2008 EBİTEFO Eğitici Formatör Öğretmen Sınavı Soru ve Yanıtları

Kodla Büyü
hak veriyoruz hocam zaten millet yanlış anlıyr ama saece bildiklerimizi yazınca tepki alıyorum yoks herkes istediği mutlu olduğu yerde görev yapsın bize ne

bilgdiğim halde yanlış yaptığım beş donanım sorusu çok koydu...8 ıldır bilgisayar satış,tamir,bakım ve onarımı yapıyorum ek iş olarak.Yazıklarım olsun ...

arkadaşlar sınavda "öğretim becerileri" adı altında soru sorulacak dendi. Kpss kitabına baktım, bu konu ile ilgili en alakalı başlıklar eğitim becerileri ve sınıf yönetimi adı altındaydı. Ama ölçme değerlendirme soruları agarip garip sorular soruldu. Soru kökleri berbatdı. yani çalışarak yapılamayacak sorulardı. Sağlık olsun diyelim artık.
ama A+ sorular çok güzeldi. Bu sınav bence biz bilgisayar öğretmenleri için büyük bir şans. seçici sorulardı sonuçta.
basit hatalarla 10 soru çivarı kaçırdım. 80-85 arası bişe bekliyorum.
tüm arkadaşlara hayırlı olsun. Allah gönlünüze göre versin. Hepinize saygılar. :)

Arkadaşlar, ben bu sınavı kesinlikle kale almıyorum. "Eğitici Formatör" adayını, Comptia'nın teknisyenler için hazırladığı bir sınavla değerlendirmek, cidden çok büyük bir ayıp. Bunun sebebi de sanırım Eğitek'teki büyüklerimizin bilgisayar öğretmenliğinden "gelmiyor" olmaları. Ya bir düşünün, hangi "Eğitici" Formatör, Berg ile Molex'i ya da OSI katmanlarını anlatacak öğretmenlere? Asıl anlatılacak konular üzerinden sorular sorulsun da ondan sonra Eğitici Formatörler ha bire hizmetiçi kurslara gönderilmesin. Soruların tamamını yapan birisi Flash'tan, Dreamweaver'dan, Office'ten (yok öyle kuru kuru ofis VBA'yı da bileceksin) anlamayacak başımıza Eğitici Formatör olacak. Bizim dişimizle, tırnağımızla öğrendiklerimize Yalova'da Mersin'de kurslarda hazıra konacak ama yine de öğrenemeyecek! Yok öyle yağma! :x

Ya bir düşünün, hangi "Eğitici" Formatör, Berg ile Molex'i ya da OSI katmanlarını anlatacak öğretmenlere? Asıl anlatılacak konular üzerinden sorular sorulsun da ondan sonra

iide arkadaşım örneğin biz sınıf öğretmenleri hakkında söyleyeyim. Sınıf öğretmenlerine polinomlar vs soruluyor mat2 diye tabi edilen sorularla kpss en geçiyor
hangisi 1. sınıf çocuğuna lazım.
sonuçta eleme sistem olmalı.
Kısayolları ezberleyerek sınava girilmez. bilgisayarı bilmedende bilgiayardan anlıyorum diyilmez
Eğitim sorularına yapılacak her türlü eleştiriye katılıyorum
ama maalesef donanım sorularının bence verilmesi gerekiyordu. itekim çok iyi sınav yapıldı.

Eee artık sınava giren ve kazanamayan Bilgisayar öğretmenleri, farklı branşlardan gelip de formatör olan bizlere saygı duyarlar artık :D (Kazanabilirsek tabi ::))

default' Alıntı:
Eee artık sınava giren ve kazanamayan Bilgisayar öğretmenleri, farklı branşlardan gelip de formatör olan bizlere saygı duyarlar artık :D (Kazanabilirsek tabi ::))

Dereyi görmeden paçaları sıvamamak lazım :roll:

walla 78 net eğerki 12 kişi kişi arasına giremiyorsa yazıklar olsun bana diyicvem. artık bilgisayarla işim olmayacak.:)

badboys' Alıntı:
muratcolak55' Alıntı:
son duyuma göre eski eğiticilerin puanı açıklanmayacakmış dediler bakalım ne olacak

tabi tabi...hatta ek puanda verecekelermiş size utanmayın diye :p

hiç merak etmeyin bizim alacağımız puanlar bize yeter.

kendini birşeyler biliyormuş zanneden bazı bilgisayar bölümü mezunlarından daha fazla puan alacağız.

