2007 şubat atamasında atananlar eğtici formatörlük Başvurusu yapabiirlermi

Kodla Büyü
İlçemdeki başka stajyer arkadaşların tc nosu ile denedim değiniz gibi banka dekontunuz ulaşmadı diyor. o sebeple paranız boşa gidebilir ilsiste stajyerlik bilgilerinize bakın

Tşk. anlıyorum. şimdi ben 26/02/2007 tarihinde göreve başlamışım.ilsisdeki bilgilerimde stajerlik daha kaldırılmadı yazıyo zaten.Stajerliğimizi erkenden kaldırma imkanımız varmı acaba veya hiç başvurmayalım . tşk.

Son başvuru tarihi 15 Şubat sizin adaylığınız 26 sında bitiyor. Adaylık tam bir yıl sürer o sebeple başvuramazsınız :(

KILIÇARSLAN' Alıntı:
18 yıl görev yapmış biri mesleğe 22 yaşında başladığını varsayalım 40 yaşında demektir o da bu asgari yaş. bu yaştaki biri ne anlar bilişim dünyasından yenilikçi eğitim anlayışından.

Derler ki, 40 yaş “peygamber yaşıdır”. Yani olgunluk, sabır , azim, beceri ve verimlilik yaşı..

şubat ayında başlayan arkadaşlar önce stajerliklerini tamamlasınlar, milli eğitimde stajerlik kalkmadan hiçbirşey olmaz stajerliğinizi kaldırın öyle gelin....çömez arkadaşlar biraz da kanunları okuyun yoksa sizi çok kandırırlar.

ben 06/09/2006 da göreve başladım. ilsisdeki bilgilerime baktım kariyer basamağı: aday öğretmen yazıyor. 1 yıl 5 ay hizmet sürem var. ben stajyerlik kalktı biliyorum çünkü 24 kasımda yemin etmiştik. şimdi başvuru ekranı bana açılırmı hizmet süresine göre bakıyorsa

big34' Alıntı:
ben 06/09/2006 da göreve başladım. ilsisdeki bilgilerime baktım kariyer basamağı: aday öğretmen yazıyor. 1 yıl 5 ay hizmet sürem var. ben stajyerlik kalktı biliyorum çünkü 24 kasımda yemin etmiştik. şimdi başvuru ekranı bana açılırmı hizmet süresine göre bakıyorsa
Seninki de bizimkinden kötü bir durummuş arkadaşım. Senin durumunda ilçenin işini savsaklamasından kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Onay yazısı gödneriyorlarmış İl'e, oradan gelene onay nosuna göre ilsisten kaldırabiliyorlarmış.. Bu yazışmalar da uzun sürebiliyor, dolayısıyla sen hemen ilçene gidip düzelttirmeye çalış yapabilirlerse.

huzunlugurbet1' Alıntı:
şimdi para yatırırsam. bir de gelip stajerlik daha kalkmadığı için başvuru yapamazsınız uyarısı gelirse paramız boşuna gidecek. Yani öğrenmek istediğim şu, stajerliği kalkmamış olanlar başvuru ekranından başvuru yapabiliyor mu? Bana stajerlik ile alakalı bir uyarı gelmiyo banka dekontu ile alakalı uyarı geliyor.

Benim de 19 şubatta kalkıyor stajerlik , biraz önce denedim bende "Stajerliğinizin kalkmış olması gerekmektedir." şeklinde uyarı geliyor. Dolayısıyla başvuru ekranı açılmıyor !

Ayrıca giriş formunda bulunan şu nota da dikkat edelim :
"Klavuda Başvuru Yapabilenler Bölümündeki (B) maddesine göre; Başvuran kişinin 18 yıldan fazla hizmeti olsa dahi eğer yukardaki şartı taşıyor ve bu şartı taşıdığını kutucuğu işaretleyerek beyan ediyorsa başvuru yapabilir."

