2008 Eğitici Formatör Öğretmenliği Sınavı Hakkında Duyuru-Bakanlık Yazısı

Kodla Büyü
Tuncay Hocam sen soruları da görmüşsündür hayrına bi pm atıver :)

2006 yılındaki bu sınavı kazanan ve başvuru yapmayan biri olarak eğitici formatörlüğün pek de iyi bi şey olmadığı kanaatindeyim. Sebeblerim;
1. Eğer kendi memleketinizde çalışmııyorsanız tatil sıkıntısı var.normal memur gibi yıllık 20 gün izin hakkınız var.
2. ilçe milli eğitimde nasıl oluyor bilmem ama il milli eğitimde görevlendirildiğinizde vereceğiniz İntel kursları yapmanız gereken onlarca işlerden sadece biri. Milli eğitimde çalışırken öğretmenlikten ziyade kurumdaki tüm bilgisayar ve bilgisayarda yapılan diğer işlemlerde(ilgili olun veya olmayın farketmez) sizi bulabilir.
Arkadaşlar amacım sizlerin motivenizi bozmak değil sadece heyacanla girip kazandığım sınavı bu sebeblerden dolayı değerlendirmemiştim. Herkese iyi çalışmalar.

tüm cevaplar burda 2008 sınavı ve şartları: :idea:
http://egitek.meb.gov.tr/Egitek/HaberDu ... rmator.zip
fakat aypi arkadaşımızın dediği gibi bu iş yapılırmı??
bilgisi olan yazarsa memnun olurum...
eğitici formatör varmı aramızda...
ne kadar maaşı var ek dersleri nedir yolluktan paraya money diyolar diyenler var...
zorlukları yani kısaca ++++lar ve ------- ler neler?

Bulunduğumuz ildeki eğitici bilgisayar formatörleri bizden düşük puan aldıklarında onların görevlendirilmeleri son mu buluyor?
Yoksa onlar için bir baraj söz konusu mu ?
Bilgisi olan arkadaşlar bu konuda bizleri aydınlatırsa sevinirim.

arkadaşlar onlar da eğitici bilgisayar formatörleri sınava girecekler ve göreve devam edecekler sanırım

Arkadaşlar öncelikle verdiğiniz bütün bilgiler için teşekkürler ben teknik bilgisayar öğretmeniyim. Buna sınava bende girecem. Ama sınav konuları hakkında ayrıntılar yok kılavuzda 100+40 denmiş Bilişim Teknolojilerinin Temelleri (A Plus Seviyesinde) ve Öğretim Becerileri yani. Bunların içerikleri hakkında bilgisi olna var mı acaba. Şimdiden teşekkürler

malumun ilanıdır

ÖNEMLİ NOT 1

SINAV ÜCRETLERİ KURUMSAL TAHSİLAT PROGRAMI KULLANILARAK KLAVUZDA VERİLEN BANKALARA YATIRILACAKTIR. EFT, HAVALE USULU YATIRILAN PARALAR SİSTEME AKTARILMAYACAKTIR.

ÖNEMLİ NOT 2

Yalnızca Bakanlığımızın eğitim öğretim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenler için 24 Şubat 2008 tarihinde düzenlenecek olan Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavına yapılan başvurular sırasında Bakanlığımıza telefonla sorulan sorulardan, bazı konularda tereddütlere düşüldüğü tespit edilmiştir. Söz konusu tereddütlere ilişkin açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

A. Belirtilen sınava katılacak olan katılımcılar iki ayrı grupta yer almaktadır.

1. Birinci grupta yer alan katılımcılar; elinde Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesi bulunmayan ve bu sınava söz konusu belgeye sahip olmak için katılacak olan adaylardan oluşmaktadır. Söz konusu belgeye sahip olmayan adayların, sınav kılavuzunun 1.2.1. maddesinin c. bendinde yer alan şart dışındaki diğer bütün şartları yerine getirmesi istenmektedir. Bu sınavın birinci amacı; halen bu konuda bütün il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinde görev yapan 600 civarındaki mevcut “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen; grubuna ilave olarak yeni Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen Adaylarının seçilmesini/belirlenmesini sağlamaktır.

2. İkinci grupta yer alan katılımcılar; Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesine sahip olan ve/veya il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinde halen;Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen; olarak görev yapan öğretmenlerden oluşmaktadır. Bu sınavın ikinci amacı; ise söz konusu belgeye sahip olan ve/veya halen bu görevi yürütmekte olan “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlerin bilgi düzeylerini ve uzmanlaşabilecekleri alanları ölçmektir.

B. Söz konusu sınava başvuruda bulunacaklar arasından yukarıda bahsedilen 1. grupta yer alan Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen Adayları”, başvuru ekranında bulunan yalnızca ;Başvuru Klavuzunu Okudum tüm şartları sağladığımı kabul ediyorum.; seçeneğini işaretleyecektir.

