2 buçuk ayda 9 kilo verdim..

Kodla Büyü
seferzafer' Alıntı:
Gök_Tuğ' Alıntı:
1.86 boy 67 kilo...:) Ben kilo almak için doktora gittim, bir sürü vitamin hapları filan falan kullandım ama sonuç değişmedi. Ben de kilo alamıyorum. Doktor en sonunda bir sürü test yaptıktan sonra hocam bu kadar mı iyi olur bütün değerler deyip çıkardı dışarı, tek derdiniz bu olsun diye. Ama ben hala dertliyim, 70 olamadım hayatım boyunca...:) Ne kadar yesem de kilo alamıyorum...

Hocam düz mantık yaparsak siz bol bol ekmek ve peynir yemelisiniz.

Bir de sağlıksız olabilir ama akşam 9-10 gibi büyükçe bir porsiyon makarna yiyip yatmanızı öneririm. :++:
Hocam o düz mantık maalesef bende işlev görmedi. Gece yarıları yediğim makarnaların haddi hesabı yok. Millet su içsem yarıyo diyo ama ne yesem kilo aldırmıyo bana. İşimde stresli değil oldukça rahatım. Stresli olduğum zamanlarda da ne kaybettim ne de aldım. Çok hareketli de değilim yine alamıyorum. Kasap et derdinde koyun can derdinde misali oldu benimkisi bu başlığa...:)

garfield' Alıntı:
dukan diyeti yapanlar bir anlatsanız. nasıl oluyor

Hocam dukanın doktorluk belgesini iptal ettiler, sağlığınızı bozmayın bırakın dukanı mukanı derim ben :D

Boy 1.78 Kilo 95... Eskiden zayıfcacık adamdım, yolda gören dövüyordu :mrgreen: 2-3 senede 25 kilo civarı aldım, şimdi veremiyorum.. Yemeği bıraksam verecem ama yemediğim zaman çok kötü oluyorum, hemen tansiyor düşüyor başıma ağrılar giriyor.. Bol bol yiyerek kilo vermeyi buldukları zaman vericem bende kilolarımı.. :mrgreen:

Spor işi de yalan oldu geçen sene halısahada iç yan bağları koparıp menüsküsü yırttım.Doktor bu kiloyla 6 ayda anca ayağa kalkarsın, kilo ver hemen ameliyat yapalım dedi. 6 aydır sürekli 3-5 kilo verip verip alıyorum. Sakat sakat geziyorum oda güzel oluyor :mrgreen: Çaresizim , derdime bir çare..

amip33' Alıntı:
Boy 1.78 Kilo 95... Eskiden zayıfcacık adamdım, yolda gören dövüyordu :mrgreen: 2-3 senede 25 kilo civarı aldım, şimdi veremiyorum.. Yemeği bıraksam verecem ama yemediğim zaman çok kötü oluyorum, hemen tansiyor düşüyor başıma ağrılar giriyor.. Bol bol yiyerek kilo vermeyi buldukları zaman vericem bende kilolarımı.. :mrgreen:

Spor işi de yalan oldu geçen sene halısahada iç yan bağları koparıp menüsküsü yırttım.Doktor bu kiloyla 6 ayda anca ayağa kalkarsın, kilo ver hemen ameliyat yapalım dedi. 6 aydır sürekli 3-5 kilo verip verip alıyorum. Sakat sakat geziyorum oda güzel oluyor :mrgreen: Çaresizim , derdime bir çare..

