15 saat üstü dersi olan btr ekdersi nasıl oluyor

Kodla Büyü

formator_55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar kendi okulumda 24 saat dersim var . Btr olursam 18 saat mi olacak yoksa 15 ustu için de ekleme olacak mi 25 saate kadar alınıyor diyenler var . Bilgisi olan var mi?

Alınamaz hocam, BTR için ister hiç derse girmesin ister 28 saat derse girsin 18 saat ekders alabilir. Kulüp ve Sınıf alsa da ekdersi olmaz.
Ancak btr olmadığın gün varsa (full derse girdiğin gün için) nöbet ve belleticilikten alınabilir. Ayrıca mesai dışı DYK, Halk Eğitim Kursu yada hizmetiçi eğitimden ücret alabilir.

Alınamaz hocam, BTR için ister hiç derse girmesin ister 28 saat derse girsin 18 saat ekders alabilir. Kulüp ve Sınıf alsa da ekdersi olmaz.
Ancak btr olmadığın gün varsa (full derse girdiğin gün için) nöbet ve belleticilikten alınabilir. Ayrıca mesai dışı DYK, Halk Eğitim Kursu yada hizmetiçi eğitimden ücret alabilir.
Bununla ilgili webdeögrende soru cevap kısmında birçok soru aydınlatılmış fakat benim bildiğim bu iki saati alırsınız hocam burada tartisabiliriz.

Btr olduğumuzda 18 saat ek ders alacağımız için haftalık ders saatimiz 30'a mı tamamlanıyor yoksa "eğitim öğretim saatleri içerisinde" ibaresinden dolayı haftada 35 saat mi okulda olmak zorundayız?

Hocam okulun uygulamasına göre farklılık gösteriyor aslında. 30 saat bazında işlem yapanda var okulda öğrenci olduğu müdetçe dur diyende.

Her durumda 35 saat (eğitim-öğretim süresince) okulda bulunursunuz. Okulda kaç saat dersiniz varsa ona girer 18 saat ek ders alırsınız. 18 saat üstü diye birşey olmaz. Zaten siz 15 saati maaşınızı haketmek için alıyorsunuz. Fazladan girdiğiniz 3 saat. Birde bunun fazlasının ek dersi olur mu sizce?

Hala bu soruluyor çok garip :)

Kaç derse girersen gir, ister 6 ister 24 hiç fark etmez alacağın ek ders 18 saattir,

Kesinlikle Kulüp ve sınıf verilmez, nöbet ücreti alırsın ama bunun için bir gün boşluksuz programın olması gerek.

20 saat ders varken okulda 2 bilişimciden biri full derse girip öburu btr olabılor mı illa btr ders almak zorunda mı

24 saat dersiniz var ve FBTR değilseniz

9 (15 saat maaş karşılığı çıktıktan sonra kalan)
+2 (rehberlik ve sosyal kulüp var ise)
+2 (planlama ve hazırlık, her 10 saate +1 saatten 24 saate 2 yapar)
+3 (nöbet görevi varsa)

toplam 16 saat haftalık ek ders alırsınız

FBTR iseniz
24 saat dersinize girersiniz

haftalık 18 saat ek ders alırsınız

full dersinizin olduğu bir gün de nöbet tutarsanız haftalık 21 saat olur

yukarıdaki bilgilere göre kendi durumunuza bakıp hesaplayabilirsiniz

24 saat dersiniz var ve FBTR değilseniz

9 (15 saat maaş karşılığı çıktıktan sonra kalan)
+2 (rehberlik ve sosyal kulüp var ise)
+2 (planlama ve hazırlık, her 10 saate +1 saatten 24 saate 2 yapar)
+3 (nöbet görevi varsa)

toplam 16 saat haftalık ek ders alırsınız

FBTR iseniz
24 saat dersinize girersiniz

haftalık 18 saat ek ders alırsınız

full dersinizin olduğu bir gün de nöbet tutarsanız haftalık 21 saat olur

yukarıdaki bilgilere göre kendi durumunuza bakıp hesaplayabilirsiniz

hocam 3 senedir btr olmadım hiç ilk defa 2. dönem başvuru yapacağım nöbet görevi verilmez ibaresi varken nasıl nöbet ücreti alıyoruz yada nöbet verilmez ifadesi değişti mi

btr 18 saatten fazla ek ders alamaz burayı artık kesinleştirelim.eğer bir günde full dersin varsa nöbet görevinden 3 saat ek ders daha alınır.ayrıca kurs açarsan onun parasını da alırsın.

hocam son yayımlanan yazı vardı habib hocamın sitesinde bulabilrsiniz.ben 2 yıldır alıyorum hocam 8 saat dersimin olduğu gün nöbetim var.

min bölge normu(6-8-10 vb. ),max 21 saate kadar giriyoruz. +18 saat ek ders alıyoruz hocam.Kurs ücreti ayrı hesaplanır.

10. Görevlendirilen öğretmenlere Fatih Projesi BT rehberliği görevi olduğu günler eğitim
öğretim saatleri içinde için Ek-1’de belirtilen görevlerin dışında nöbet görevi dahil başka bir
görev verilmeyecektir. Görevlendirilen öğretmenler eğitim öğretim saatleri dışında mevzuatı
doğrultusunda belletmenlik vb. görevleri yapabileceklerdir.

Şöyle bir madde var sanırım bu maddeye göre full ders olan günlerde nöbet yazılıyor. kendi okulunda btr olunca biraz karmaşık sanırım, kendi okulunda derse girip başka okulda btr olsan sıkıntı yokta

Geri