2.Faz W8.1 imaji Administrator Açık :) upload bitti

Kodla Büyü

ademola

Süper Üye
Süper Üye
23part winrar arşivi %3 kurtarma kaydıda var, indirdikten sonra sıkıntı yaşamazsınız umarım her ihtimale karşı md5 hash bilgilerini de ekliyorum.
herhangi bir part bozuk inerse; dosyayı winrar ile aç, araçlar menüsünden "arşivi onar" de kısayolu " Alt+R "
acronis grub4dos ile usb den çalışacak şekilde ayarlandı,
dosyaları çıkardıktan sonra 32gb flash a ihtiyacınız olacak,
1.adımda usb yi mb_usb.exe programı ile açılışa hazır hale getiriyoruz.
2. adım olarak klasör içeriğini usb ana dizinine kopyalıyoruz.

• Lisanssız hiçbir program yüklenmedi.
• Hiçbir oturum silinmedi ETKULLANICI şifresi aynı, ancak hiç sormadan otomatik oturum açma eklendi
• Administrator oturumu etkinleştirildi ve şifresi düzenlendi. (parola acronis imaj adında gizli :) )
• Word ,excel ve powerpoint programlarının viewer'ları yüklendi. Varsayılan Olarak ayarlandı.
• Chrome tarayıcı kuruldu. tarayıcılarda Anasayfa Google olarak ayarlandı
• Gom Player - Klite codeck pack kuruldu
• Acrobat reader 11 kuruldu
• Java kuruldu
• Winrar yüklendi.
• Windows ve tüm programların güncelleştirmeleri kapatıldı.
• Dyned programı kuruldu.
• Usb disk security ve total360 kuruldu
• Epic PEN kuruldu

Bizdeki tahtalar amd a10 işlemcili umarım i5 i7 olan tahtalarda (varsa) sorun çıkmaz.

upload bitti

https://cloud.mail.ru/public/4f928f01e2 ... faz2.yedek

Bu arada 1.fazı 2.ye 2.fazı 1.ye yukledim; (sağlıklı boot etmek için mbr gpt ayarlarıyla oynadım yeni boot kaydı oluşturdum);
Sonuçta açtım ama sonuçlar olumsuz.
1.fazda w81 kurunca dokunmatik çalışmıyor. 8le gelen driver olmuyor, 7 nin driveri 8e uymuyor, driverpack solution denedim oda bulamadı.
herşey çalışıyor bir dokunmatik yuzunden 1.faza 2.faz imajını gömemedik.

2.faz tahtalarda ise usb3.0 yüzunden sonuç başarısız. win 7 ilk etapta usb3 ü desteklemiyor, driver bulup kuralım diyeceğim ama klavye fare de çalışmıyor, bunu aşsak muhtemelen dokunmatik yine çalışmayacak.

orjinal fabrika imajı :
fatih-etkilesimli-tahta-f279/2-faz-e-t-w81-full-disk-acronis-fabrika-imaji-t135934.html

Re: 2.Faz W8.1 imaji Administrator Açık :)

hocam beklediğimiz bir çalışmaydı. teşekkürler. :++: :+1:

Hocam yine büyük bir çalışmaya el atmışsınız, şimdiden emeğimize sağlık.... :alkis:

Emeğinize sağlık hocam.
Kurulması gereken programların tamamı bu kadar mı? Başka program kurmak gerekiyor mu?

Hocam tahtalarda total 360 yerine antivir kullanılması daha uygun olur diye düşünüyorum.
Exeleri engelliyor ve bir çok sağlam dosyayı virüslü görüyor...

Admin Şifresi var nasılsa herkes kendince birşeyler ekler çıkarır :oops:

Hocam biz bunu nasıl indirecez bişey anlamadım?verdiğiniz linkte sadfece md5 ve txt dosyası var?rar lar nerde?
pardon atılacakmış sanırım atıldı zannetmiştim:)

saayees' Alıntı:
Hocam tahtalarda total 360 yerine antivir kullanılması daha uygun olur diye düşünüyorum.
Exeleri engelliyor ve bir çok sağlam dosyayı virüslü görüyor...

total 360 ı bende beğenmedim pek.. isteyen silebilir tabii

dijireis79' Alıntı:
hocam bunu torrent olarak yükleyebilirmisiniz.
hocam sunucu bilgisayarımız ve yeterli bant genişliğimiz olmadığı için torrent sıkıntı. upload ettiğimiz site idm destekli son sürat indirmeye izin veriyor.

Hocam bu acronis imaj acronis in bütün sürümlerinde çalışıyor mu yoksa belli bir sürüm mü olması lazım?Ayrıca c,d vs sürücülerin komple imajı mı?

iambilisimci' Alıntı:
Hocam bu acronis imaj acronis in bütün sürümlerinde çalışıyor mu yoksa belli bir sürüm mü olması lazım?Ayrıca c,d vs sürücülerin komple imajı mı?
hocam tüm bölümler dahil imaja full disk, ama isterseniz geri yuklerken sadece c yi de seçip geri yukleyebilirsiniz.
ben 2014 versiyonunu kullandım hocam zaten yuklediğim imajın içinde acronis de var multiboot menü olarak hazırladım, siz imajı indirdiğinizde aynı zamanda ademhoca2015 multiboot menuye de sahip olacaksınız.
windows-isletim-sistemi-f84/usb-multiboot-toolkit-ademhoca2015-t137013.html

gezginefe' Alıntı:
Teşekkürler güzel çalışma :+1: keşke 1. faz tahtalarla uyumlu olsaydı.

çok uğraştım ama olmuyor, ilk etapta bir sürü boot ayarı ile uğraştım mbr gpt bootmgr vs, bir yolunu bulup sistemi çalıştırdım ama dokunmatik sensörleri çalışmadı driver uymadı..
hem driveri halletsek bile vestel servis noktasında sıkıntı çıkaracaktır. o yuzden vaz geçtim

sayın Adem hocam çalışmanız için teşekkürler indirdim ve kurdum. Çalışmasında bir sorun yok ama administatör kullanıcısı eklemişsiniz ve bu şifreyi ben bulamadım dosyalarda yerini söylerseniz sevinirim. Samsundan selamlar

samayer' Alıntı:
sayın Adem hocam çalışmanız için teşekkürler indirdim ve kurdum. Çalışmasında bir sorun yok ama administatör kullanıcısı eklemişsiniz ve bu şifreyi ben bulamadım dosyalarda yerini söylerseniz sevinirim. Samsundan selamlar
samsuna saygılar :)

Geri