2012 Özür Grubu Atanamayanlar.Peki Şimdi ne Olacak?

Kodla Büyü

faruks

Seçkin Üye
Seçkin Üye
rifatt' Alıntı:
Arkadaşlar peki şimdi ne olacak. eşimizden ayrı mı kalacaz. seneyi mi bekleyecez. peki seneye atanacağımızın garantisi var mı.
ben malatyayı isteyecektim ama kapalı. peki seneye açılacağının garantisini kim verecek. hadi açıldı puanımın yetip atanacağımın kim garantisini verecek.
Eşimle özel nedenlerden dolayı bu yaz evlenebildik. daha erken olmadı malesef. Bunca yıldır zaten ayrıyız. peki kaç yıl daha ayrı kalacaz. izine de ayrılamıyoruz malum krediler.. Peki şimdi ne olacak???

23 Ağustosta Eğitim-Sen'in Milli Eğitim Bakanlığının önünde tamda bu konulu ile alakalı eylemi var, bu soruları orada sor istersen muhataplarına...

rifatt' Alıntı:
Arkadaşlar peki şimdi ne olacak. eşimizden ayrı mı kalacaz. seneyi mi bekleyecez. peki seneye atanacağımızın garantisi var mı.
ben malatyayı isteyecektim ama kapalı. peki seneye açılacağının garantisini kim verecek. hadi açıldı puanımın yetip atanacağımın kim garantisini verecek.
Eşimle özel nedenlerden dolayı bu yaz evlenebildik. daha erken olmadı malesef. Bunca yıldır zaten ayrıyız. peki kaç yıl daha ayrı kalacaz. izine de ayrılamıyoruz malum krediler.. Peki şimdi ne olacak???

harbiden nolcak?bilen yok mu?

bilen var tabii olmaz mı hoşunuza gider mi orasını bilemeyeceğim ama "ücretsiz izin".

Özür grubu hep sıkıntılıydı,değişen birşey yok...3 sene eşimden uzakta çalıştım.1.5 sene ayrı illerde,1.5 sene ayrı ilçelerde.. 9.senemde 25 km uzaklıkta çalışıyoruz ve bu en iyi durum..Allah size de sabır versin..

ne olucak ben yazıyım:
bir daha ki seçime kadar herşeyi unutup, bize müstehak diyecek sanırım :)

işiniz özür durumuna kaldığında her zaman böyle bir risk vardır. Siz riski göze alıp evlenmişsiniz sayın hocam. Peki şimdi bişey olmayacak. Geçmiş olsun. Allah kolaylıklar versin.

Misal eşlerden biri bu ağustosta il dışıyla bir ile gelse öbür eş özür durumundan tayini çıkmasa ne olur.İl dışı tayn, çıkan eş iptal edebilir mi

Allah yardım etsin bu hale düşürenleride nasıl biliyorsa öyle yapsın. benim eşimde polis kahramanmaraşta çalışıyoruz görev süremiz doldu ama benim tayinim çıkmaz diye korkudan burda kaldık. Allahtan çok şükür okulumu seviyorum.

amaçları ne bunların anlamış değilim...illerin açık olup olmayacağı belli değilmiydi...niye 2 aşamalı başvuru yaptılarki...insanları biraz daha oyalamak çok zevkli olsa gerek....son ana kadar bizi umutlandırmaktaki mantık ne yani???

ben kayseri-develi'de öğretmenim.eşim Samsun da gemi müh.ve bana samsun açılmadı.1 hafta sonra düğünüm var ne olcak ne bitcek bilmiyorum.kafam çok karışık.bunun bi çözümü olmalı.nerdeyse tüm illlerde böte açık .1-2 il dışında yok. develi de deniz vardı da benim mi haberim yoktu bu ne saçmalık.ön başvuru aldılar.nasıl açmazlar nasıl????aklım almıyor.seneye ne olcak ki???

anayasada vb.. ailenin bütünlüğü ile ilgili birşeyler yokmu???

