2013-2014 Adana BTR görevlendirmeleri

Kodla Büyü
NeDemekŞakireÇayYok' Alıntı:
İyi güzelde.Yeni atananlar ne yapcak.İlk atamalardan snra olsaydı keşke.Adaylığın kaklmış olması mı gerekiyor yksa basvuru için
şakire btr yok. :D
şaka şaka :mrgreen: .
başvurular sürekli alınıyor hocam sakin ol. :)
bu arada nickin ve avatarın çok güzel şener şenin resmi bile güldürüyor insanı avatarına bakınca bir gülümseme alıyor beni.

selcukoglakci' Alıntı:
BTR mi yoksa kendi okulunuzda 30 saat ders görevi mi? Hangisi daha uygun olur?
benim 26 saat dersim olsa btr ye asla başvurmazdım şahsen.
ama şuan 22+ seçmeliden ne gelirse bende kararsız kaldım bu şekilde.
okul idaresi 24 saat dersin olabilir dedi, btr alırsam liseye kaç gün veya kaç saat gitmem gerekecek onuda bilmiyorum ve kararsızlık içindeyim, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim...

hastasıyız dede' Alıntı:
İyi güzelde.Yeni atananlar ne yapcak.İlk atamalardan snra olsaydı keşke.Adaylığın kaklmış olması mı gerekiyor yksa basvuru için
bu arada nickin ve avatarın çok güzel şener şenin resmi bile güldürüyor insanı avatarına bakınca bir gülümseme alıyor beni.
eyvallah hocam :puhaha:

Ders saatin tam olduğu sürece bt rehberligine basvurmak yanlis bence . Ders saatin 22 + ise secmelide gelir diyorsan simidi rehberligide alirsin bence Rehberlik idarecilerle ugras dur

esariaslan' Alıntı:
Ders saatin tam olduğu sürece bt rehberligine basvurmak yanlis bence . Ders saatin 22 + ise secmelide gelir diyorsan simidi rehberligide alirsin bence Rehberlik idarecilerle ugras dur
ben hiç bir şey anlamadım yazdıklarından.

ben şunu merak ediyorum 22+2 = 24 saat dersi olan birisi btr alırsa tekli yada ikili eğitim yapan bir liseye kaç saat yada kaç gün gitmesi gerekir.

esariaslan' Alıntı:
BTR olmayınca sınıf, kulüp, nöbet var. Okuldaki işlerde bir şekilde sizi bulacaksa mantıklı BTR olmak.

Değerli meslektaşlarım. "BTR mi yoksa kendi okulunuzda 30 saat ders görevi mi? Hangisi daha uygun olur?" sorumu bir başlıkta tüm arkadaşlara sordum. Daha faydalı olacağını düşündüğüm için. Fikirleriniz için teşekkür ederim.

hastasıyız dede' Alıntı:
ben şunu merak ediyorum 22+2 = 24 saat dersi olan birisi btr alırsa tekli yada ikili eğitim yapan bir liseye kaç saat yada kaç gün gitmesi gerekir.

Btr lik için bir zaman sınırlaması yok. Kendi okulunuzda derslerinize girersiniz, diğer zamanlarda Btr olduğunuz okulda öğrenci bulunduğu sürece görev yaparsınız.

şöyle anlatayım 24 saati günde 6 saat olarak 4 güne yaydık diyelim gittiğimiz lisede tekli öğretim yapıyorsa 1 tam gün liseye gitmemiz gerekiyor, bu cümle doğrumudur yoksa diğer 4 gündede yarım gün liseye gitmemiz gerekirmi.

hastasıyız dede' Alıntı:
şöyle anlatayım 24 saati günde 6 saat olarak 4 güne yaydık diyelim gittiğimiz lisede tekli öğretim yapıyorsa 1 tam gün liseye gitmemiz gerekiyor, bu cümle doğrumudur yoksa diğer 4 gündede yarım gün liseye gitmemiz gerekirmi.
Kendi durumumdan örnek vermek gerekirse ; geçen yıl kendi okulumdaki dersler 3 güne yayılmış durumdayken BTR görevim olan liseye haftada 3 yarım gün ve 2 tam gün gidiyordum. Yazıya göre olması gereken de bu... 8) 8) 8)
Ama sizin okulunuz tam gün eğitim yapıyor ise ve 2 okulun ders bitiş saatleri arasında 1 saatten az bir vakit var ise ve iki okul arasındaki mesafe fazla ve sizin son saatlerde dersiniz varsa okul müdürleri ile bu durumu konuşmanızda fayda olacaktır. 8)

hastasıyız dede' Alıntı:

Peki hocam atandığımız okulda hali hazırda bir hoca BTR görevine başlamışsa durum nasıl olacak?
Yoksa okula bir bilişimci atanmasını bekliyorlar mı?

hocam zaten muhtemelen ortaokula atanacaksın, btr görevi ise liselere veriliyor. liseye atanırsan ve atandığın dönemde okulda btr var ise mecburen başka okula görev istersin.

bote67' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
Kendi durumumdan örnek vermek gerekirse ; geçen yıl kendi okulumdaki dersler 3 güne yayılmış durumdayken BTR görevim olan liseye haftada 3 yarım gün ve 2 tam gün gidiyordum. Yazıya göre olması gereken de bu... 8) 8) 8)
Ama sizin okulunuz tam gün eğitim yapıyor ise ve 2 okulun ders bitiş saatleri arasında 1 saatten az bir vakit var ise ve iki okul arasındaki mesafe fazla ve sizin son saatlerde dersiniz varsa okul müdürleri ile bu durumu konuşmanızda fayda olacaktır. 8)
yapma yaa, eyvah eyvah...
o zaman btr ye başvurmam herhalde ya, 24 saat ders ile full ekders arasında yaklaşık 150 tl falan oynar onuda benzin parasına verirsem btr yi gönüllü yapmış olurum.
peki ikili öğretimde görev yapıyor isek ve gideceğimiz lisede 2 li öğretim yapıyor ise, okulumuzda öğlenci isek ve o gün tam dolu ise yinede sabahları liseye gitmemiz gerekir mi?
yani 4 gün tam dolu ve gittiğimiz lise 2 li eğitim yapıyorsa 1 tam gün gitsek yeterli olmaz mı?

BTR görevlendirmesi daha mantıklı. Okulda 20 saat dersin olur daha az ders ücreti alırsın üstüne laboratuarın kirini pisliğini arızasını çekersin. Üstüne kulübü nöbeti ıvır zıvırları biner bankamatiğe gider 250-300 civarı bi para görür delirirsin. Btr görevlendirmesiyle hiç değilse tam ücret alırsın. Şimdi para için öğretmenliği satıyosun diyecekler bana maaş ortada zamlar ortada işi her türlü yine yapıyosun. 300 lira ek ders alan diğer branşçı 3 gün gelip 2 gün yatıyo sen de 3 gün gelirsin belki ama o 3 gün 1 haftadan beter olur.

Geri