2010 Ford Focus Triger seti kaç bin km' de değişir acaba...Arabam 97.000' de

Kodla Büyü
Hocam. Kimi araba (markasına-modeline göre )50bin kimisi 80bin. Seninki bildiğim rekorları geçmiş.
Motoru mahvetmeden hemen bugün servis ile temasa başla derim. Karar senin.

İkinci el olarak aldı iseniz önceki sahiplerinin yaptırmış olma ihtimali de var. Sizin aracın trigeri zincir değil de kayış olduğu için 0 km'den bugüne gelmiş olması biraz zor bir ihtimal.

Güncelleme: Servis kayıtlarına göre 90bin bakımında yapılması gerekiyormuş. 120bine kadar diyen de var. Bence önce ford yetkili servislerinden birini arayıp yoklayın :)

Teşekkür ederim sağolun hocalarım. ford servisini aradım 130.000 de değişeceğini söylediler.

aynı araçtan 130.000 km kullanmış biri olarak, ilk seti 100.000 de değişti daha sonra 240.000 de sattım halen değiştirmemiştim. Türkiye'de servis soygunculuğu çok fazla yapılıyor. Bu tür konulardaki korkularımızdan yararlanıp soyma peşindeler. O zaman yaptığım araştırmalarda aynı model araç Türkiye'de 1000 bin değişir diyor, avrupada 120.000 de. Ayrıca naçizane tavsiyem serviste değiştirmeyin, dışarıda düzgün bir usta aynı işi %50 daha uyguna yapar. Eğer aracının servis geçmişini bilmiyorsan yaptırmada büyük fayda var, çünkü ne zaman kopacağı belli olmuyor. Hatta bir komşumun ford ticari aracının serviste trigeri değiştikten 1 ay sonra kopmuştu, komple motor hasar alıyor...

Bizde 5 yıl 90bin km. Gavurda 10 yıl 160bin km. Ortalamasını al 6-7 yıl iyidir.

2010 tdci focus aracımın trigerini yarıyılda değiştirdim. Benim bakış açım biraz farklı. ben erken değiştirme taraftarıyım çünkü koparsa çok büyük masraflara yol açıyor. 500-600 tl arası masrafı var sanayide.

Hocam servisin söylediği 135 bin değişim için. Yağ değişimi de 15 bin tabi benzinli benim araç

Hocam 2010 benzinli focus var bende. 90.000 km de yazın değiştirdim. Birçok servise sordum kaç bin km de değişmesi lazım triger diye. 90 bin , 110 bin, 120 bin diyen servisler oldu. Ben 90 binde garanti olsun diye değiştirdim.

Geri