2000 Model Civarı Otomatik Araç Tavsiyesi Olan Varmı?

Kodla Büyü

tomreader2010

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaslar 20000 tl civari tam otomatik bir araba bakiyorumda 2000 polo, 2000 corsa,2001 pejo 206 secenekleri var bu araclari kullanan tavsiyesi olan varmi

Re: 2000 Otomaik poloyu nasil bilirsiniz

bende 2011 model polo var taş gibi araba daha ne olsun :mrgreen:
hocam yalnız benzinli almayın çok yakıyor ben tüp taktırdım :)

1.4 benzinli guvercin gogus manuel polom vardi.benzinli.cok yahmasi haricinde 2 yil bindim gram hata varmedi.neden uzak durulsun anlamadim.tas gibi arabaydi cok sukur....tek aptalligim satmak yerine tup taktirmamak oldu....ben ce guvercin gogus kasalar alinabilir sayin hocam problem olmaz.tas gibi araba.pejoymus opelmis bunun yanindan gecemez

Bende o seçenekler arasında polo iyidir diye düşünüyorum. Bi ara epey bakmıştım polo. Yorumlarda olumsuz ve olumlu yorum illaki olacak.

klebsiella' Alıntı:
bende 2011 model polo var taş gibi araba daha ne olsun :mrgreen:
hocam yalnız benzinli almayın çok yakıyor ben tüp taktırdım :)
Hocam yakittan ziyade otomatik şanzımanı nasil onu merak ediyorum aslında
g.cetin.66' Alıntı:
1.4 benzinli guvercin gogus manuel polom vardi.benzinli.cok yahmasi haricinde 2 yil bindim gram hata varmedi.neden uzak durulsun anlamadim.tas gibi arabaydi cok sukur....tek aptalligim satmak yerine tup taktirmamak oldu....ben ce guvercin gogus kasalar alinabilir sayin hocam problem olmaz.tas gibi araba.pejoymus opelmis bunun yanindan gecemez
Dediginiz kac model oluyor guvercin göğüs
sesumut' Alıntı:
Bende o seçenekler arasında polo iyidir diye düşünüyorum. Bi ara epey bakmıştım polo. Yorumlarda olumsuz ve olumlu yorum illaki olacak.
Vw olunca bi farkli geliyir insana hocam

Bende şu an 1.4 basicline otomatik polo kullanıyorum alırken biraz acele ettiğim için benzinli almak durumunda kalmıştım. Çok yakması dışında acayip memnunum hocam. Değiştirmek, daha yeni üst model bir araç almak istiyorum ama Wolkswagen den sonra Renault Opel vs bana hiç cazip gelmiyor. Sanırım yine polo alacağım

Baharakn' Alıntı:
Bende şu an 1.4 basicline otomatik polo kullanıyorum alırken biraz acele ettiğim için benzinli almak durumunda kalmıştım. Çok yakması dışında acayip memnunum hocam. Değiştirmek, daha yeni üst model bir araç almak istiyorum ama Wolkswagen den sonra Renault Opel vs bana hiç cazip gelmiyor. Sanırım yine polo alacağım

1.4 ler biraz daha yeni sanirim 98~2000 arasi 1.6 sanirim hocam

tomreader2010' Alıntı:
bilgisavar_38' Alıntı:
POLO dan uzak dur.

hocam size zahmet sebebini de söyleseniz vw sağlamdır diye düşünmüştüm corsa da olabilir 98

ilk otomatik arabam 98 polo. Ben mi onun üzerine bindim o mu benim anlamadım. Kronik arızaları var çözüm yok. Kelebek gibi. Her ay tamire gider gidemezse çekici ile giderdi. Her polo böyle olacak değil ama sorduğun için söyledim.

98 polo arkadaşta var her ay değil her hafta tamircide. Çekicilerle kanka oldu satmaya çalışıyor benim bildiğim 2-3.000 tl tamire harcadı

wv grubundan otomatik en düşünülmeyecek şey . 18 bin lira boraya şanjıman masrafı yapan biliyorum. onun yerine o fiyatlara mabuek cli daha iyidir en azından bakımı yada tamiri kolay

Hocalarim tesekkurler yorumlariniz icin hanim kullanacagi icin otomatik şart ama korkuyorum sonucta 20 000 liraya 20 yasinda araba alip bende sanayicilerle ahbap olmak istemiyorum pejo 206 nasildir acaba 2000 model civari

getz düşün bence hocam.. ama fiyat olarak biraz daha çıkabilir misin bilmem..

@bilgisavar_38 hocam getz hoşuma gidiyor ancak dediğiniz gibi fiyat biraz yüksek dediğim araçlar 20 civarı iken getz 27-28 civarı

Re: 2000 Model Otomatik Araç Tavsiyesi Olan Varmı?

bizim arkadasta clio var, hb , otomatik,fransız üretimi... o modeldeydi galiba.

bakabilirisn,sorunsuz biniyo yıllardır

Re: 2000 Model Otomatik Araç Tavsiyesi Olan Varmı?