Buradan anladığımız 18 yıldan da fazla hizmeti olan bazı tolerans tanınması gereken kişilerin de sonradan farkedildiği ve böyle bir olanak sağlandığıdır. Peki neden Şubat 2007 atamasında atanan ~500 bilgisayar öğretmenlerini düşünerek bir tarih belirlemediler ???? :?: :?: :?: :?:

Bu sınavda torpil felan yok diyenler vardı. torpil eğer yoksa bu 18 yıldan fazla olanlara niye böyle bir şey yaptılar.ve bu madde ilk gün açıldığı zaman yoktu. 2007 şubat atanan öğretmenler biraz düşünülseydi sınavı mart ayında yaparlardı. yani bu öğretmenler torpil yapamadılar

ben orasından şüpeliyim öğrenmenin yaşı yoktur. örneğin 2006 Eylül-Şubat arası kendi ilköğretim okulumda ücretli öğretmen olarak çalıştım ve benim sınıf öğretmenim hala o okuldaydı :eek: biraz kursa gitmiş bir laptop almış gayette güzel kendi başına kullanıyordu ve bana arada espirili olarak "ekmeğini elinden alıcam" diyordu :scared: istedikten sonra herkes başarabilir ben yaş sınırı konmasından yana değilim yada stajerlik şartı vs. önemli olan kişilerin BT alanında ne kadar bilgili oldukları bu sadece Word, Excel vs. MS programları ile değil tabiki!!! ben kısa vadede çok fazla yapıcı şeyler olacağını düşünmüyorum bu bir süreç ileride daha iyi şeyler olacak ama gidişat pek iyi değil örn ben bir tef çi olarak böte cilerin EMLiselerine atanması hala sinirliyim :x yada bilgisayar kadrolarının hiç birşeyden anlamayan elektronikçilerle doldurulmasına(bazıları hariç genel böyle) şimdilik bu kadar lafı uzatmayayım

polathanem' Alıntı:
ben orasından şüpeliyim öğrenmenin yaşı yoktur. örneğin 2006 Eylül-Şubat arası kendi ilköğretim okulumda ücretli öğretmen olarak çalıştım ve benim sınıf öğretmenim hala o okuldaydı :eek: biraz kursa gitmiş bir laptop almış gayette güzel kendi başına kullanıyordu ve bana arada espirili olarak "ekmeğini elinden alıcam" diyordu :scared: istedikten sonra herkes başarabilir ben yaş sınırı konmasından yana değilim yada stajerlik şartı vs. önemli olan kişilerin BT alanında ne kadar bilgili oldukları bu sadece Word, Excel vs. MS programları ile değil tabiki!!! ben kısa vadede çok fazla yapıcı şeyler olacağını düşünmüyorum bu bir süreç ileride daha iyi şeyler olacak ama gidişat pek iyi değil örn ben bir tef çi olarak böte cilerin EMLiselerine atanması hala sinirliyim :x yada bilgisayar kadrolarının hiç birşeyden anlamayan elektronikçilerle doldurulmasına(bazıları hariç genel böyle) şimdilik bu kadar lafı uzatmayayım
kusura bakma arkaşım ama ben atanırken bötecileri teknik liseye almadılar.ve ben bu yüzden 90 puanla Allah/ın ıssız sapsız bi köyüne atandım hemde memleketimde evimin önündeki tknik ve kız meslek lisesine atanmak varken.benden sonra değiştirdiler ama ne fayda.şimdi ise beni ilk atamamda teknik lisye atamayan meb, ders saatimi dolduramadığım ve teknik liselerde çok fazla açık olduğu için kız meslek de dahil olmak üzere endüstri meslek lisesinde (yani haftada 4 okulda) görevlendiriyor.bunada diyeceğin bişey varmı peki?

huzunlugurbet1' Alıntı:
O şekilde girdiğimde şu uyarı geliyor. "Banka dekontu bilgilerinize ulaşılamadı" stajerlik ile alakalı bir uyarı gelmiyor.

Hocam ben de yazın atandım,benimde merak ettiğim konu bu.Matematik öpretmeni arkadaşımız seçtiğinde ona stajyerliğiniz kalmamış yazıyo bende de -Banka dekontu bilgilerinize ulaşılamadı" diye yazıyor.
Bu konuda kesin bilgisi olan var mı? :?

Geri