2009 Toyota Corolla Comfort 1.4 D 35binKM

Kodla Büyü

wgolf

Seçkin Üye
Seçkin Üye
ilk sahibi
okulumdaki öğretmen arkadaş arabasını satMIŞTI onu alan arkadaşta 1 ay kullandı tekrar satıyor volvo veya bmw alacakmış

2009 Toyota Corolla Comfort 1.4 Dizel (şimdiki serilerle karşılaştırınca comfort extraya denk geliyor)

35bin km ı
metalik gri
ilk sahibi
0 gibidir çok titizdir
araba alırnırsa böyle insanlardan alınır.

2.elde güvenmek çok zordur bilirim bizden birinin işi görülür İnşallah
ciddi alıcıysanız mesaj attın bende size dönerim
Burdur/Bucak
39.000 tl bırakır herhalde

Re: 2009 Toyota Corolla Comfort 1.4 D 25binKM

temiz arabanın fiyatı hep fazla olur, hep de üç aşağı beş yukarı hemen satılır.

bencede fiyat fazla biraz.tam donanımlarını bilmeden konuşmamak lazım ama yinede fazla...

japon dizelide iyi yapar ama arabasına ve modeline göre değişiyor.

bu araç kaç beygir ve kaç tork?
Aramızda kullanan var mı?
Benimde aklımda olan bir araç.
birde 5 mi, 6 mı ileri vites?

hocam aracı görmeden ekspertize sokmadan ederini bilemeyizde 39 az fazla gibi genede pazarlık payı vardır illaki

Elegantı aldık hocam biz comfortun bir üstü abi benzinli 20bin km de 36bine aldık. bununda fiyatı normal....

Toyota sitesindeki verilere göre Dizel motor 1.4L 90Hp 205 Nm Tork 6 ileri manuel olması lazım.
Corollanın tek sevmediğim yönüde şu 1.4 dizel motoru. Accent blue, jetta, oktavia vb gibi araçlara 1.6 turbo dizel motor konurken, dünyanın en iyi arabasına yakışmıyor bence.

Bacanağım geçen hafta 2006 model terrayı (alt kasası) 1.4D 4D dizel 90 binde 28.250 ye aldı.(Bende 2004 sol'u 43 binde 26.5 almıştım) Bence bu fiyat bu araba için normal. Ayrıca Toyotanın 2. eli eskidikçe değeri artıyor nasıl iş anlamadım.

Bende 2009 Corolla Elegant var bende az çok bu aracın özelliklerinide biliyorum bence fiyat uygun arkadaşlar böyle temiz araç bulmak çok zor.
Bu araç full olan değil ama standart donanımları var.
Eksikleri çelik jant yok, yağmur sensörü yok, ön park sensörü yok arka park sensörü var, yağmur sensörü yok, otomatik giriş sistemi yok yani araç düğme ile çalışmıyor kontağı var. Dört cam otomatiği var. Arka bagaj havuzu yok. M-p3 çalar, dijital klima, 6 hoparlör olur.
Bunun beygir gücünün bilmiyorum ama bizimki 1.6 motor 124 beygir güç üretiyor.
Eğer bizim bildiğimiz Toyota Confort ise özellikleri böyledir. :)

Ha birde araç 5 vitestir.

5 vites olması lazım. Toyotoyı tartısmaya gerek yok ama bence bu para fazla,

bundan 7 ay felan once 2011 modelini comfort, 1.4 d4d, 6 ileri, 40.500 e almamıstım, o da full orginaldi, tabii araç fiyatları artmısda olabilir, araba aldıktan sonra takip etmiyorum artık.

aakcakaza' Alıntı:
5 vites olması lazım. Toyotoyı tartısmaya gerek yok ama bence bu para fazla,

bundan 7 ay felan once 2011 modelini comfort, 1.4 d4d, 6 ileri, 40.500 e almamıstım, o da full orginaldi, tabii araç fiyatları artmısda olabilir, araba aldıktan sonra takip etmiyorum artık.
Fiyatlar uçmuş Adnan hocam. :)

Valla Hasari ben neden almamıstım;
40 bine sıfır dizel full opel astra hatcback veriyorlardı o zaman, ama tabii sıfır fiyatları yukseldiyse bu da normaldir.:))

Re: link ekte 2009 Toyota Corolla Comfort 1.4 D 30binKM

Arkadaşlar kusura bakmayın ama bilen bilmeyen herkes yorum yapmış.