cakarsu' Alıntı:
badboys' Alıntı:
muratcolak55' Alıntı:
son duyuma göre eski eğiticilerin puanı açıklanmayacakmış dediler bakalım ne olacak

tabi tabi...hatta ek puanda verecekelermiş size utanmayın diye :p

hiç merak etmeyin bizim alacağımız puanlar bize yeter.

kendini birşeyler biliyormuş zanneden bazı bilgisayar bölümü mezunlarından daha fazla puan alacağız.

walla sizin gibi çok adam harcadık biz önceki sınavlarda. seni de rahat rahat geçer bilgisayarcılar merak etme :lol:

arkadaşlar sıktı bu bilgisayarcı diğer eğitici muhabbeti
bakanlık böle uygun görmüş sınavada herkesi almış demekki iş sadece bilgisayaecı işi değil bence biraz daha saygılı olunmalı
sataşmalarada özelden cevap verilmeli

özelden cevaba bile gerek yok.
Yapılması gereken eğer bu site sadece ve sadece bilgisayarcıların ise yönetimin bir karar alıp ( pozitif ayrımcılıktan vazgeçip ) davetiye sistemine geçmesi sadece bilgisayarcıları alıp diğerlerini ( ve dahi beni ) siteden arındırmasıdır.

Yoksa bu tür münasebetsizler ( her iki taraftan da ) devamlı sataşacaklardır. Ayrıca dertleri davaları nedir anlayabilmiş değilim.
( Aslında anlıyorum, bakmayıj anlamadım dediğime :lol: 8) çocukça işler )

arkadaşlar ben sınava girmedim ama sorulara şimdi baktım sanırım benim network bilgim diye bişey yok. kendimi kötü hissettim. eğitim bilimleri soruları baya kolay bu sene ilk senem yani geçen sene kpss girmiş olmamın artısı olabilir.
arkadaşlar ben donanımla ilgili hiç ders almadım böte mezunuyum tavsiyelerinizi bekliyorum :(

zeyno' Alıntı:
arkadaşlar ben sınava girmedim ama sorulara şimdi baktım sanırım benim network bilgim diye bişey yok. kendimi kötü hissettim. eğitim bilimleri soruları baya kolay bu sene ilk senem yani geçen sene kpss girmiş olmamın artısı olabilir.
arkadaşlar ben donanımla ilgili hiç ders almadım böte mezunuyum tavsiyelerinizi bekliyorum :(

Sn hocam donanım bilgisi tecrübeyle oluşur. Öyle kitap dergi okumayla filan değil. 3/4 sene bts nin dertleriyle uğraş süper donanımcı olursun sonra. Böteyi yeni bitirmiş arkadaşlara bts de çökmüş bir pc var bir format atalım dediğimde öle baka kaldıklarını hatırlarım ama daha sonra kendini geliştirenler şimdi kimseye muhtaç olmuyor ha bu arada sınavdaki sorulara bakmayın çoğu ezber şeydi. flopy sürücünün güç kablusnun adı berg dir ama bunu bilmeden de ben o kabloyu takabilirim :) Sınavda bu souyu bildim ayrıca belirrteyim :)

Cemal Hocam doğru demiş tecrübe tecrübe...Benim ilk görev yerim Karsın merkez meslek lisesi idi orada hergün 3-5 bilgisayar bozuluyordu yapa yapa bu işi öğrendik...Şimdi çok rahatız bu konuda...

Kolemans' Alıntı:
walla sizin gibi çok adam harcadık biz önceki sınavlarda. seni de rahat rahat geçer bilgisayarcılar merak etme :lol:

Buna sadece gülerim :D

okadda' Alıntı:
özelden cevaba bile gerek yok.
Yapılması gereken eğer bu site sadece ve sadece bilgisayarcıların ise yönetimin bir karar alıp ( pozitif ayrımcılıktan vazgeçip ) davetiye sistemine geçmesi sadece bilgisayarcıları alıp diğerlerini ( ve dahi beni ) siteden arındırmasıdır.

Yoksa bu tür münasebetsizler ( her iki taraftan da ) devamlı sataşacaklardır. Ayrıca dertleri davaları nedir anlayabilmiş değilim.
( Aslında anlıyorum, bakmayıj anlamadım dediğime Laughing Cool çocukça işler )

merak etmeyiniz bu siteye bir daha uğramam, adını bile anmam.
üyeliğimi sahatlıkla silebilirsiniz.

Not : 16 yıllık bir öğretmenim. 18-20 yaşlarını çoktan geçtim.
anlayana...

Re: 2008 EBİTEFO Eğitici Formatör Öğretmen Sınavı Soru ve Yanıtl

Bu sınavın sonuçlarını nereden öğrenebilirim?

Şimdi lazım oldu ama hiç bir yerde bulamadım, göremedim...

Geri