1938 den beri ilk kez

Kodla Büyü
hakanotuken' Alıntı:
Neden zorla sevdirmeye çalışıyorsunuz, biraz large olun, isteyen sevsin isteyen sevmesin...
Emin olun zorla sevdirilmeye çalışılmasa bu gün daha fazla seven olacaktı Atatürk'ü...
Kimse kimseyi zorlamıyor arkadaşım hele ki şu dönemde ister sevin ister sevmeyin bizim meselemiz sizin gibilerin sürekli demogoji yaparak Atatürk İlke ve İnkılaplarını bu ülkeden silmeye çalışmalarını engellemek yoksa mesele sevme meselesi değil mesele karşı devrime dik durma meselesidir.

benim içimdeki vatan sevgisinin sebebi Mustafa Kemal Atatürk'tür, O'nun silah arkadaşlarıdır, bayrak uğruna can vermiş atalarımız, dedelerimizdir ve baba ocağından, ana kucağından ayrı düşüp dönmeyi düşünmeyen nice vatan evlatlarıdır.. ve anıtkabirde sadece Mustafa Kemal Atatürk değil, beni bu ülkeye aşkla bağlayan nice değerler yatmaktadır..

"10 kasımda kazık gibi dikilmenin bi anlamı yok" diyen zihniyetten bu değerlere sahip çıkması beklenemez, onlar ancak emperyalizme kul köle olur.. üzüldüğüm nokta şudur ki : artık milli değerlerimizi bile tartışır hale gelmişiz.. yazık..

:alkis: :alkis:
windogs_ikspi' Alıntı:
benim içimdeki vatan sevgisinin sebebi Mustafa Kemal Atatürk'tür, O'nun silah arkadaşlarıdır, bayrak uğruna can vermiş atalarımız, dedelerimizdir ve baba ocağından, ana kucağından ayrı düşüp dönmeyi düşünmeyen nice vatan evlatlarıdır.. ve anıtkabirde sadece Mustafa Kemal Atatürk değil, beni bu ülkeye aşkla bağlayan nice değerler yatmaktadır..

"10 kasımda kazık gibi dikilmenin bi anlamı yok" diyen zihniyetten bu değerlere sahip çıkması beklenemez, onlar ancak emperyalizme kul köle olur.. üzüldüğüm nokta şudur ki : artık milli değerlerimizi bile tartışır hale gelmişiz.. yazık..
:++: :++:

windogs_ikspi' Alıntı:

:alkis:

hakanotuken' Alıntı:
Adam sevmiyor kardeşim bunu anlayın artık ne zorluyorsunuz ya. Sevmek zorunda mı hayır. Sevgi kalpte olur, adamın kalbinde bu yönde sevgi yoksa yapacak birşey yok.
Not: ben seviyorum beni şeriatçı ilan etmeyin.

la havle vela kuvveteee burda yorum yapanların bazıları sanırsın ki bu ülkenin evladı değil saltanatı osmanlıyı mı özlüyonuz...siz sülüman mı olmak istiyonuz yada siz sülümanın haremimi olmak istiyonuz!!!!

isbb80' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
Neden zorla sevdirmeye çalışıyorsunuz, biraz large olun, isteyen sevsin isteyen sevmesin...
Emin olun zorla sevdirilmeye çalışılmasa bu gün daha fazla seven olacaktı Atatürk'ü...
Kimse kimseyi zorlamıyor arkadaşım hele ki şu dönemde ister sevin ister sevmeyin bizim meselemiz sizin gibilerin sürekli demogoji yaparak Atatürk İlke ve İnkılaplarını bu ülkeden silmeye çalışmalarını engellemek yoksa mesele sevme meselesi değil mesele karşı devrime dik durma meselesidir.
"Sizin gibilerin silmeye çalışmasını engellemek" hangi cümlemden bu yargıya ulaştın merak ediyorum. Hemen siz Atatürkçü biz yobaz anlamı çıkarırsınız. İnatla söylüyorum 80 yıldır Atatürk'ü sevmesi için insanlar zorlandı hatta faşizm uygulandı. Bu Atatürk'ün suçu değil onu sevmiş gibi gözüküp ondan nemalanan zavallıların suçu.

hakanotuken' Alıntı:

Sever sevmez o tamamen kendisine kalmış ama ben şu 'large olun' söylemine takıldım. Bu ne demek ya öğretmen değil mi bu arkadaş?

hbasdereli' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

Sever sevmez o tamamen kendisine kalmış ama ben şu 'large olun' söylemine takıldım. Bu ne demek ya öğretmen değil mi bu arkadaş?
sorma hocam... öğretmenliğinden önce daha nelerden şüphe ettik bi bilsen :)

Malum Şahsa ithafen.....