"berbat bir motor, sorunlu ve gitmiyor. japon dizel yapamıyor." diyen arkadaşa cevap yazayım. Kendisi galiba ferrari kullanmış tabi corolla çekmiyo olabilir ona göre.Sonuçta 1.4 ve 90 beygir bi araç. Performans arıyosan 45.000 Tl vereceksin ikinci el 180 beygir İnsignia alacaksın bineceksin.Ama sonrada çok yakıyo kardeşim bu deyip tüp taktırmaya kalkmayacaksın zaten takılmıyo :) :p

Dizel araçlar arasında en sağlam motor D4d dir. kendisini ispatlamış ve en sorunsuz dizeldir.

Ben bu aracın aynısını kullandım. Araç performans aracı deildir. Ama üzerine tasarruflu bu sınıfta araç yoktur. Ben kullandığımda uzun yolda ortala 4.5 litre yakıyodu. Hem Yol bilgisayarı hemde yakıt hesaplarım bunu doğruluyor. Aracın özelliklerine gelince 5 vites 90 beygir ve 190 Nm tork vardır. Şuanda çıkan araçlar hafif makyajlıdır ve arkadaşın dediği gibi confort extra modeline denk gelmektedir. Yeni araçlarla tek fark torkudur. bu aracın torku 190 yeniler 205 tir. Birde vites yenilerde 6 dır. Donanım olarak orta sınıftır ve üst sınıf olan eleganta göre eksiği sadece digital klima ve aliminyum alaşım jant yoktur. Bi eksi özellik olarak Toyotanın hiç bir dizel versiyonunda hız sabitleme bulunmamakta ve sonradan takılamamaktadır. Ayrıca sonroof veya zcam tavanı corollada unutun. Ayrıca bilirteyim bu modellerde bunulan triptonik viteste biraz kusurludur. Otomatik vites gibi kullanıldığında otomatik vites keyfi vermemektedir. Bunun sebebi ise debriyaj balatasının bulunmasından dolayı vites geçişleri hissedilmektedir. Bu araç zaten manuel vitestir :)
Benim yaklaşık 1.5 sene önce 2007 beyaz 50.000 km 34.500 TL fiyata satmıştım. ozamanlar için gayet iyi bi fiyattı. Şuanda arkadaşın istediği fiyatta biraz pazarlık payı ile idealdir. Sonuçta Bu sınıfta bu sağlamlıkta dizel bi araç için ortalama 40.000 TL ayırmak gerekli diye düşünüyorum.
Sormak istediğiniz bişey olursa cevaplamaya çalışırım.

xasi05x' Alıntı:

"berbat bir motor, sorunlu ve gitmiyor. japon dizel yapamıyor." diyen arkadaşa cevap yazayım. Kendisi galiba ferrari kullanmış tabi corolla çekmiyo olabilir ona göre.Sonuçta 1.4 ve 90 beygir bi araç. Performans arıyosan 45.000 Tl vereceksin ikinci el 180 beygir İnsignia alacaksın bineceksin.Ama sonrada çok yakıyo kardeşim bu deyip tüp taktırmaya kalkmayacaksın zaten takılmıyo :) :p

Dizel araçlar arasında en sağlam motor D4d dir. kendisini ispatlamış ve en sorunsuz dizeldir.

