Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

2007 şubat atamasında atananlar eğtici formatörlük Başvurusu yapabiirlermi

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında huzunlugurbet1 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. huzunlugurbet1

huzunlugurbet1 Üye

slm. Arkadaşlar 2007 şubat atamasında bilgisayar öğretmeni olarak atandım. stajerlik şubat ayının sonunda kalkacak diyorlar acaba eğitici formatörlük sınavına başvurabilirmiyim.

2. Anonymous

Anonymous Misafir

maalesef

3. halukk

halukk Seçkin Üye Seçkin Üye

Göreve başlama tarihi 19 şubat olan birisi 4 gün ile başvuramaz. Ancak ancak .. dikkat ederseniz daha önceki yazılarda en fazla 15 senelik görev yapanlar diyordu .. şu anda 18 sene demişler ... Yine eklemişler kafadan 3 sene acaba neden ? neden olabilir sizce ? biz 4 gün ile kaçırırken birileri kaçırmasındiye 3 sene tolerans tanımak istemiş olabilirler mi?

Kusura bakmayın artık komple teorileri geliştirmeye başladık ama .. insanın aklına boyle bir artniyet gelmiyor degil.. Bilmiyorlar mı sanki geçen sene kaç tane bilgisayar öğretmenin bu tarihlerde göreve başladığını :( yazık yazık !!!

4. Anonymous

Anonymous Misafir

çünkü elenmemesi gereken eskiler var

5. halukk

ben de oyle düşünüyorum.. Hele hele şu A+ sorularda eski boardlar vs. bir sürü antika donanım sorularını görünce dedim tamam işte bunları çözecek birileri vardır mutlaka. Umarım bir hata yapıp milattan kalma soruları da A+ da var nasıl olsa diye sormazlar. Bugünün Eğitici'lerine ne gerekiyorsa onlar sorulmalı bence

6. okadda

okadda Seçkin Üye Seçkin Üye

sosyal güvenlik reformuyla emeklilik yaşı arttığına göre adaletli davranalım deyip 3 sene artırmışlar :!: :!: :!:

7. halukk

:alkis:
    bak ben hiç o açıdan düşünmemiştim .. içim rahatladı walla :lol: :p :!: :!: :cry:

8. fatihkultukturkan

fatihkultukturkan Süper Üye Süper Üye

Huzunlu gurbet sen başvuramazsın bende başvuramam. Başvuru sartlarını okudun mu bilmiyorum ama adamlar bilgisayar öğretmeni olma şartı aramıyor eğitici bitefo sertifakası arıyorlar. Yani anlayacağın adamlar birilerini atamış olmak için yapıyorlar bu sınavı. Yoksa adamlar bilgisayar öğretmeni olan direk bu sınava girebilir diye bir başvuru şartı koyalardı. Ama koymamışlar neden acaba :shock:

9. halukk

Aşağıdaki "d" maddesine bakarsak sadece bilgisayar öğretmenlerinin değil, diğer öğretmenlerin de başvurabildiği yazıyor.;)

1.2.1 Başvuru Yapabilenler
    a. Kadroları ilk veya orta dereceli okullarda olan ve bu okullarda görev yapan veya
    kadroları bu okullarda olup da geçici görevle Bakanlığımız taşra teşkilatı birimlerinde
    görevlendirilmiş olan,
    b. Öğretmenlikte stajyerliği kalkmış ve Bakanlığımıza bağlı resmî okullarda en
    fazla 18 yıl görev yapmış olan (2006–2008 yılları arasında en az bir dönem süreyle Eğitici
    Bilgisayar Formatör Öğretmenliği yapmış olanlar bu maddeden muaftır),
    c. Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenlik kurs belgesine sahip olan ve/veya halen
    Eğitici Bilgisayar Formatör öğretmen olarak görev yapan,
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    d. En az 4 (dört) yıllık öğretim yapan fakülte ve yüksekokullardan lisans
    diplomasıyla mezun olan öğretmenler
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    "Eğitici Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Adayı Seçme Sınavına”
    başvurabileceklerdir.

10. KILIÇARSLAN

KILIÇARSLAN Aktif Üye

18 yıl görev yapmış biri mesleğe 22 yaşında başladığını varsayalım 40 yaşında demektir o da bu asgari yaş. bu yaştaki biri ne anlar bilişim dünyasından yenilikçi eğitim anlayışından.

