediğiniz.
Sonuçta programda da açıkça belirtildiği gibi uygulanacak olan program okulun durumuna göre ayarlanabilir.
Bunu da bilecek olan sizsiniz.

Geri