Ben bu aracın aynısını kullandım. Araç performans aracı deildir. Ama üzerine tasarruflu bu sınıfta araç yoktur. Ben kullandığımda uzun yolda ortala 4.5 litre yakıyodu. Hem Yol bilgisayarı hemde yakıt hesaplarım bunu doğruluyor. Aracın özelliklerine gelince 5 vites 90 beygir ve 190 Nm tork vardır. Şuanda çıkan araçlar hafif makyajlıdır ve arkadaşın dediği gibi confort extra modeline denk gelmektedir. Yeni araçlarla tek fark torkudur. bu aracın torku 190 yeniler 205 tir. Birde vites yenilerde 6 dır. Donanım olarak orta sınıftır ve üst sınıf olan eleganta göre eksiği sadece digital klima ve aliminyum alaşım jant yoktur. Bi eksi özellik olarak Toyotanın hiç bir dizel versiyonunda hız sabitleme bulunmamakta ve sonradan takılamamaktadır. Ayrıca sonroof veya zcam tavanı corollada unutun. Ayrıca bilirteyim bu modellerde bunulan triptonik viteste biraz kusurludur. Otomatik vites gibi kullanıldığında otomatik vites keyfi vermemektedir. Bunun sebebi ise debriyaj balatasının bulunmasından dolayı vites geçişleri hissedilmektedir. Bu araç zaten manuel vitestir :)
Benim yaklaşık 1.5 sene önce 2007 beyaz 50.000 km 34.500 TL fiyata satmıştım. ozamanlar için gayet iyi bi fiyattı. Şuanda arkadaşın istediği fiyatta biraz pazarlık payı ile idealdir. Sonuçta Bu sınıfta bu sağlamlıkta dizel bi araç için ortalama 40.000 TL ayırmak gerekli diye düşünüyorum.

hocam bu arabanın donanım bilgisi nedir arkadaşın belirttiği gibi abs 6 hava yastığı mı var sadece esp yok mu? bukadar para verip araç alınıyor güvenlik donanımı yoksa japon ülkesindede böylemi satıyor bu aracı

benim arkadaş bir kaç ay önce 2012 comfort dizel i 54000 tl ye aldı sonradan kapı koruma bandı ve alimünyum jant park sensörü dahil. ben de corolla kullanıyorum 2007 benzinli ve cok memnunum. 3 yaş fark için 15000 tl fazla ödemek mantıklı mı ki bu araç daha 30 binde normalde 60-70 bin olması gerekir yani bu araca 2010-11 model gözüyle bakın. üstelik bu aracın üstünde 2012 yazmış olsaydı en az 50000 isterlerdi . aracımı satmış olsam böyle bir aracı kaçırmazdım. çünkü konforlu tutumlu ve altın gibi ikinci eli var.

arabayı kaçırmayın derim fiyat gerçekten uygun
alırdım ama ben avensis bakıyorum

simpleLife' Alıntı:
xasi05x' Alıntı:

hocam bu arabanın donanım bilgisi nedir arkadaşın belirttiği gibi abs 6 hava yastığı mı var sadece esp yok mu? bukadar para verip araç alınıyor güvenlik donanımı yoksa japon ülkesindede böylemi satıyor bu aracı

arkadaşım önemli donanımlar olarak hava yastığı 9 olması gerekir diz hava yastığı da mevcut abs elbette var. fakat esp yok. Yanılmıyosam esp ve vsc sadece benzinli elegant modellerde var. Güvenlik açısından şüphe edilecek bir araç değil fakat alman arabaları gibi ince özelliklerde maalesef yok. Mesela hız sabitleyici yok ve takılamıyor. Yağmur sensörü, far sensörü yok bagaj kapağı sadece içerden veya anahtarla açılıyor. Anahtar sustalı deil. haa bunlar benim için çok önemli değildi. Konfor açısından ve genişlik açısından ideal bir aile aracıdır. Birde birazcık yol sesi almaktadır. Bu japon arabalarının en büyük sıkıntısı aynı sorun Honda Civic tede var.

bence corollaya siyah ve beyaz renkleri yakıştırıyorum,gri renk corollada çok sıradan duruyor.Onun dışında hız sabitleme çelik jant ve de dijital klima 40bin Tllik araçta bence olmalı...

20 gün once 2008 Dizel 4-d4 corolla aldım. bende Gümüş Gri 66.000 Km Kaza değişien boya yoktu sadece bir anahtarı kayıptı... 34.250 verdim..

Geri