2012 il içi Alan değiştirme sonuçları açıklandı

Kodla Büyü
YAN ALAN, YALAN ALAN, ATA GİTSİN YANDAN YANDAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Duyduk duymadık demeyinnn!!!! Değişen eğitim sistemimizdeki sistemsizlikle, norm fazlası durumuna düşen bir çok meslektaşım için, yandan yandan atama varrrrrr, koşuunnnnn!!! Bakın bakalım küflenmiş diplomalarınıza, yanında yöresinde matematik, beden eğitimi, müzik, resim falan yazıyorsa birileri sizi hooooooop yeni branş sahibi yapsın. Siz öğretmen değil misiniz, her dersi anlatır her alana hakim olursunuz nede olsa!!

Gencecik, taze mezunlar beklesin tabiiii, onların ne haddine diplomalarının taaa ortasında yazan branşlarına göre atanmak. Hele bir kpss terini döksünler, on kuruş için dershane piyasasına düşsünler, depresyonlara bir girip bir çıksınlar, hakları çatır çutur yenirken sessiz çığlıklarını atsınlar bakalım içlerine. Biz o arada, yeni sistemsiliğimizin doğurduğu norm fazlası öğretmenlerimizi şöyle bir sağa, bir sola yollayalım! Yanlışı yanlışla düzeltelim, göçü yolda hizaya getirme takıntımızla sıvayalım hele bir kolları… Diploma üzerinde yazan bir kelimecikle değerlendiriverelim yeterlilikleri.

Pekiii birazda belgeleri konuşturalım, gerçekçi veriler üzerinde düşünelim

yanlış anlaşılmasın ama ben kendi isteğiyle alan değiştirene iyi gözle bakmıyorum artık.zira ortada çok büyük bir haksızlık var.adam üniversitede 4 tane matematik dersi aldı diye üniversite okurken anası ağlayan matematikçinin önüne geçiyor.bundan daha büyük bir adaletsizlik olamaz.ve bunu yaparken de hiç bir zorunluluğu ve ihtiyacı olmadığı halde yapıyor.işte öğretmenlerin en büyük sıkıntısı bu zaten.adil ya da değil düşünmeden sadece ben demeleri...

Benim is olmadi kayseri acmadi.ama tek eksigim unvanim bil.muh degil.insallah okuyup bitirip yurtdisi.mebe guvenim kalmadi

hakand77' Alıntı:
yanlış anlaşılmasın ama ben kendi isteğiyle alan değiştirene iyi gözle bakmıyorum artık.zira ortada çok büyük bir haksızlık var.adam üniversitede 4 tane matematik dersi aldı diye üniversite okurken anası ağlayan matematikçinin önüne geçiyor.bundan daha büyük bir adaletsizlik olamaz.ve bunu yaparken de hiç bir zorunluluğu ve ihtiyacı olmadığı halde yapıyor.işte öğretmenlerin en büyük sıkıntısı bu zaten.adil ya da değil düşünmeden sadece ben demeleri...

ben başvurmadım geçmedim ancak geçse bile o öğretmenin matematik bilgisi eksik olduğu takdirde en az 3-5 sene çok sıkıntı çekeceğini biliyor musun? ben bu durumda adil olmayan bir nokta göremedim... Kendini yeterli hisseden alan değişikliği yapar....sonuç olarak o adamda ortaokul mezunu değil ki, o da emek vermiş bir yerlere gelmiş ancak devlet o adamın görevini yapmasına yardımcı olmuyor hatta köstek oluyor... zaten yeterli değilse ve geçiş yapıyorsa, geçtikten sonra da ben matematik öğretmeni değilim diye çalışmıyorsa onun kazancı kazanç değildir...

