2.üniversite lise diploması sorunu

Kodla Büyü

vehbi86

Aktif Üye
arkadaşlar merhaba. 2.ünversite okumak için kayıt yaptırmak istiyorum.fakat kayıt belgesi kısmında;
1)Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

diyor.bende lise diploması yok.üniversite vermedi geriye.oraya gitmem de mümkün değil. kayıt yaptıracağım üniversiteyi arıyorum cevap vermiyor.ne yapsam bilemedim.

vehbi86' Alıntı:
arkadaşlar merhaba. 2.ünversite okumak için kayıt yaptırmak istiyorum.fakat kayıt belgesi kısmında;
1)Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

diyor.bende lise diploması yok.üniversite vermedi geriye.oraya gitmem de mümkün değil. kayıt yaptıracağım üniversiteyi arıyorum cevap vermiyor.ne yapsam bilemedim.
benzer durumda üniversiteye gittik dilekçe verip lise diplomamızı aldık...

ademola' Alıntı:
vehbi86' Alıntı:

benzer durumda üniversiteye gittik dilekçe verip lise diplomamızı aldık...

Yada e-devletten lise mezuniyet belgesi alınabiliyor Üniversiteler onuda kabul ediyor.En azından Atatürk univ.kabul ettiğini söylediler.

Liseyi okuduğum okuldan aldığım belgeyle hallettim hocam. Sen de almayı deneyebilirsin. Okuduğu lise yabancı dili mezuniyet not ortalaması falan yazıyordu.

Hiç bir üniversite lise diploması almaz ki onaylı fotokopisini alır yada akır kendi görür onaylar

Bugün bende sırf lise diplomasını almak için 500 km yol yaptım. Üniversiteden diploma aldım. Lisans diplomasını rafa kaldırdım. Lise diplomasını da çerçeveletip duvara asacağım.

teşekkürler arkadaşlar.yarın liseye gidip belge almaya çalışacam. inş kabul ederler.ne günlere kaldık.

Hiç bir üniversite lise diploması almaz ki onaylı fotokopisini alır yada akır kendi görür onaylar

genelleme yapmasak iyi olur. anadolu üniversitesi almıştı lise diplomasının aslını. Mezun olunca dilekçeyle geri aldım. burası Türkiye ne zaman ne tür evrak isteyecekleri belli olmaz.

designbote' Alıntı:

genelleme yapmasak iyi olur. anadolu üniversitesi almıştı lise diplomasının aslını. Mezun olunca dilekçeyle geri aldım. burası Türkiye ne zaman ne tür evrak isteyecekleri belli olmaz.

Mühendislik tamamlama kaydı sırasında Sakarya Üniversitesi de istemişti benden. Aslı gibidir olanı da kabul etmediler, mezun olduğum yere gidip lise diplomasını alıp geri gitmiştim.

Geri