2 senedir tablet dağıtılmama sebebi?

Kodla Büyü

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Anadolu Lisesi'nde görev yapıyorum. En son 2 sene önce tablet dağıtımı yapmıştık. Ancak şu an okulumuzda sadece 12.sınıflarda tablet var . Yani 11.sınıflar hala daha 9.sınıfta dağıtılması gereken tabletleri bekliyorlar. Bu konuda bilgisi olan var mı bilmiyorum ama galiba bu tablet işinin altından kalkamadılar, ya da geri dönüt olarak olumsuz tepki aldılar? Anlayacağınız tablet mablet ortada yok ve durum belirsiz.

tablet yerine her öğrenciye 10.sınıftan itibaren alanına uygun test ve kısa anlatımlı ygs lys ye hazırlık kitapları verilmeli
tablet artık lüks değil çoluk çocuğun elinde oyunca oldu liseye giden çocuğa da tablet değil üniversiteye girişte katkı sunacak kaynak kitapları devletimiz tablet yerine verebilir

arkadaşlar hep aynı fikirdeyiz ama konumuz o değil acaba bilgisi olan var mı yani neden dağıtılmıyor bu tabletler,
ihalede mi sorun çıkıyor, biri mi engelliyor bilen varsa yazsın, yok mu bakanlıkta tanıdık çaycılar? :)

Niğdeye Ankaradan daire başkanı geldi ve Bilişim Müfredat toplantısına katıldı. Müfredatla ilgili konıştu. Bilişim müfredatında görev aldığı için toplantıya katılmak istedi.
Tablet konusunda dağıtılmama eğilimi var. Teknik açıdan önlerini göremiyorlar.
Google Androidden elinimi çekecekmiş yeni bir işletim sistemimi yayınlayackmış tarzında birşey söyledi. Google androidden desteğini çekerse tabletlerin işlevselliği kalmaz dedi. Birde GSM şirketleriyle anlaşmaya çalışıyorlarmış.
Tabletimi Faz3 mü kastetti tam anlamadım. Ama olursa tabletlere internet GSM üzerinden verilecek teknik mevzular devam ediyor tarzında birşey dedi.
liseyi bilmem ama ortaokula tablet işi yattı

Bence bütçe yok. Eskiden bizim okula sürekli bakanlıktan para gelirdi. Artık 2 yıldır cok az geliyor o da zorunlu giderlere harcaniyor

Geri