2.02.08.02.034 - Bilgisayar Destekli Üretim (Fusion 360 CAM) Kursu

Kodla Büyü
Hocalarım elinde ders notu pdf benzeri birşey olan var mı birde biz bunun sınavından kalırsak sertifika alamamak dışında sıkıntı oluşturur mu

Arkadaşlar ben sınava girdim. 68 aldım. Videoların tamamını izlemedim. İlk kısımlardan birkaç video izledim. Geri kalanları ileri alıp öle geçtim. Sınavda 16 soru vardı. Kendim emin olarak yaptığım 3-4 soru ancak vardır. Geri kalanları İngilizce kelime anlamlarından çıkardım ve google den aratıp bulmaya çalıştım. O şekilde sınavı hallettim.

Hocalarım elinde ders notu pdf benzeri birşey olan var mı birde biz bunun sınavından kalırsak sertifika alamamak dışında sıkıntı oluşturur mu
EBA'da Kurs sonunda verilen PDF'i paylaşıyorum. Umarım işinize yarar.

Ekli dosyalar

• Üç Boyutlu Katı ModellemeMEGEP.pdf
    6.4 MB · Görüntüleme: 167
Arkadaşlar ben sınava girdim. 68 aldım. Videoların tamamını izlemedim. İlk kısımlardan birkaç video izledim. Geri kalanları ileri alıp öle geçtim. Sınavda 16 soru vardı. Kendim emin olarak yaptığım 3-4 soru ancak vardır. Geri kalanları İngilizce kelime anlamlarından çıkardım ve google den aratıp bulmaya çalıştım. O şekilde sınavı hallettim.
Temel Seviye için yazdım.

Bence içerik ve anlatım gayet iyi hatta videolar ilerisi için saklanabilir. Sınav zor değil tabi videoları izlediyseniz. Dersi veren hocama da teşekkür ediyorum.

Okulunuzdan rapor istendi mi arkadaşlar bu kurs ile ilgili?

Arkadaşlar sadece ingilizcelerinden yola çıkarak 60 aldım. Menüleri bile bulamadım. Size tavsiyem önce stok referans gibi menülerin nerede olduğunu bulun (ilk sorudur kendileri :)
Genelde 2d ve 3d menüleri altındaki komutlar çıkmış .
Bilişim öğretmenlerinden çok tornacıların işini görecek ileri seviye bir kurstu. İşime yarar mı ? Cevap hayır.

Son düzenleme:
ilk 7 degıl :D vermek form uzerınde sıkıntı olur dıye yazmadım soruların hangııı oldugunu evet bızı asan bır egıtım ılk kurs bızım ıcındı

Arkadaşlar sadece ingilizcelerinden yola çıkarak 60 aldım. Menüleri bile bulamadım. Size tavsiyem önce stok referans gibi menülerin nerede olduğunu bulun (ilk sorudur kendileri :)
Genelde 2d ve 3d menüleri altındaki komutlar çıkmış .
Bilişim öğretmenlerinden çok tornacıların işini görecek ileri seviye bir kurstu. İşime yarar mı ? Cevap hayır.
Artık 9. Sınıf dersi olduğu ve üretim için 3d yazıcı kullanılacağı için işimize yarayacak.

Kursun içeriği CNC ile üretim hakkında, ne yazık ki 3D yazıcılarla ilgili değil. Habire CNC tezgaha uç tanımlayıp, traşlama yaptıracaksınız kursta. :)
Pardon hocam. Ben tasarım kursu olarak okudum. Üretim kursuymuş başlık. Evet üretim işimize yaramaz şu aşamada ama ön bilgi olarak durur bir kenarda.

Pardon hocam. Ben tasarım kursu olarak okudum. Üretim kursuymuş başlık. Evet üretim işimize yaramaz şu aşamada ama ön bilgi olarak durur bir kenarda.
Aslında CNC'lerin çalışma mekanizmasını öğrenme açısından faydalı bir kurs olmuştu benim için. Talaşlı üretimin de bayağı emek gerektirdiğini anlıyorsunuz. Öyle bilgisayardan çizeyim, CNC üretsin diyemiyormuşsunuz bunu anlıyorsunuz. Bayağı ince işçilik gerektiriyormuş.

Geri