2. el masaüstü - ne kadar eder? okula alınır mı?

Kodla Büyü

subversaa

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bir hocamız sınıfta (ofis işleri, internet ve video izleme vs..) kullanmak için bilgisayar almayı düşünüyor.

Bir yerden 2. el masaüstü bulmuş bana alınır mı diye sordu? Donanım fiyatlarını ve 2. el piyasasını hiç bilmediğim için sizlere bir danışmak istedim.

Bilgisayarı şöyle bir dün inceledim, okulda ihtiyaçlara cevap verebilir. "3 yıl boyunca rahatça kullansam yeterli" diyor o yüzden incelediğimde temiz duruyordu.

Donanım ise hızlıca bakabildiklerim;
- İntel p4 3.00 GHz
- 512 Mb ram
- nvidia Geforce fx5500 256 MB
- Klavye-fare-lcd monitör vs. var.

- Sadece cd-rom veya dvd-rom yok.

Adamın istediği sanırım 400 civarı bir fiyat ama okul için dediğimizden biraz daha düşecek.

Sizce kaça alınması gerekir? Ya da hiç alınmaz mı?

250 ver yeter

ramı çok az anca xp çalışır o da oldkça yavaş

bence değmez hocam 400'e. arkadaşın dediği gibi 250 ver yeter.O da çokya neyse.

cd rom da yokmuş en iyisi alma.

bence hiç almayın en geç 2 yıl sona okulunuz fatih projesiyle taışacak. o zaman da okul öğretmenleri size bu bilgisayarı neden aldırttığınızı sorar.

Hocam çok eski pc o. 3 yıl götürür götürmesine de nasıl götürür o tartışılır.
ben o pc ye ancak 200 TL verirdim.

eses hocam donanım eksiği olan bir iki sınıfımız var, onlar da gerçekten ihtiyaç duyuyor. Bir şekilde temin edilecek ama sınıf almaktansa ikinci el aklımıza daha çok yatıyor.

Fiyatı için hocama, donanımına göre yaklaşık 200-250 civarı edermiş derim, gerisi artık onun konuşmasına bağlı. Kendisi bilir.

Teşekkürler...

p4 3.0, 15 lcd monitör,1 gb ram, 80 gb hdd,onboard vga lı makinaların tanesine 250 tl vermiştik.

aakcakaza' Alıntı:
p4 3.0, 15 lcd monitör,1 gb ram, 80 gb hdd,onboard vga lı makinaların tanesine 250 tl vermiştik.

Bizdeki ise;
p4 3.0, 15 lcd monitör, 512 mb ram, 80 gb hdd, harici ekran kartı ; 400 dediğine göre epey yüksek istemiş :)

sağolun arkadaşlar.

400 çok hocam o makineye. Ram eklettirsin sahibi 250'ye anlaşın :)

sahibinden.com'da bir ara 100 TL'ye yatay kasa satılıyordu. Özellikleri de sizin verdiğiniz gibiydi. Üstelik kargo vs. de ücretsizdi.
İşin özü, elinizdeki bilgisayar 100-150 TL, CRT monitörü varsa da 50 TL anca eder ki, eğer monitörünüz varsa 400 TL'ye çift çekirdek normal bir bilgisayar alabilirsiniz.

Geri