2007 Kiem Exper Bilgisayarlarını İyileştirme

Kodla Büyü
2007 yılında kurulan kiem Exper bilgisayarlarına Windows 7 kurmak istiyoruz + office 2010. Üzerlerinde 1 gb ram var sizce sadece ramleri 2 gb yapmak yeterli olur. sanırım ekran kartları fx 5200 olmalı

Ramler DDR400 olması gerekiyor. Fiyatları da diğer ramlarden fazla. Ama sadece ram arttırımı yeterli olmayacaktır. Ben öğretmen pcsinde 1,5 gb ram kullanıyorum. yine de office 2007 var.

hocam 2 gb ram yeterli olmaz mı office 2010 için? ekran kartına baktım onboard ati radeon express 200 müş. sanırım ekran kartlarını da yenilemek gerekecek

Hadi oldu diyelim çıkacak masrafı kurtarırmı? 2 yıl sonra win9 çıkınca ne olacak?

Eğer işlemciniz çift çekirdekse anakartta boş yer varsa, 1 GB daha ekleyebilirseniz Win7 ve office 2010 için yeterli olur.
İşlemciniz p4 3.0 Ghz ve üstü ise, 2 GB RAM yine yeterli olur. Bu arada office 2010'un office 2007'ye göre daha performanslı olduğunu düşünüyorum.
Bizdeki bilgisayarlar çift çekirdek, onboard ekran kartlı, 2 GB DDR2-800 Mhz RAM'li bilgisayarlar. Win7, Office 2010 ve Adobe CS5 programları kurulu ve normal bir şekilde dersimizi işleyebiliyoruz.

Bir bilgisayarın RAM'ini 2 GB yapıp, deneyin. Eğer memnun kalırsanız, yaz tatilinde hepsini güncellersiniz.

Geri