2 TB Disk sahtekârlıkları

Kodla Büyü

ercinc98

Süper Üye
Süper Üye
Piyasada şu anda bir 3.5" HITACHI 2TB 7200RPM 64MB SATA PC HARDDİSK patlaması var.

Ben de gittigidiyor'dan 209 ₺ 'ye @itechteknoloji adlı satıcıdan bir tane aldım.

Resmen Server diski satıcısı ve SIFIR diye satıyor. Geri gönderdim, teslim aldı, ücret geri geldi, ısrarla SIFIR'ını göndermelerini yeniden sipariş vereceğimi yazmama rağmen geri dönmediler.

Gelen diski; HDD programları ile iki bilgisayarda denedim. 32 kez çalıştırılmış ve toplam çalışma süresi 32363 saat yani 1348 gün (3,69 yıl) kullanılmış.

Hitachi alacaklar dikkat etsin, bu satıcılara.

Taze (az önce) cevap geldi;
:puhaha:
Kod:
itechteknoloji adlı kullanıcı size bir mesaj gönderdi.

Konu: RE:265014120:HITACHI 2TB ULTRASTAR 7200RPM 3.5 SATA 64MB
Merhaba, Ürün yenilenmiş üründür. Jelatinli ambalajında ve 2 yıl garantili olarak gönderilir.

ercinc98' Alıntı:
Piyasada şu anda bir 3.5" HITACHI 2TB 7200RPM 64MB SATA PC HARDDİSK patlaması var.

Ben de gittigidiyor'dan 209 ₺ 'ye @itechteknoloji adlı satıcıdan bir tane aldım.

Resmen Server diski satıcısı ve SIFIR diye satıyor. Geri gönderdim, teslim aldı, ücret geri geldi, ısrarla SIFIR'ını göndermelerini yeniden sipariş vereceğimi yazmama rağmen geri dönmediler.

Gelen diski; HDD programları ile iki bilgisayarda denedim. 32 kez çalıştırılmış ve toplam çalışma süresi 32363 saat yani 1348 gün (3,69 yıl) kullanılmış.

Hitachi alacaklar dikkat etsin, bu satıcılara.

hangi programı kullandınız.ben kullandıklarımdan pek memnun kalmadım

HDD Tune

HDD Health 4.2

HDDlife Professional v4.0.189

Ashampoo HDD Control 3.20

Ucuz HDD'lerin bir çoğu yenilenmiş oluyor. Gittigidiyor, n11 gibi mağazalardan alırken dikkat ediniz. Birçoğu yazıyor açıklamada ama yazmayan da yok değil.

hocam hepsiburada dan geçen sene uygun fiyata laptop için sabitdisk aldım. muhtemelen sıfır laptopa ssd disk takılması sonuca açığa çıkan bir diskti garantisi başlayalı 2-3 ay olmuştu. çok dikkatli olmak lazım birçok kişi farkına bile varmaz ama resmen dolandırıcılık :!:

Gittigidiyor ve n11 de sıfır diye satılan hdd lerin belki de tamamı ikinci el dir hepsiburada daha güvenilir gibi geçen sene ben düşünüp taşınıp ssd almıştım herhalde o sıfırdır kontrol etmedim :)

arkadaşımın n11 den sıfır diye aldığı 2Tb Seagate Barauda 2tb 3.5 inç lik hdd 20 000 saatin üzerinde çalışmış. Dikkat edin. ürün yeni gelmişti denediler sonuç bu . piyasa sahtekardan geçilmiyor yahu..

Rica ederim.

Biz hata yapıyorsak, iade yaptığım vatandaş 260 kişiye bunu sattı. Acaba kaçı farkında.

hocam teşekkürler bilgi icin bizde sifir sanip kullaniyoruz daha dikkatli olmak gerekiyor

Geri