2. Dönem BT kadroları ve BTR görevlendirmeleri

Kodla Büyü

maat

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Tatilin bitişiyle beraber kafalarda soru işaretleri uçuşmaya başladı.

Benim merak ettiğim bir kaç nokta var. Aydınlatabilecek olan arkadaş varsa gerçekten minnettar kalırım.

Ocaktaki özür grubu yer değiştirmeleri ile bulunduğum ilin merkez ilçelerinden birinden bir başkasına atanmak için başvuru yaptım. Kadrolar açıklandığında çok büyük bir sürprizle karşılaştık. Her dönem 1-2 okulda kadro açılırken 2013-2014 ocak özür grubunda gitmek istediğim ilçede 8 tane kadro görünüyordu. İlk kez listelenen okullar vardı. Hemen tercihlerimi yaptım ve ilk tercihime atandım. Eski okulumla ilişiğimi kesip yeni okuluma göreve başlamak için gittim. Yeni müdürüm için daha büyük bir sürpriz olmuştu, çünkü bir BT öğretmenine ihtiyaçları olduğundan bile haberi yoktu. Bana "sen nerden çıktın?" gibisinden sorular sordu.

Bir süre önce Fatih projesi için ölçü alındığını, ancak projenin şu an okulda faaliyette olmadığını, üstelik BT dersi de bulunmadığını, hatta benden önceki BT öğretmeninin 2013 eylülde norm fazlası olarak tayin istemek zorunda kaldığını öğrendim. İl koordinatöründen ise Fatih projesi kaynaklı BTR görevlendirmeleri için okul listelerinin geldiğini, görevlendirmelerin henüz yapılmadığını, benim atandığım okulun bu listelerin içinde olmadığını öğrendim.

Uzun lafın kısası, yeni okulumda BT dersi yok, Fatih projesi aktif değil, dönem arasında ders konması durumu sözkonusu bile değil. Başıma gelebilecek olası senaryolar nelerdir? Ve BT öğretmen ihtiyacı olmayan bir okulda neden kadro görünür? Çok merak ediyorum, ne olur aydınlatın beni.

Teşekkürler.

Eskiden ortaokulda idim, atandığım okul otelcilik ve turizm meslek lisesi. Okulda BT salonu mevcut, ancak ilk mesajda da belirttiğim gibi ders olmadığı için önceki öğretmen norm fazlası olup tayin istemiş.

hocam btr için okulda akıllı tahta veya tablet dağıtılma şartı aranmaz. Okulunda BT lab ı varsa yine btr olabilirsin. Ve btr olmak için öle illa derse girmen şartıda aranmaz bildiğim kadarıyla.. Yoksa bütün liselerdeki BT öğretmnleri norm fazlası olur.. Ve bu BTR konusunda asıl önemli kişi il kordinatörüdür. Bence onunla bir daha görüşmeyi deneyin mutlaka sizi btr yapmalıdır..

İl koordinatörü ile de şu şekilde bir diyaloğumuz oldu:

Koord. : Hocam seni ........ Lisesine BTR görevlendireceğim sıkıntı olur mu?
Ben: Hocam orası bana çok uzak, gidip gelebilmek için 2 araç değiştirmem gerek. Ben tek araçla gidip gelebilmek için yer değişikliği başvurusu yaptım. Kendi okuluma görevlendirilmem mümkün değil mi?
Koord. : Ama senin okulunda Fatih projesi şu an yürürlükte değil.
Ben: E o zaman ben ne olacağım?
Koord. : Başka okula görevlendirileceksin.

Bir kaç görüşme daha yapması gerektiğini söyleyip konuşmayı kısa kesti.

Yıllardır ordan oraya görevlendirilmelere alıştık da, benim anlamadığım, başka bir okula görevlendirileceksem atandığım okulda neden kadro görünür. Dersim olabileceğini söyleyenler oldu, ama dönem arasında yeni ders eklemek de nasıl olur? Görülmüş birşey midir ki?

Hocam Türkiye'deki okulların %90 nında fatih projesi şuan yürürlükte deil zatn.. Ama Türkiyedeki okulların en az %90 nında BTR görevlendirmesi var.. Zaten proje tam anlamıyla 2015 ten snra yürürlüğe girecek. Okulumda BT lab ı var ve kendi okulunuzda BTR olabilirsinz. Olay bu kadar basit. Bence sizi görevlendirmek istedikleri okulda BT öğretmeni veya BTR olmak isteyen yok. Ee okulda proje uygulanıyor. illa bi BTR şart. o yüzden sizi illa oraya vermek istiyorlardır. Yoksa kendi okulunzda da BTR olabilrsinz..Hem BTR olmak için tercih yapılır ve yazdıklarınız dışında başka bir okulda görev yapmak istiyorum/istemiyorum şeklinde bir seçenek olur. Siz bu işareti seçmeyene kadar sizi zorla gönderemezler.. Bence başvuru formunu doldurun sadece kendi okulunuzu yazın tercihlere.. Mecbur kendi okulunuza verirler..

Geri