2008 Eğitici Formatör Öğretmenliği Sınavı Hakkında Duyuru-Bakanlık Yazısı

Kodla Büyü
benim anlamadığım nokta şu: gelen yazıda okul formatörleride sınava girecek diyor. ben eğitici formatör yada uzman olmak istemiyorum. sadece okul formatörü olmak istiyorum. sınava girmezsem görevlendirmemi iptalmi edecekler?

teşkler arkadaşım. bir sorum olacak sözleşmeliler de formatorluk başvurusunda bulunabiliyor mu? bilgisi olan varsa şimdiden teşekkürler

eğitici formatörler ne iş yapar nerelerde nasıl çalışır. avantajlımıdır. benim hiç bilgim yok
aydınlatırsanız sevinirim...

birde şunu merak ettim ben.
ama sınava sadece kendimizi denemek için girebilirmiyiz?
yani sen sınavda başarılı oldun deyip direk bizi eğitici formatör öğretmen yapabilirlermi yoksa biz istersek oluruz istemezsek olmayızmı ?
bilgilendirirseniz sevinirim?

arkadaşlar bu kitabın pdf hali yok muduru bir yerlerde bulan varsa gönderisin ki faydalanalım????

eğitici olanlar bizim okulda intel kursu verdiklerinde telif haklarından dem vuruyolardı umarım burada bu şekilde pdf falan verip tezata düşmezler :)

ama olursada tadından yenmez

vay beee sınav haaa..nasıl sorular çıkarki bu sınavda..inşallah saçma sorular çıkmaz...kendimizi denemek amacıyla girmek lazım bu sınava :D

şimdi bu sınava bütün formatörler girecekmi. girmeyenler bir daha görevlendirilmeyeceklermi? ben anlamadım orasını yani

saldikenver' Alıntı:
şimdi bu sınava bütün formatörler girecekmi. girmeyenler bir daha görevlendirilmeyeceklermi? ben anlamadım orasını yani
büyük ihtimalle bütün formatörler girecek...bencede girsinler hocam...işi bilmeyen o kadar formatör varki...en iyisi ortak sınav... :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

ya biz okullarda görevlendirilen okul formatörleriyiz . biz de bu sınava girecekmiyiz yani.
bizim ünvanımız eğitici bilgisayar formatör öğretmeni değilki. biz kursa giderek okul formatörü olduk.

tamam herkesi sınava alsınlar ona okey derim ama şunlar ;

1 : eğer bu konulardan sınav yapıyorsanız bu derslerin okullarda verilmesi ve öğretmenlerin körelmemesinin sağlanması gerekli
2 : sınıf öğretmenleri,fizik öğretmenleri vs... gibi diğer öğretmenleri formatör yaptılar onlarda girecekmi acaba

o zaman gerçek bir sınav olur :)

karinca_52' Alıntı:
tamam herkesi sınava alsınlar ona okey derim ama şunlar ;

1 : eğer bu konulardan sınav yapıyorsanız bu derslerin okullarda verilmesi ve öğretmenlerin körelmemesinin sağlanması gerekli
2 : sınıf öğretmenleri,fizik öğretmenleri vs... gibi diğer öğretmenleri formatör yaptılar onlarda girecekmi acaba

o zaman gerçek bir sınav olur :)

hemşerim haklısın okullarda verilmesi gerek ama bizde körelmemek için devamlı çalışmalıyız...herkes katılsın sınava belli olsun herşey

Sınav Büyük ihtimalle 1 Matta..
Sınavdan başarılı olup, görev istemeye bilirsiniz..

hocam sınavda başarılı olduktan sonra eğitici formator belgesi gibi bir şey alıyormuyuz? eğitici formatörlere verilen hizmet içi seminerlere katılabiliyor muyuz?

Sınava Girecek olanlar,
1.Eğitici Bilgisayar Öğretmenler
2.Bilgisayar Öğretmenleri
3.Okul Formatörleri(Görevlendirme Almış veya Almamış)
Ayrıca toplam 100+30 soru sorulacak
100 Soru Bilişim Teknolojileri
30 Soru Öğretim Becerileri ( Eğitim İle İlgili Sorular )
Ayrıca 2. Sınav için şunu söylemek istiyorum sağlam bir ingilizce ve uzmanlık konusu hakkında daha sağlam bir bilgi birikimi gerekiyor..

peki hocam bu uzmanlığın meb de bize ne gibi getirileri olur? ve uzmanlığı kazanınca meb dışında işimize yarıyacak bir sertifika verirler mi?

Setifika sınavlarına siz ferdi olarak girebilirsiniz..
Ayrıca sertifika almak kadar basit bir olay yok....
önemli olan o konuya hakim olmak

sayın arkadaşlar ne yazı var ortada nede kimin girip girmeyeceği belli olunca burda duyurulur acele etmeyin 1 martta sınav falanda yok öyle bir haber de yok

viper33' Alıntı:
sayın arkadaşlar ne yazı var ortada nede kimin girip girmeyeceği belli olunca burda duyurulur acele etmeyin 1 martta sınav falanda yok öyle bir haber de yok

Ne diyorsun sen Arkadaşım..
Ben taslağı gördüm salı günü, orada sınav tarihi 16 şubat diyordu ama 1 Marta alacağız dendi.. Bizzat bunu yetkili ağızdan duydum..

Yani benim yazdığım herşeyin bir dayanağı vardır..

Geri