C. Söz konusu sınava başvuruda bulunacaklar arasından yukarıda bahsedilen 2. grupta yer alan;

1. Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesine sahip olup da ;Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen; olarak il ve/veya ilçe millî eğitim müdürlüklerinde Bakanlık Makamından alınan onayla bu görevi halen ;Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen; olarak yürütenler yalnızca ;Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik kurs belgesine sahibim ve/veya halen Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen olarak görev yapıyorum.” seçeneğini,

2. Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesine sahip olup da ;Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen olarak il ve/veya ilçe millî eğitim müdürlüklerinde halen görev yapmayanlar, 2006-2008 yılları arasında en az bir dönem süreyle Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenliği yaptım seçeneğini işaretleyecektir.

http://basvurular.meb.gov.tr/bsv1/formatorogrt/

içim karardı ya daha önse sınavı yapmışlar istedikleri kadar başvuran bulamamışlar şimdide başvuran bulamayacaklar başvuran herkeside kursa alacaklar ve atayacaklar ne felaket tellalliği yapıyonuz birde hepiniz öğretmensiniz kazanamasınız ne kaybedersinizki şimdi kpss sınavına giren öğretmenleri düşününce onlar intihar etsinler........................

Ben de sınav yerini çok merak etmeye başladım. Tarihe baktım da taaaaaa Perşembe günü açıklanacakmış sınav yerleri.
Çok geç değilmiii? Merak duygusu insanı fena yapıyor :(

okadda' Alıntı:
malumun ilanıdır

ÖNEMLİ NOT 1

SINAV ÜCRETLERİ KURUMSAL TAHSİLAT PROGRAMI KULLANILARAK KLAVUZDA VERİLEN BANKALARA YATIRILACAKTIR. EFT, HAVALE USULU YATIRILAN PARALAR SİSTEME AKTARILMAYACAKTIR.

ÖNEMLİ NOT 2

Yalnızca Bakanlığımızın eğitim öğretim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenler için 24 Şubat 2008 tarihinde düzenlenecek olan Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavına yapılan başvurular sırasında Bakanlığımıza telefonla sorulan sorulardan, bazı konularda tereddütlere düşüldüğü tespit edilmiştir. Söz konusu tereddütlere ilişkin açıklamalar aşağıda yer almaktadır.

A. Belirtilen sınava katılacak olan katılımcılar iki ayrı grupta yer almaktadır.

1. Birinci grupta yer alan katılımcılar; elinde Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesi bulunmayan ve bu sınava söz konusu belgeye sahip olmak için katılacak olan adaylardan oluşmaktadır. Söz konusu belgeye sahip olmayan adayların, sınav kılavuzunun 1.2.1. maddesinin c. bendinde yer alan şart dışındaki diğer bütün şartları yerine getirmesi istenmektedir. Bu sınavın birinci amacı; halen bu konuda bütün il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinde görev yapan 600 civarındaki mevcut “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen; grubuna ilave olarak yeni Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen Adaylarının seçilmesini/belirlenmesini sağlamaktır.

2. İkinci grupta yer alan katılımcılar; Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesine sahip olan ve/veya il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerinde halen;Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen; olarak görev yapan öğretmenlerden oluşmaktadır. Bu sınavın ikinci amacı; ise söz konusu belgeye sahip olan ve/veya halen bu görevi yürütmekte olan “Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlerin bilgi düzeylerini ve uzmanlaşabilecekleri alanları ölçmektir.

B. Söz konusu sınava başvuruda bulunacaklar arasından yukarıda bahsedilen 1. grupta yer alan Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen Adayları”, başvuru ekranında bulunan yalnızca ;Başvuru Klavuzunu Okudum tüm şartları sağladığımı kabul ediyorum.; seçeneğini işaretleyecektir.

C. Söz konusu sınava başvuruda bulunacaklar arasından yukarıda bahsedilen 2. grupta yer alan;

1. Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesine sahip olup da ;Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen; olarak il ve/veya ilçe millî eğitim müdürlüklerinde Bakanlık Makamından alınan onayla bu görevi halen ;Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen; olarak yürütenler yalnızca ;Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik kurs belgesine sahibim ve/veya halen Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen olarak görev yapıyorum.” seçeneğini,

2. Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik Kurs Belgesine sahip olup da ;Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmen olarak il ve/veya ilçe millî eğitim müdürlüklerinde halen görev yapmayanlar, 2006-2008 yılları arasında en az bir dönem süreyle Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenliği yaptım seçeneğini işaretleyecektir.

http://basvurular.meb.gov.tr/bsv1/formatorogrt/

Teşekkürler hocam bunu ben parayı yatırdıktan iki gün sonra eklendiler. O yüzeden sormuştum bulduğum yerden de bilgi alamadım. Sınav var dediler ben hemem gidip parayı yatırdım sonra kılavuzu okunyunca gitti didim para neyse herkese başarılar o zaman :D :D

yazık değilmi arkadaşlar zaten bulunduğumuz yerdeki kontenjanlar doluydu o yüzden girmedim sınava
o zaman neden boş yerleri belirtip ona göre açıklama yapmadılar çoğu arkadaş kar kıyamet boşa girecek valla

yahu ne meraklı arkadaşlar varmış..bir de saçma saçma soranlar yok mu?Yok ne zaman,şunlar irebilecek mi,bunlar girebilecekmi?Bazı arkadaşlar sağolsunlar daha önce çıkmış soruları siteye yazdılar;ingilizce soruları görmedinmi kardeşim? Bir kelime var mı anladığın ?

Geri