Senin arkandan milli yas ilan edilmeyecek.
Bir Anıtkabirin olmayacak.
Öldüğünde yaşamının anlamsız kalacağı kadar değerli o dakika kafasına sıkacak (Salih Bozok) bir yaverin olmayacak.
Kimse senin ölüm tarihini hatırlamayacak.
Senin için milyonlar ayaklanmayacak.
......Askerler üzüntüden bayılmayacak.
Ölümünden onlarca yıl sonra ölümünü okuyan gençler senin için gözyaşı dökmeyecek.
Sen sadece " öleceksin "...
İşte Bundandır 10 Kasım'da bile saat 10 a kadar Anıtkabir'i kapattırman.
İyiki Doğdun Atam - 193∞ ♥

İşin özü budur, kendini Atatürkle kıyaslayan malum vatandaş, sen sadece "ö-le-cek-sin"...

tüm yazılanları okudum.. atatürkçülük nedir?? onu bir düşünün bence... aklınca osmanlıyı küçümsemeye çalışanlardan atatürkçülüğün tam anlamını bilmelerini beklemicem tabiki... atatürk şu anda yaşıyor olsaydı şu an dünyayı biz yönetiyor olurduk atatürkün istediği atatürkçülükte bu değil arkadaşlar kimse kusura bakmasın... atatürk herkesin onu kullanmasını istemezdi ölümünün ardından anma törenleri yapılsın zorla herkes beni ansın anmayan vatan haini olsun, putlaştırılmayı vb.. istemzdi.. öyleki atatürkte en nihayetinde bir insan, eleştilmez değil tabiki eleştirilir, sanki eleştien olursa vaatan haini olur bu ülkede, tartışmasız o dünyanın en zeki en ileri görüşlü lideriydi ama herşeyide doğru yaptı asla hata yapmadı ddenmemeli...tabiki herkesi memnun edemedi, dünyada hiçbir lider herkes tarafındn sevilmedi bu mümkün değil. güzel üülkemde yapılmaya çalışılan neydi yıllardır:: herkes atatürçlük adına arkasaına sığındı sağcısıda solcusuda herkes onun adını kullandı cebini doldurdu...
osmanlı padişhları nasılki herşeyi doğru yapmadı atatürkte kusursuz değildi...
bu arada atatürkü sevmedğim anlamı çıkmasın gerçekten hakkı ile sevdiğimdir bunun yanı sırada putlaştırılmaya karşı olan gerçekten atatürkü anlayıp onun asıl ne istediğini bilen biriyim... tarihimide iyi bilirim osmanlıyıda çok çok ama çok severim.... dayatmacı zihniyetleri ezberlenmiş şeyleri hoooppppp diye almamanız özellikle öğretmenlerin böyle olmaması gerektiğini düşünüyorum....

esilasoul' Alıntı:
tüm yazılanları okudum.. atatürkçülük nedir?? onu bir düşünün bence... aklınca osmanlıyı küçümsemeye çalışanlardan atatürkçülüğün tam anlamını bilmelerini beklemicem tabiki... atatürk şu anda yaşıyor olsaydı şu an dünyayı biz yönetiyor olurduk atatürkün istediği atatürkçülükte bu değil arkadaşlar kimse kusura bakmasın... atatürk herkesin onu kullanmasını istemezdi ölümünün ardından anma törenleri yapılsın zorla herkes beni ansın anmayan vatan haini olsun, putlaştırılmayı vb.. istemzdi.. öyleki atatürkte en nihayetinde bir insan, eleştilmez değil tabiki eleştirilir, sanki eleştien olursa vaatan haini olur bu ülkede, tartışmasız o dünyanın en zeki en ileri görüşlü lideriydi ama herşeyide doğru yaptı asla hata yapmadı ddenmemeli...tabiki herkesi memnun edemedi, dünyada hiçbir lider herkes tarafındn sevilmedi bu mümkün değil. güzel üülkemde yapılmaya çalışılan neydi yıllardır:: herkes atatürçlük adına arkasaına sığındı sağcısıda solcusuda herkes onun adını kullandı cebini doldurdu...
bu arada atatürkü sevmedğim anlamı çıkmasın gerçekten hakkı ile sevdiğimdir bunun yanı sırada putlaştırılmaya karşı olan gerçekten atatürkü anlayıp onun asıl ne istediğini bilen biriyim... tarihimide iyi bilirim osmanlıyıda çok çok ama çok severim.... dayatmacı zihniyetleri ezberlenmiş şeyleri hoooppppp diye almamanız özellikle öğretmenlerin böyle olmaması gerektiğini düşünüyorum....

