2008 EBİTEFO Eğitici Formatör Öğretmen Sınavı Soru ve Yanıtları

Kodla Büyü
67 bilg. 23 eğitim yaptım, 90 toplam. tabi 2-3 aşağı yukarı olabilir.

Böte mezunuyum, 3. yılım öğretmenlikte. Donanım konusunda okul bitince daha çok şey öğrendim, bötenin donanım eğitimi çok iyi değildir. Bilmiyorum teknik eğitimler bu konuda daha iyi olabilir.
Böte kolay kazınılıyo diye düşünmeyin. Hacettepe Böte mezunuyum. Gazi ve Marmara tef hariç hepsini tutuyodu puanım. Ama şimdi olsa TEF seçerdim. Meslek lisesinde 27 saat ek ders alırdım. Eğitici formatörlükte umurumda olmazdı.
Neden yarış yapıyor insanlar anlamıyorum, mütavazi olmak en iyisi :)

50+22 sorular zordu, çalışmak için zaman da azdı, 50p barajı yok zannediyorum, klavuzda sadece sıralamadan bahsediyo..

haltun' Alıntı:
50+22 sorular zordu, çalışmak için zaman da azdı, 50p barajı yok zannediyorum, klavuzda sadece sıralamadan bahsediyo..

hocam 50 de alamayanlar baş vurmasın artık ayıp yani
hele bide böteciyse hiç ortaya çıkmasın papuç bırakmadılar millette böte böte diye gördük işte

Diyarbakır'da Eğitici Formatör olarak çalışan bir Sınıf Öğretmeniyim. 83 bilgisayar+23 eğitim toplam 106 netim var. Bazı arkadaşlara daha önceden 80-85 arası yaptım demiştim. Atma gibisinden yazmışlar hiç yakıştıramadım. :(

Soruların yanıtlarını son anda cevap kağıdının arkasına yazdığımdan dolayı net olarak ifade ediyorum. Herkese başarılar dilerim.

cengiz2121' Alıntı:
Diyarbakır'da Eğitici Formatör olarak çalışan bir Sınıf Öğretmeniyim. 83 bilgisayar+23 eğitim toplam 106 netim var. Bazı arkadaşlara daha önceden 80-85 arası yaptım demiştim. Atma gibisinden yazmışlar hiç yakıştıramadım. :(

Soruların yanıtlarını son anda cevap kağıdının arkasına yazdığımdan dolayı net olarak ifade ediyorum. Herkese başarılar dilerim.

vayyy
olay budur vermişsin hocam millete dersini tebrik ederim

Kimseye ders vermek haddime değil sayın hocam. Öyle bir niyetimde yok zaten. Arkadaşlar sınavdan sonra soruları siteye attıklarından dolayı bakmıştım. Bazı emin olmadığım soruların yanıtlarını da saatlerce internetten arattım, buldum. Bunlara dayanarak 80-85 netim var demiştim. Arkadaşlara biraz tuhaf gelmiş herhalde. Olsun, canları sağolsun. Herkesten öğrenebileceğim daha çok şey olduğuna eminim.

arkadaşlar genel hep aynı sanırım.... 50+20 bazı soruları hatırlayamadım özellikle eğitim bilimleri... herkesin hakkında hayırlısı ne ise o olsun...bu arada sanırım baraj yok ihtiyaca göre sıralamadan çağırırlar diye düşünüyorum. net bilgisi olan var mı???

Şimdi arkadaşlar diyelimki ilçede ilk sıradayız ve kazandık..ama doğu hizmeti var bu yıl mecburen tayin isticez..D ve E bölgesi bir ilçeye eğitici formatör olup kendi ilçemde ya da il merkezinde kalabilirmiyim..yani görevimi başka yerde devam ettirebilirmiyim.. :?:

yapanları duyuyoruzondan soruyorum kusura bakmayın :roll:

tcoalngsau, bende aynı şeyi düşünüp duruyorum.

Valilik ve il milli eğitime kalmış artık.

atama yok arkadaşlar sadece 6 aylık görevlendirme demedilermi şu an eğitici olanlar

benim bir bilgim yok . belki gelecek sınava kadar görev yapılacak.
badboys'un dediği doğru bence.
Zaten Eğitici formatör diye bir atama branşı yok.
Diğer bir ile tayin isterse formatör diğer ilde görev yapamayabilir.

muhtemelende görev yapamaz.
yapması için o gideceğin bölgede eğitici formatör ihtiyacı olması lazım. ama bununlada bitmez
malum il sıralamasına girmen lazım
il sıralamasınada giremeyeceğine göre olmuyor
arkadaş 2006 sınavına girdi bizdeki birinciden ii puan almıştı
fakat il sıralaması onun karsta olduğu için yapamadı

64 + 21 . Bir böteb'li olarak sınıf öğretmeni arkadaşımızı kutluyorum.
Mühim olan diploma değil verdiğin değer ve emek.

badboys' Alıntı:
bu konuyu şu anda görev yapan eğitici arkadaşlar açıklarsa çok daha iyi olur
hocam haziran 15 inden önce hiçbirşey netlik kazanmaz.görevlendirmelerde aranan şartlar hakkında bizimde bir bilgimiz yok.herkes kulaktan dolma birşeyler söyleyip duruyor.bekleyip görecegiz egitek in yapacaklarını.selamlar.

ünal hocam ben yazınca kızıyolar ama bi temizlik olacak inanın bana kimsenin yeri garanti değil

evet berkay hocam aklın yolu bir ama bazı eski eğitici arkadaşlar çok kızıyo böyle deyince maalesef bende bildiklerimi yazmaz oldum

şimdi onlarada hak vermek lazım ama. yıllardır görev başındalar. ve düşünsenize aynı olay sizin başınıza geliyor. yenidne öğreninin arasına dönüyorsunuz.
Zor olsa gerek ama Devlet dairesi işte. Malum 657 yasaları

Geri