egitimci.' Alıntı:
hakand77' Alıntı:

ben başvurmadım geçmedim ancak geçse bile o öğretmenin matematik bilgisi eksik olduğu takdirde en az 3-5 sene çok sıkıntı çekeceğini biliyor musun? ben bu durumda adil olmayan bir nokta göremedim... Kendini yeterli hisseden alan değişikliği yapar....sonuç olarak o adamda ortaokul mezunu değil ki, o da emek vermiş bir yerlere gelmiş ancak devlet o adamın görevini yapmasına yardımcı olmuyor hatta köstek oluyor... zaten yeterli değilse ve geçiş yapıyorsa, geçtikten sonra da ben matematik öğretmeni değilim diye çalışmıyorsa onun kazancı kazanç değildir...

hocam yazıma dikkat ederseniz zorunlu olarak geçmek zorunda kalanlara değil lafım.adam il ya da ilçe merkezinde, tayin derdi de yok 16-17 yıldan sonra tutup matematiğe geçiyor.bunun mantığı nedir ki?kim çocuğunu böyle bir matematikçide okutmak ister?siz tercih edermisiniz?kaldı ki kimse ben yeterlimiyim derdinde değil.kimsenin öğrenciler umurunda değil.kendini yeterli hissetmek hiçbirşey için geçerli bir sebep olamaz zaten.kendini elbette geliştirebilir.ancak bu 3-5 yılda harcanacak çocukların hakkını kim verecek???

Buzkırıcı' Alıntı:
Benim is olmadi kayseri acmadi.ama tek eksigim unvanim bil.muh degil.insallah okuyup bitirip yurtdisi.mebe guvenim kalmadi
Bu ülkede kalmak yaşamak gibi bu ülkeden gitmek de zor hocam. Yurt dışına da ha deyince gidilmiyor. Biz de çıkış kapısı arıyoruz. Hedefimiz Kanada. Hesabızında 10 bin dolar mı euro mu varsa 6 aylık vize veriyor çalışmak için. Eşime göre en yaşanabilir ve ulaşılabilir yer Kanada.
Aman böyle bir hayaliniz varsa evlenip çoluğa çocuğa karışmadan hazırlığınızı yapın. Siz de elin kızını hayallerinden kariyerinden etmeyin eşim gibi..

Ben yurtdışını gerçekten düşünenlerdenim.Şimdi memlekette olduğum için evim arabam var bekarım.Biraz ev borcu var bittiğinde eğer uzaktan bilgisayar mühendisliği de bitirip diploma alırsam çok ülke var.Gidersem kendim tek başıma giderim zaten.Şimdi 3/1 oluyorum pasaport alacağım önce bir macaristan prag incelemesi 3 günlüğüne.
Mesela film sektörü çoğu ülkede 3d efekt uzmanı bekliyor stüdyolar var.Örneğin hacettepe bilgisayarlı animasyon ve oyun teknolojileri tezli ve tezsiz yüksek lisans bölümünü inceledim hocalardan biriyle yazıştım IT mezunu değilim ama geleceğimi bu grafik oyun sektörü üzerine kuracağım dedim gel görüşelim dedi bir de Ankarada akşamları 4 saat yüz yüze ders almak gerekiyor gidemem orada değilim.Yani bilgisayar öğretmeni için çok imkan var.

ha dedik sınıftan bilgisayar öğretmeni olursak tecrübemiz var ilerletiriz dedik.Ama sistem bana açılmadı başka şehirlerden geçiş yapan var.

bize gelen öğretmenin listesine baktımda bir dinazor sınıf dan türkçeye geçen 33 yıllık öğretmen

bize gelenlerden 15 yıllıkdan az yok en düşük puanlı olanların bize gelmesine rağmen merkezde alan değiştirenler 20 ve üstüdür
bu bakan ne yüzle eğitimin kalitesini dile dolayacak bakalım
ama yüzünü camla sıyırmışalardır bunların yine konuşur

bizim müdür ve müdür yardımcısı alan değiştirdi.Sebep... ileride memlekete gidemeyiz ama türkçe olursak 350 puanla Türkiye bizim diyorlar haklılar da...

bütün kadrolar doldu.alan değiştirenler nereye nasıl gideceklermiş merak ediyorum doğrusu...

Geri