@mstf00 2000 model mi birde acaba tam otomatik mi onlar yokuşlarda geri kaçırma yapar mı ki hocam

POLO bir daha kapının önüne koyarsam ne olayım. Aldım arkadaştan bir tane 2002 model illallah dedirtti. Cam açma mekanizması boluzdu cam yukarı çıkmıyor, cumartesi akşamına denk geldi tam ertesi gün pazar sanayide usta yok. Gece cam açık durdu sabah bir elektrikçi bulduk en azından camı kapatalım diye kapağı bi söküyorsun altında bir teneke tamamen iş güzarlık ve vida ile değil çelik punto ile tutturulmuş 1 saatte camı anca kapabildi eleman. Ertesi gün yaptırmaya gittim gözümün önünde diğer tüm markalar 30 40 lira bizimki 100 lira ve geçici çözüm parça değiştirirsen 900 lira çıkması 200 lira bulabilirsen. Direksiyon motoru arıza yaptı diğer tüm markalar maksimum 1200 lira(elektronik olanları) bu 2500 lira. Saçma sapan bir sensörü bozuldu kapı açıkken bile kendi kendine kapıları kilitliyor 750 lira. Motorundan değil aptalca işlerinden bıktım usandım en sonunda sattım kurtuldum. Satarken de özellikle sanayide eli ayağı olan bir elemana sattım tek tek de söyledim.
Bana göre belli yaşı geçmiş arabalarda eğer böyle çok iyi bakılmış, ilk sahibinden falan bir araba falan denk gelmediği sürece zaten sanayiden çıkmıyor. Özellikle zaten bir kaç el değiştirmiş arabaların neresi ile oynandığı belli bile olmuyor. Ne kadar ekspere sokarsan sok sonuçta adamlar mesela vites kutusuna bakmıyor, alıyorsun masraf üstüne masraf. En nihayetinde o yaşta bir araba aldın mı, ona göre de kullanıyorsun. Ben aynı şekilde araba alacaksam olsam parçası ucuz, ustası bol bulunan arabalardan tercih ederim. Bir de güvenlik donanımı olsun ama gereksiz masraf açacak donanımı olmayanı tercih ederim. Varsın arka camlar otomatik olmayı versin, klima otomatik değil manuel olsun, kapıları otomatik kilitlenmesin, yağmur sensörü olmasın vs. Bence o yaşta arabada(temiz ve bakımlı kullanıldığından eminsen sözüm yok) tamir bakım hep günü kurtarmak için yapılmışsa adamı canından bezdiriyor.

@mstf00 hocam teşekkürler

@wertyu6 hocam siz kullandınız mı acaba onlarında fiyatı 23-24 civarı palio ya okadar para verilir mi bilemedim birde tam otomatik mi ki paliolar

@memole hocam detaylı yorumun için teşekkür ederim, zümrelerimin polo hakkında ki görüşlerinden sonra poloyu çıkartıp alternatiflerden corsa, clio, palio belki 206

tomreader2010' Alıntı:
@wertyu6 hocam siz kullandınız mı acaba onlarında fiyatı 23-24 civarı palio ya okadar para verilir mi bilemedim birde tam otomatik mi ki paliolar

kullandım hocam, bence o paraya ucuz bile.
tam otomatik, geri kaçırmaz. frenden ayağınızı çektiğinizde yokuşsa durur, düz ise hafif gitmeye başlar.

2000 toyota corolla sol special var 140 bin km de-tam otomatik - 4 cam otomatik-klima-elektrikli yan aynalar-ABS- 1.6 benzinli - kazasız-tüm bakımları yapıldı-muayne yeni*4 lastik yeni..araç çok temiz ve sorunsuz..2 yıldır bende benden önce de 7 sene bayan doktor kullanmış;şehir içinde...düşünürseniz pm atın..yabancıya gitmesin :)

@wertyu6 teşekkürler hocam

@spider23 incelemek isterim hocam ilan numarası varsa araç hatcback mi acaba

@dokmeefrail lagunaya göre küçük araç bakıyorum hocam

Corsaya karar vermistim 98,99 ve 2000 model 3 corsaya musteri oldum motorlarında yag yakmasi varmis, corsalarin yuzde 99 unda bu sorunun olabileceğini soyledi ustalar başa dönmüş durumdayim

Hocam nacizane bi kaç tavsiyede bulunayım;
Otomatik şanzıman araç aradığınız için tam otomatik şanzıman dahi olsa şanzıman yağının değiştirilip değiştirilmediğini kontrol edin. Mümkünse en az iki yıl kullanan kişiden satın alın. Motor bakımları, triger, klima vs mekanik bakımlarının yapılmış olmasına dikkat edin. Marka modelden öne sahibine bakın almak istediğiniz aracın. Kilometre olayına da takılmayın, 2000 model araç baktığınıza göre en az 200 bin 250 bin km de olması gerekir. Ağır bakımlarının iki defa yapılmış olması lazım gelir.
Polo alınır, golf alınır, clio alınır, her arabanın birbirine üstünlüğü vardır muhakkak ancak bakımlı bir araç değilse hiç birisi alınmaz. Arkadaşların yaşadığını sorunlar tamamen zamanında yapılmayan bakımlardan kaynaklı.

Arabayı aldıktan sonra hemen satarım düşüncesindeyseniz bu fiyatlarda araç almayın. Piyasa arabası diye tabir edilen araçların fiyatları zaten 40 civarı geziyor. Alternatif olarak önerebileceğim ford mondeo olabilir,
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 371/detay/
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 321/detay/
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 567/detay/

Şu araçlar alternatif olarak düşünülebilir. İlanlarla ilgili bir bağım yoktur sadece öneri.

@erdcannet öncelikle vermiş olduğunuz değerli bilgiler için teşekkür ederim hocam, araç olarak corsa 206 tarzı küçük bir araba bakıyorum hanım kullanacağı için parkta vs sıkıntı olmasın diye

@mas1961 hocam jazzlar çok hoşuma gidiyor ancak fiyat olarak 7-8 000 tl kadar yüksek dediğim arabalardan

Geri