2008 EĞİTİCİ FORMATÖR ÖĞRETMEN EBİTEFO SINAVI SORULARI

Kodla Büyü
alpaygunes' Alıntı:
Öğretmeniz ama , eğitim bilmleri alanında bende dahil olmak üzere bir çok arkadaşımın durumu vahim.
Şunu öğrendim bizim 4-5 yılda bir eğitm bilimlerinden hizmet içi kursa alınması alzım. ena zında beni ihtiyacım varmış :(
kendini beğenmişlik gibi olmasın ama kpss den 2004 te eğt bilimlrinden 85 almış birisi olarak eğitim sorularını hazırlayanların önce soru yazmayı öğrenmeleri gerekir diye düşünüyorum çünkü soru kökleri çok karmaşık bir dille yazılmıştı

Re: IDE nin veri yolu

Kolemans' Alıntı:
erdem12' Alıntı:
IDE lerin bağlandığı yer güney köprüsü denmiş ama google amca ISA diyor.

http://www.darkhardware.com/st.php?u=ar ... ce_preview bu adresten bakabilirsiniz. Doğru cevap: güney köprüsü

Bende güney köprüsü biliyorumda Güney köprüsü ZAten ISA vePCI yuvaları denetlemek için var. HDD bağlantı tipi ISA denetleyici Güney köprüsü Gibi birşeyler Cevaplarda ikiside olunca iş biraz karışıyor sadece

http://mavifrm.com/sayisal-bolum/29774- ... nsibi.html

ARKADAŞLAR, BİZLER YAKLAŞIK 10 YILDIR EĞİTİM BİLİMLERİNDEN UZAĞIZ VE BU SORULAR YENİ MÜFREDATA GÖRE HAZIRLANMIŞ. YAPACAK BİR ŞEY YOK EĞİTİM ŞART. BİZ SUÇLU DEĞİLİZ HİÇ BİRİMİZ BU GÜNE KADAR NE EĞİTİM BİLİMLERİNDEN NE DE AĞ İLE İLGİLİ SORULARDAN EĞİTİM ALDIK. SORUYU HAZIRLAYANLAR DAHA ÇOK GÜLMEK İÇİN RECEP İVEDİK FİLMİNE GİTSİNLER.

adamlar eğitici formatör den çok tamirci teknisyen seçiyor gibi hazırlamışlar soruları.
birde OSI nedir.
bir de ağ topolojisi sorularında en çok kablo giden hangisiydi.
diğer resimli topoloji sorusunun cevabı yıldız toploji mi idi. :?: :?: :!:

Arkadaşlar dos ekran grüntüsünün cevabı ipconfig olmalı. şimdi denedim aynı görüntüyü aldım. çalıştır/cmd/ipconfig yazıp deneyebilirsiniz

Arkadaşlar yüzde yüz eminim dos ekranı görünütüsü tracert olacak çünkü ping aynı ip'a yapılır tracert ise bir adrese ulaşılması için verilerin geçtiği yolu gösterir. soruda hepsi aynı ip değildi.

For the A+ exams, it is important to know the upgrade path from each operating
system to the Windows 2000 operating system, as shown in Table 3-4.
Windows 95/98/NT can be upgraded directly to Windows 2000, while
Windows 3.1 needs to be first upgraded to Windows 95 or Windows 98 and
then upgraded to Windows 2000 Professional. Because Windows ME came
out after Windows 2000, there is no upgrade path from Windows ME to
Windows 2000.
Current Operating System Upgrade To
Windows 3.1 Windows 95/98 and then to Windows 2000 Professional
Windows 95 Windows 2000 Professional
Windows 98 Windows 2000 Professional
Windows NT Workstation 4.0 Windows 2000 Professional
Windows ME Cannot be upgraded to Windows 2000

Re: Sorular

s_ozberk@hotmail.com' Alıntı:
Windows gezginini açan kısayol: windows tuşu+e
Linuxta Mount komutyla kullanıma açılamayan sürücü: SWAP
Windows Xp'nin kurulu olduğu sürücüyü arayan dosya: NTDETECT.COM
NTLDR.DLL eksik olursa: Bilgisayar Açılmaz
CD'ye giden elektrik kablosu:MOLEX
Resimdeki kırmızı Kablo: SATA
XYZ Firmasındaki Teknisyen Sürücü Yükseltmesi Yapmadan Önce: Tüm veriyi yedeklemeliydi. Hardiski FDISK kullanarak bölmeliydi, Monitörün kablolarını çıkartmalıydı. LCD ekranı temizlerken kimyasal kullanmayıp ıslak bezle silmeliydi.
Dos ortamında ekranı CLS (clear screen) komutu temizler.
Linuxta iki dosyanın farkını filediff (bilmiyorum ama ingilizce attım he he) gösterir
FAT32 diski Convert/c:fs:ntfs ile dönüştürürüz
ntldr.dll eksik olunca işletim sistemi yüklenmez olacak hocam.
parça yükseltiyodu eleman sürücü değil. o yüzden bios güncellemesi olacaktı yeni parçalara uyumlu olsun diye.

Ekli dosyalar

• ipconfig.GIF
    ipconfig.GIF
    5.4 KB · Görüntüleme: 694
Geri