:+1: hocam şimdi Atatürkçü (?) arkadaşlar seni de geri zihniyet ilan ederler. Malum; kendileri çok ilerici, çok çağdaş ve her görüşe hoşgörülüdürler.

hayalcisuat' Alıntı:
hbasdereli' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

Şüphelerini giderebilirim istersen.

hakanotuken' Alıntı:
esilasoul' Alıntı:

:+1: hocam şimdi Atatürkçü (?) arkadaşlar seni de geri zihniyet ilan ederler. Malum; kendileri çok ilerici, çok çağdaş ve her görüşe hoşgörülüdürler.

biliirim hocam gericilik diye dinine sahip çıkmyanları, gericilik diye osmanlıyı sevmiyenleri.... kendilerine sorsan bu ülke için canlarını gözünüü kırpmadan veririler ama kimse gücenmesin savaş anında ülkeyi terk etme yolllarını ilk onlar arar... çünkü bu vatan atatürkün zekilliği ve türk-kürt-laz vb.. milliyetlerinin İMANI ile kurtuldu... çanakkaledeki yada ülkemizin o yıllardaki yoksulluğu ile her türlü donanıma sahip düüşman kuvettleriyle başa çıkması mümkün değildi... ayrıca kimse ülkenin kurtuluşunu sadece Atatürke bağlamasın tabiki o olmazsa olmazdı o herkesi toparlayan ve yöneten oldu ama ülkemizin vatandaşlarını anmamak onları görmezden gelmek olmaz... Atatürk bile bunu her seferinde ifade etmiştir.... asla kendine herkesin yaptığı gibi bu kadar büyük pay çıkarmamışltır... bakın birdaha söylüyorum Atatürkü seviyorum ve saygı duyuyorum ama her 10 Kasım da bir fatiha bir Yasini şerif okuyorum ki onun şu anda ihtiyacı olan tek şey..... okulumada severek gidip saygı duruşumuda yapıyorum ama gelmeyen ve gelmek istemeyenleride sizin gibi kınamıyorum.....
umarım doğru anlar bazıları malum onlar Atatürkçü(!) bizler fikirlerine sahip çıkmaya çalışsakda Atatürkçü olamıyoruz.... :!:

hakanotuken' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
hbasdereli' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

verdiğin bu cevapla, karakterinle ilgili şüphelerimi giderdin zaten...!!!

insanların biraz daha düşünerek haraket etmesi ve ülkemizde olan bir sürü saçmalığa yerinde tepkiler vermesi öyle zorki... düşünen insan istemiyor hiç ama hiç kimse sağcısda solcusuda sorgulansın istemiyor kimse herkes benim düşüncem doğru herkesde kabul etsin diyor ya ötekisi napsın....????? bu yüzden herkes birbirine tahmmül göstermek zorunda....... sevmese bile saygı göstermek zorunda.....

esilasoul' Alıntı:
insanların biraz daha düşünerek haraket etmesi ve ülkemizde olan bir sürü saçmalığa yerinde tepkiler vermesi öyle zorki... düşünen insan istemiyor hiç ama hiç kimse sağcısda solcusuda sorgulansın istemiyor kimse herkes benim düşüncem doğru herkesde kabul etsin diyor ya ötekisi napsın....????? bu yüzden herkes birbirine tahmmül göstermek zorunda....... sevmese bile saygı göstermek zorunda.....
hocam yukarıda bizde aynısını söyledik "sevmek zorunda değilsin, ama saygı göstermek zorundasın" diye... ama bazı arkadaşlar Atatürk'ün zorla sevdirilmeye çalışılması bahane ederek Atatürk'e hakaret etmeye cürret edebiliyorlar... bizim tepkimiz onlara...!

Neden Atatürkçülük ile dinsizliği aynı kefeye koyuyorsunuz ki? Sanki burada Atatürkü savunanların hepsi dinsiz, Atatürkü seven dinsiz olmak zorunda, Atatürkü seven Osmanlı dan nefret etmek zorunda. Ben bu zihniyeti anlamıyorum, neden birinden birini tercih etmek zorunda olalım

esilasoul' Alıntı:

Helal olsun hocam. Bazıları insanları hain-vatansever diye ayırırken, olaya yapılabilecek objektif bir yorum...

Bence vatanseverlik sadece Atatürk sevgisiyle değil; vatanın için yapman gerekeni (işini) ne kadar iyi yaptığınla ölçülebilir.

hayalcisuat' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
hayalcisuat' Alıntı:
hbasdereli' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

verdiğin bu cevapla, karakterinle ilgili şüphelerimi giderdin zaten...!!!
Bir önceki mesajda oluşan şüphelerini gidermiş oldum işte...

Geri