Doğrudan temin yoluyla okula internetten Laptop almak istiyoruz.

Kodla Büyü

agazi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okulumuzun hesabına 11000 tl para gelmiş dogrudan temin yoluyla Laptop almak istiyoruz. Fakat nasıl yapacağımızı bilmiyoruz arkadaşlar, daha önce bu şekilde bir alışveriş yapan varsa işleyiş ile ilgili yardım bekliyoruz. İnternetten alabilirmiyiz yoksa mecburen pc satan yerlerden mi almamız gerekiyor.

her yerden alabilirsin okulun vergi numarası üzerinden okul adına fatura ettireceksiniz

Hocam görevlendirilen kişilerin piyasa fiyat araştırması yapması gerekiyor, en az 3 yerden teklif alınmalı. Bu da internet ortamından zor oluyor. Çünkü bir sitedeki cihaz ile diğerinin model numarası uyuşmuyor genelde. Ama yerel firmalardan önce sözlü teklif alıp uygun yeri bulduktan sonra alım yapacağınız yere söylerseniz onlar yan teklifleri de alabiliyor. Farklı firmalardan sizin belirlediğiniz formatta üç teklif lazım imzalı, kaşeli.

Hocam gelen ödenek ile istediğiniz yerden alamazsınız.Komisyon ihale vs işleri var.İhaleye çıkıp teklif almanız gerekiyor.Ben de çok bilmiyorum ama tefferuatı var o işlerin.

Okulumuzun hesabına 11000 tl para gelmiş dogrudan temin yoluyla Laptop almak istiyoruz. Fakat nasıl yapacağımızı bilmiyoruz arkadaşlar, daha önce bu şekilde bir alışveriş yapan varsa işleyiş ile ilgili yardım bekliyoruz. İnternetten alabilirmiyiz yoksa mecburen pc satan yerlerden mi almamız gerekiyor.

Hocam gönül istiyor ki istediğim ürünü internette uygun fiyata faturayı kestirip alayım fakat sistem en az 3 teklif alacağın piyasa araştırmasına göre işliyor
Bu bağlantıdaki @bEkSaR@xP hocamızın hazırladığı dosya ile işlerinizi düzenli bir şekilde yürütebilirsiniz

İhale sistemimiz internet alışverişin olmadığı yıllarda bulunduğunuz bölgedeki işyerlerinden alacağınız tekliflere göre ürün almak üzere tasarlandığı ve maalesef günümüz şartlarına göre değiştirilmediği için piyasada 8-9bin aralığında alacağınız ürüne 11-12bin vereceksiniz.
Herkes gibi sizde bu çok saçma diye söyleceksiniz muhtemelen :)

Malesef böyle

Bazı okullar fatura kestirip alıyor ama o para büyük ihtimalle Okul Aile Birliği parasıdır o yüzden fatura ile harcarlar
Doğrudan temin ile gelen para devlet kanalıyla geliyor ve gene devlet kanalıyla harcanması gerekiyor o nedenle prosedürü var

@fhoca hiç sorma hocam sözde ihale ile daha uyguna almaya çalışılıyor, tam tersine daha fazlaya mal oluyor. Ve bu sistemi de övüyorlar :)

Son düzenleme:
Mecburen ihale ile almak zorundasınız maalesef. Ben idareciyim geçen ay 10 bin e masaüstü makina aldım okula.

Bu sitede çok değerli bir öğretmenimizin Doğrudan Temin Programı var sayın Öğretmenim. Önce onu indirin progamda sıralı olarak ne yapmanız lazım anlaşılıyor. Korkmayın kolaydır ben de ilk defa Doğrudan Temin İle Temizlik Malzemesi ALDIM. 18.000 TL

Geri