11. fatihkultukturkan

Ben mi yanlış anlıyorum. Benim anladığım sınava girebilmek için 4 maddeki (a,b,c,d) şartların hepsini taşıması gerekir diye anladım. Arkadaşlar doğru mu anlamışım. :oops:

12. ebfo45

ebfo45 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

Yazan kişiler açık yazmamış. Şartlar şu B sınıfı ehliyet sahibi olmak. 25 yaşında ve askerliğini yapmış olmak aylık 1500 ytl geliri olmak :) Neyse şakayı bırakalım;
    Stajyerliği kalmış maksimum 18 yıllık kıdemi olan kadrolu 657 4/A yani tüm braşlardan öğretmenler başvurabilir

13. fatihkultukturkan

ebfo45 tek bir şartı atlamışsın (benim takıldığım şart) C maddesini. Bu c maddesi birçok kişiyi otomatik eliyor. bence bu sarta uyan kişiler şuan eğitici formatörlük görevi yapan kişilerdir. O zaman ben bundan iki şey çıkartırım ya şuan görev yapan eğitici formatörlerin bilgisini ölçmek yada sayılarını azaltmak başka bir mantık bulamadım. Sizce bu C maddesinin anlamı nedir? :eek:

14. fatihkultukturkan

Arkadaşlar eğitici formatörlük kurs belgesine sahip olup eğitici formatörlük YAPMAYAN var mı? Varsa sizce kaç kişidir?

15. ebfo45

Eğitici formatörlük çilekeş bir iş olduğu için bırakan çok oluyor. Geçen sene kursa katılıp bırakan en az 100 kişi var. Bu yaz da 100 kişi bırakır. Artı o c maddesini neden yazmışlar yazan adama sorsan o a cevap veremez :) Formatörlük belgesi şart değil yani

16. fatihkultukturkan

ebfo45 nasıl C maddesi şart değil diyebiyorsun. Şart olmasa neden yazsınlar. Es kaza yazmışlar bu belgesi olmayan herkesi bağlar. Yok sınava girersin giremezsin diyemem. Ama görevlendirilmezsin, bu yazıya göre yanlış bilgi vermiş olursun. Ben bir kaç mesaj önce neden olacağını yazmıştım. Bu arada haklısın eğitici formatörlük çilekeş bir iş. :idea:

17. ebfo45

İyi senin dediğin olsun sen başvurma :)

18. fatihkultukturkan

19. fabilisim

fabilisim Site Gezgini

ben 16sında başladım ben de katılamıyorum e napim urfaya gelirken sadece o tarihte ankaradan ucak vardı hep bu thynin yüzünden :( :)

20. huzunlugurbet1

huzunlugurbet1 Üye

arkadaş bazı yerlerde stajliğin erkan kaldırabileceğini söylemişlerdi.askerlik için eylül de kalkması gerekirken ağustosta stajerliği kaldıran arkadaşlar vardı. bilmiyorum sizde görev yaptığınız yerlerde bi araştırın.

21. hakan_canpolat_63

hakan_canpolat_63 Site Gezgini

22. halukk

Neden biz stajerliğimizi erkenden kaldırmak için uğraşalım ki anlayabilmiş değilim. Tam bir yıl dolmadan da sanırım kaldırmıyor ilçe memdekiler.

Hatırladığım kadarıyla Şubat 2007 ' de 500 bilgisayar öğretmeni atandı. Bunların bir çoğu da eminim ki 15 Şubat'tan sonra başlamışlardır göreve. Benim içime doğmuştu boyle birşey yapacakları, insaf yani 500 kişiyi kafadan elemiş oluyorlar. 20-25 Şubat yapsalar ne farkederdi sanki :(

23. serdardasci

serdardasci Üye

stajerlik kalktıysa olur

24. bay_zek

bay_zek Aktif Üye

istediğin ortamda istediğin konudan istediğin zamanda istediğin kadar soru soraman kaydıyla senin le yarışabilirim.yenilikçi genc arkadaşım..

25. suzi

suzi Üye

ya arkadaslar uzun süredir intten uzaktım arkadaslara sordum formatörlük belgesi olmayanlar katılamıcak dediler.ben de umudu kestim oturuyom

26. huzunlugurbet1

huzunlugurbet1 Üye

Arkadaşlar biz 2007 şubat atanan bilgisayar öğretmenleri olarak ekran bize açılıyormu. eğer açılırsa stajerlik kalkmadan başvursak acaba bir sorun olurmu. Şimdi para yatırmadanda ekran açılmıyor ki ne yapsak acaba bilgilendirirseniz seviniriz

27. ebfo45

Para yatırmadan başvuru linkine tılayıp ekranda gördüğünüz rakamları ve tc kimlik no yazıp başvura tıklayın ( şifreye gerek yok) stajyerseniz başvuramazsını diye yazar zaten

28. ebfo45

AMA yazmayabilir de o sebeple ilsisteki bilglerinizi kontrol edin.

29. huzunlugurbet1

huzunlugurbet1 Üye

O şekilde girdiğimde şu uyarı geliyor. "Banka dekontu bilgilerinize ulaşılamadı" stajerlik ile alakalı bir uyarı gelmiyor.

30. huzunlugurbet1

huzunlugurbet1 Üye

şimdi para yatırırsam. bir de gelip stajerlik daha kalkmadığı için başvuru yapamazsınız uyarısı gelirse paramız boşuna gidecek. Yani öğrenmek istediğim şu, stajerliği kalkmamış olanlar başvuru ekranından başvuru yapabiliyor mu? Bana stajerlik ile alakalı bir uyarı gelmiyo banka dekontu ile alakalı uyarı geliyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal