2. El Araba için taşıt kredisi çeken var mı

Kodla Büyü

u_kucuk3

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sizi yanıltmayayım hocam ama biz araç almıştık kardeşime krediyi ben kendim çekmiştim. Arabada fiyat olarak anlaştık sonra arabanın sahibini aldık yanımıza bankaya gittik kredi çektik bu arabayı alacağız diye fakat banka arabanın gerçek sahibinin mağdur olmaması için krediye şerh koydu(arabanın gerçek sahibi adına). Dolayısıyla arabayı alacağız diye çekmiş olduğumuz krediyi aracın gerçek sahibi yanımızda olmadan alamadık. daha sonra notere gittik arabanın sahibi hiç para almadığı halde arabanın satışını verdi üzerimize direk. bir kuruş para almamıştı satışı yaptığımız an ve sonrası dahil. noter araba sahibine tekrar sorduydu parayı aldın mı diye. araç sahibi çekiniyordu malum bir kuruş para almadan arabayı üzerime geçirdi. sonra bankaya gittik. aracın satışının yapıldığını evraklarla belirttik. aracın sahibine banka ödemeyi yaptı.
yalnız banka görevlisi çekilen krediye şerh koymayı unutmuştu son anda farkettiler şerh koymadıklarını. siz eğer satıcaksanız mutlaka şerh koydurun ve sorun.
yalnız ben aracı alırken bile sistemin işleyişine çok güvenmemiştim. sonuçta kredi çıkıyor imza atıyorsunuz şerh koyulmuş ama ne bileyim işte mesela bizim niyetimiz kötü olsaydı eğer adam bir kuruş para alamayabilirdi gibi geldi bana çünkü bankadan bir kuruş para almadan aracınızı karşıya devrediyorsunuz.

eğer ev satımındaki gibiyse banka zaten satış gerçekleşmeden parayı göndermez onlarda kendilerini garantiye alıyorlar.

Sistem böyle işliyorsa çok zorlanacağım demek ki. :( Bu arada öğretmenler gününde bu oranlarda bişeyler yaparlar mı bilmem ama çok yüksek oranlar...

sayın glferay

ne bu şimdi
banka reklamı mı yapıyorsunuz ?

Geri