Hocam yemeden kilo veremezsiniz zaten. Önemli olan metabolizmanızın çalışması. Ben 21 kiloya yakın verdim.

mrtcmhr_13' Alıntı:
arkadaşlar tebrikler valla helal olsun ne diyeyim.
özellikle de kilo almaya çalışan arkadaşı tebrik ederim :)
yazmakta zorlanıyorum ama benim de boy 184 cm kilo yazıyla yüz :)
ama karizmatik hissediyorum ya okulda müdür sanıyorlar beni :D

0,1 ton da diyebiliriz size. :puhaha:

115 kilo iken 80 lere kadar indim şuan 86 civarıyım.boyum 1.92 .Yapmanız gereken kilo verme süresince günde 1 ile bir buçuk saat yürüyüş ve kesinlikle şeker ve ekmek un (mamulleri) yememek ve günde iki öğün yemek ve bolca içebildiğiniz kadar su..İstediğiniz kiloya inince de mutlaka bir süre ağırlık çalışıp kaybedilen kasları yerine getirmek.

Kara Kule 61' Alıntı:
115 kilo iken 80 lere kadar indim şuan 86 civarıyım.boyum 1.92 .Yapmanız gereken kilo verme süresince günde 1 ile bir buçuk saat yürüyüş ve kesinlikle şeker ve ekmek un (mamulleri) yememek ve günde iki öğün yemek ve bolca içebildiğiniz kadar su..İstediğiniz kiloya inince de mutlaka bir süre ağırlık çalışıp kaybedilen kasları yerine getirmek.

Kas çalışması için ne önerirsiniz? Ben kilo korumaya geçeceğim yakında da.

habbe' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:

Kas çalışması için ne önerirsiniz? Ben kilo korumaya geçeceğim yakında da.
Kilo korumanın en önemli ayağı hareket mutlaka en az 2 günde bir 1 saat yürüyüş çünkü metabolizma hızını düşürmemek için.Eğer metabolizma hızı düşerse hem yorgun olursunuz hemde su bile kilo aldırır.Burda önemli bir nokta daha var bağırsaklar az yiyince vede haraket etmeyince durma noktasına gelirler.bundan dolayı bağırsakları çalıştıracak meyveler (yeşil elma,kuru incir ,yulaflı yiyecekler)ihmal edilmemelidir.
Omuz ve kol kasları için şınav yapamıyorsak kilomuza göre 3-4 kg kaldırıp inidrmek.ve karın kasları içinde mekik çekmek.birkaç set halinde.Bu tur vücüdü yoran hareketlerden 2 saat önce enerji yapıcı yicekler pilav makarna gibi yemek.Çalışma bittikten hemen sonrada 1 saat içinde protein içeren gıdalar yemek gerekir.(ton balığı,tavuk,et,yumurta,süt)

yemeyerek verilen kilo kısa zamanda geri alınır şöyleki
herkesin kendine göre günlük yaşantısına göre enerji ihtiyacı vardır bu enerjiyi besinlerden alır
efenim eğer besin miktarı enerci için gerekli olandan fazlaysa vucüt bunu israf etmez yağ olarak göbeğinizde ve bilumum yerlerinizde depolar buda kilo olur
sonra bu kiloyu vermek için yemeniz gereken günlük besini yemediğinizde vücut kendine enerji üretmek için bir yol arar
işte önemli olan yer burası
çünkü vücudun enerji için ilk başvurduğu yer fazla çalışmayan ve çalışmasada enerji tüketimine devam eden kas hücreleridir
yani spor yapmıyorsanız kol, bacak kasları pazılar felan yavaş yavaş erir çünkü bunlardan enerji üretmektedir vücut
bunu sizde farkedersiniz kilo verdiğiniz halde göbek gt yerindedir hala
efendim sonra tamam artık yeter dediğiniz vakıt vücut ilk önce harcadığı kasları yeniden onarır ve siz zart diye kilo alırsınız
işte bu yüzden kilo vermek isteyen arkadaşlar evet yediğinize dikkat edin tabi normal insan gibi yeyin ama yanında ağır spor yapın gerçekten sağlıklı birşekilde kısa sürede zayıfladığınızı göreceksiniz ayrıca spor zayıf olanlara kiloda aldırır ve verdiğiniz kiloyuda sonra sporu bıraksanız bile kolay kolay geri almazsınız

Geri