Fikir üreten çok. Bizi sallayan yok hocam. Adam yerine koyan falan yok yani.

mfk' Alıntı:
işiniz özür durumuna kaldığında her zaman böyle bir risk vardır. Siz riski göze alıp evlenmişsiniz sayın hocam. Peki şimdi bişey olmayacak. Geçmiş olsun. Allah kolaylıklar versin.
bence yanlışınız var hocam, özür durumunda bu döneme kadar hiç bir zaman risk olmadı, eş durumu tayini hep çıkıyordu, hiç olmadı il emrine atama yapılıyordu.

BİZİ BU DURUMA DÜŞÜRENLERİ ALLAHA HAVALE ETMEKLE BERABER ÇOLUK ÇOCUKLARINDAN ÇIKAR İNŞALLAH DİYORUM...

bizi kimsenin dikkate almadığı, sallamadığı bir gerçek, hiç kimsenin umrunda değiliz, yok aile bütünlüğüymüş falan hikaye.
isteyen istediğini desin ama şunu söylemeden edemeyeceğim: durmak yok, yola devam zihniyetinin sonucudur bunlar... oy veren öğretmenler şimdi mutlu mu acaba? Hele bir de oy vermiş ve şu an mağdur olan varsa oh tadından yenmez...

Hocam tercih yapacağımız sayfasa yazıyo ya boşta kalan kurumları29-31 ağustos tarihleri arasında isteyeceğim diye bi seçenek var..

ben karamanın bi ileçsindeyim, konya isteyeceğim inş. 40 tercih hakkı var, en altta da dediğim gibi bi seçenek var.

5538turkuaz' Alıntı:
bende böyle bir şey yok hocamm.bende samsun a istedim.

Hocam atanmayı istediğiniz ilde kontenjan yoksa 29-30 Ağustos seçenegi çıkmıyor o sadece ilde kontejan olup atanmak istenen ilçede olmadığında açılan seçenekler.

5538turkuaz' Alıntı:
arkadaşlar ne yapıcaz?ne olacağız??ayın 29-31 i arasında tekrar bi atama yapma söylentileri var.ne kadar doğru bilinmez...
41.tercih işaretleyenler o atamaya başvurabilcek. kontejan yoktur denilen kişiler zaten 41 seçeneğini göremiyo ve başvuramayacak

fat_ser' Alıntı:
mfk' Alıntı:
bence yanlışınız var hocam, özür durumunda bu döneme kadar hiç bir zaman risk olmadı, eş durumu tayini hep çıkıyordu, hiç olmadı il emrine atama yapılıyordu.
aynen katılıyorum hocam, il emri hakkımız gasp edildi,herhalde kimsenin haberi yok....

bence herkesin "il emrinin kaldırıldığından" haberi var ama kimsenin umrunda değil, tuzu kuru olanlar için bir sorun yokk.

rifatt' Alıntı:
Ben 1-2 gündür düşünüyorum sonunda karar verdim bu bölümü bırakıp 2 yıllık bir meslek bölümü okuyacam. hem maaşı yüksek hem itibarı olan bi bölüm. MEB beni artık son noktaya getirdi daha ötesi olmadan alternatif üretme zamanı.
hocam ben de bunu düşünüyorum eşdurumu benim için de yalan oldu ben muşta eşim antalyada kaldık. iki yıllık meslek bölümü derken hangi bölümler bunlar

alperdemir' Alıntı:
rifatt' Alıntı:
Ben 1-2 gündür düşünüyorum sonunda karar verdim bu bölümü bırakıp 2 yıllık bir meslek bölümü okuyacam. hem maaşı yüksek hem itibarı olan bi bölüm. MEB beni artık son noktaya getirdi daha ötesi olmadan alternatif üretme zamanı.
hocam ben de bunu düşünüyorum eşdurumu benim için de yalan oldu ben muşta eşim antalyada kaldık. iki yıllık meslek bölümü derken hangi bölümler bunlar

sağlık alanında.. bayansanız hemşirelik okuyun 2 yıl sonra antalya merkezde bir hastanede 3 bin tl maaş alın.. döner sermaya vardır kesin.. vallahi erkekseniz yinede okuyun derim ben.. :)

Geri